Yelkenli Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tarkaner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,602

Tarkaner

Kamp II
Yer
Istanbul
Bir arkadaşımla beraber 3 günlük yelkenli turuna çıktık.

Tekne 32 feet 2 kabinli 22 yaşında.

Çeşme marinadan demir aldık. Güzel bir rüzgar ile seyir yaparak Hacettepe koyuna demirledik. Gece buradayız.

Amaç 3 günde yelkenli kullanımı deneyimlemek. Tekne sahibi kaptanımız bu işi profesyonel olarak yapmayan, iş sahibi bir arkadaş. 48 yaşında, 40 yıldır denizle iç içe.

Bize hem gösteriyor, hem bizimle tatil yapıyor. Keyifli bir yolculuk, tatil, eğitim ve deneyim oluyor. Bazı resimler yüklüyorum marina ve koydan.

Aded4b76e30a09c161a98946d240db8f
1186cfd3a824cba7174278349eaf62bc
5d69a6c15446c51e0c662f85b1a7140c
E30221a7a40a2507eb89e6f94bb0aafa
5b8528cbb843168fa1cfde6c0e90651a
3d5b87ff306a4ccd7419c735ef2ce424

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

Sanırım tekneyi kiralamadınız ve hususi bir eğitim de almıyorsanız. Şayet tekneyi kiralamış ve hususi eğitim de alıyorsanız maliyetini paylaşır mısınız?

Sanırım tekneyi kiralamadınız ve hususi bir eğitim de almıyorsanız. Şayet tekneyi kiralamış ve hususi eğitim de alıyorsanız maliyetini paylaşır mısınız?
Tekneyi kiraladık aslında. Ama kaptanın bir konsepti var, her şey ortak. Alışveriş yaptık mesela, kaptanlar veya tekne sahipleri katılmaz ama bizim kaptan 3 e böldü hesabı. Eğitim de şöyle, Kaptanımız 8-10 yaşından beri denizde olan birisi. Çok tecrübeli, mühendis, neşe dolu biri. Arkadaşcasına bir eğitim oldu, ders alır gibi değil, şunu şöyle yapalım, bu şudur vs gibi. Günlük 800 artı masrafları verdik. Seneye farklı olur tabi. Oturduk teknenin yıllık maliyetini hesapladık, su içinde 25-30 bin TL. Devede kulak aslında. Yalnız gezmek istemediği için yapıyor aslında ve de çok keyifli. Seneye gene giderim inşallah.

Toplamda(her şey dahil) size maliyeti ne oldu? Masrafları kastediyorum. Bu arada sorularımla sıkboğaz ediyorum,kusuruma bakmayın. Şayet özel değil ise cevaplayınız yoksa cevaplamasanız da saygı duyarım.

Diğer taraftan yakın bir zamanda -en azından önümüzdeki birkaç yıl- pek olası görünmese de ileride kendi teknemi almayı tasarlıyor ve bunun için bir bütçe oluşturmaya çalışıyorum. Teknenin su üstünde yıllık 25 - 30 bin masraf çıkarması pek hoşuma gitmedi. Epey yüksek meblağlar. Sanırım tekne marinada ve meblağ bu nedenle yüksek.

Toplamda(her şey dahil) size maliyeti ne oldu? Masrafları kastediyorum. Bu arada sorularımla sıkboğaz ediyorum,kusuruma bakmayın. Şayet özel değil ise cevaplayınız yoksa cevaplamasanız da saygı duyarım.

Diğer taraftan yakın bir zamanda -en azından önümüzdeki birkaç yıl- pek olası görünmese de ileride kendi teknemi almayı tasarlıyor ve bunun için bir bütçe oluşturmaya çalışıyorum. Teknenin su üstünde yıllık 25 - 30 bin masraf çıkarması pek hoşuma gitmedi. Epey yüksek meblağlar. Sanırım tekne marinada ve meblağ bu nedenle yüksek.
Marina, bakım, sigorta vs masrafları bu kadar evet. Marina yarısı hemen hemen.

1.200 TL adam başı mal oldu. 3 gün 2 kişi. Toplam 2.500 TL gibi yol falan dahil.

İnternette bazı sitelerde ve forumlarda;
Tekne tayfa mürettebat arayanlar için başlıklar açılıyor.
Teknesi olup transfer veya seyir için mürettebat arayanlar;
Denizde zaman geçirmek isteyen fakat teknesi olmayanların,bu işlere meraklı ve becerileri olanların buluşma noktaları var.
Gezinirken görebilirsiniz....
gezginkorsan.org gibi
Burada tekne içinde uyum, anlaşma ,güven, denizde beceri, yetenek önemlidir.
Tekne kaptanı nitelikli,denize uygun, becerikli sorun çıkarmayacak tayfa isterler..... ⚓

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR