Yeni 2016 Dacia Duster, 7 Kişilik Olacak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan komkarbey Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,466

komkarbey

Kamp I
Yer
Adana-Tunceli
Avrupa'da yıl bazındaki satış rakamlarını sürekli olarak artıran Dacia'nın en önemli modellerinden biri olan ve tüm Dünya'da ilgi gören Duster, yakında yeni nesliyle yollarda olacak. Romen üreticinin 1 milyonu aşan satış rakamına ulaşan SUV modeli, yeni nesliyle birlikte daha farklı özelliklere kavuşacak. Güncel nesli 4.31 metre uzunlukta olan Duster'ın boyu yeni jenerasyonda 4.5 metreye yükselecek ve araç bu sayede 7 kişilik oturma düzenine sahip olacak. Maliyet hesapları sebebiyle opsiyonel olacak üçüncü koltuk sırasının dışında, yeni Duster'ın platformu daha dinamik sürüşlere imkan verebilmesi için elden geçirilecek. Bu sayede ağırlığı da azatılacak olan yeni Duster'ın motor gamı da güncellenecek. Vites geçişleri de yumuşatılacak olan yeni Duster'da önden çekiş veya dört tekerlekten çekiş alternatifleri sunulmaya devam edilecek. Otomatik şanzıman opsiyonu henüz belirsizliğini korurken, 1.6 litrelik dizel dCi motorun aracın seçenekleri arasına alınması ihtimaller arasında yer alıyor. İç mekan kalitesi de öncüsüne göre yükseltilecek olan araçta, Media-NAV sisteminin en son sürümü görev yapacak. Öncüsündeki tasarım felsefesine bağlı kalınacak yeni Duster'da, markanın geçtiğimiz dönemde tanıttığı Oroch konseptinden izler yer alacak. Henüz fiyat bilgileri açıklanmayan yeni Dacia Duster'ın 2016 yılının sonunda tanıtılması bekleniyor.

http://www.ototeknikveri.com/haber/3682/yeni-2016-dacia-duster-7-kisilik-olacak

Etiketler
Ynt: Yeni 2016 Dacia Duster, 7 Kişilik Olacak

2 yıldır 4x4 Duster kullanıyorum. Araç zaten şimdiki haliyle gereksiz uzun, 7 koltuktan bana ne, okul servisi mi yapacağım :smiley:

Bana sorsalar 2 kapılı, daha kısa ve yüksek bir versiyonunu tercih ederdim. Ön tampon yaklaşma açısı iyileştirilmiş ve küçük bir vinçle entegre şekilde yeniden dizayn edilsin. Arka suspansiyonun artikülasyonu artırılsın ki arazide ikide bir havalanmasın. Üzerinde 205/80/16 M/T lastikle ve arka aksta difflock ile satılsın. Motora ise daha düşük devirlerde yüksek tork üretilecek şekilde yazılım yüklensin.

Bunların hepsi mümkün, hem de zor şeyler değil... Duster 4x4 Adventure !

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR