Yeni Alınacak 4.7 Wj Nin Yanlızca Akgün Aydına Baktırılması Yeterli Olurmu ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kapomaho Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,835

kapomaho

Ana Kamp
Selamlar , bu forumda okuduklarımdan sonra platonik aşk ile bağlandım bu canavara :smiley: . Kısmet olurda aşağıdaki aracımı hayırlısı ile satıp hemen WJ almayı planlıyorum. Fakat forumda okuduğum bilgilerde çok fazla hasat Wj lerin piyasada dolandığını ve çok dikkat edilerek alınması gerektiğini de öğrendim sizlerden. Aracı almadan Akgün Aydın ustaya götürüp baktırmam yeterli olurmu ? Teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-sahibinden-hatasiz-98-model-e200-avantgarde-167061841/detay/

Etiketler
Ynt: Yeni Alınacak 4.7 Wj Nin Yanlızca Akgün Aydına Baktırılması Yeterli Olurmu ?

Arkadaşlar aşağıdaki araç hakkında fikirlerinizi alabilirmiyim ?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-2001limited-4.7-tv-navigasyon-lpg-18-lorinser-jant-full-164087224/detay

Ynt: Yeni Alınacak 4.7 Wj Nin Yanlızca Akgün Aydına Baktırılması Yeterli Olurmu ?

Ankaradasın sanırım..
Benim bildiğim Akgün Aydın'a alternatif olarak HMC American Garage da var. Şaşmazın girişinde bir tane daha Amerikancı olması lazım hatırlayamadım adını. Ben servis için HMC'ye gidiyorum, tavsiye ederim.

akgun beyi tanimiyorum ama HMC iyidir

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

oguzhan3434' Alıntı:
akgun beyi tanimiyorum ama HMC iyidir

Hatta HMC'ye gidip almak istediğin aracı tarif edebilirsin. Jeep'lerini satan müşterileri için kayıt tutuyorlar, yardımcı olacaklardır.

Hocam teşekkür ederim. HMC Murat Usta ile bugün telefonda tanışıp birkaç araç hakkında bilgi aldık. Şu an bende 98 model E200 var .Araç eski ama saat gibi çalışıyor. Şimdi bunu satıp sorunlu bir araç almaktan o kadar çok korkuyorum ki . Murat usta ile bir araç hakkında konuştuktan sonra Şanzuman la ilgili bir sorunu olduğunu ve 5000 Tl lik bir bakımdan geçtiğini söyledi . En az 5 sene rahat götürür seni dedi. Şimdi bu 5000 Tl lik şanzuman masrafının çıkıp tamir olması iyi bir şeymi kötü birşey mi onu anlayamadım ?

ne yapıldığı kim tarafından yapıldığı önemli. mesela tork konvertörünün yenisi takıldıysa zaten kafadan 2000 3000 tl ödenir. yağ masrafı mopar yağ ile 500 600 tl yi buluyor. 5000 tl otomatik şanzuman için hiçbirşey. doğru yapılmayan şanzumandan uzak durun.

wj lerin çok döküğü var piyasada. ve neredeyse hepsi yakın paralara satılıyor. ben 360 bin km de mis gibi süper düzgün çalışan WJ gördüm, 130 bin km de dökülmüş WJ de gördüm bizimkini almadan önce. Çok arabaya bakmak lazım.

kapomaho' Alıntı:
Hocam teşekkür ederim. HMC Murat Usta ile bugün telefonda tanışıp birkaç araç hakkında bilgi aldık. Şu an bende 98 model E200 var .Araç eski ama saat gibi çalışıyor. Şimdi bunu satıp sorunlu bir araç almaktan o kadar çok korkuyorum ki . Murat usta ile bir araç hakkında konuştuktan sonra Şanzuman la ilgili bir sorunu olduğunu ve 5000 Tl lik bir bakımdan geçtiğini söyledi . En az 5 sene rahat götürür seni dedi. Şimdi bu 5000 Tl lik şanzuman masrafının çıkıp tamir olması iyi bir şeymi kötü birşey mi onu anlayamadım ?

Şuanki sahibi bu masrafı karşılayıp tamir ettirmese 3-5 ay sonra veya ileride bu masraf sana kalacaktı, öyle düşününce iyi birşey :smiley: Murat usta 5 yıl sorunsuz binersin dediyse binersin arkadaş.
Bana geçen hafta 42bin liraya 2.7 CRD var demişti siyah renk o mu ki sana önerdiği ?

Yok hocam 4.7 benimki. Simdi baska bir arac buldum onu gostermeye gidiyorum bu aracinda arizasi klimalari calismiyor

Acaba o 2.7 duruyor mudur hala belki ilgilenebilirim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kapomaho' Alıntı:
Selamlar , bu forumda okuduklarımdan sonra platonik aşk ile bağlandım bu canavara :smiley: . Kısmet olurda aşağıdaki aracımı hayırlısı ile satıp hemen WJ almayı planlıyorum. Fakat forumda okuduğum bilgilerde çok fazla hasat Wj lerin piyasada dolandığını ve çok dikkat edilerek alınması gerektiğini de öğrendim sizlerden. Aracı almadan Akgün Aydın ustaya götürüp baktırmam yeterli olurmu ? Teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-sahibinden-hatasiz-98-model-e200-avantgarde-167061841/detay/
Arkadaşım inşallah aradığın temizlikte ve içine sinen aracı bulursun sana şunu samimi olarak belirteyimki akgün aydın ve ismi bahsedilen yerler bu işin ticaretinide yapmaktalar yani ip gibi bir araçta götürsen geçer not almaz oralardan emin ol ve kesinliklede kendileri bir yada bir kaç araç önerir buna çok dikkat etmelisin ve bence hiçbirisinede güvenmemelisin eğer ciddi alıcı isen tam yetkili servisine götür birde wj lerde şanzuman çok önemli parçadır sana açıkça bişey söyleyeyim 5000 tl para harcanması sorunsuz olduğu anlamına gelmez sakın aldanma birde sıfır şanzuman 4000+kdv iken nasıl 5000 tl tamirine para harcanır umaraım mesajımı almışsındır kolay gelsin

sunyata' Alıntı:
Arkadaşım inşallah aradığın temizlikte ve içine sinen aracı bulursun sana şunu samimi olarak belirteyimki akgün aydın ve ismi bahsedilen yerler bu işin ticaretinide yapmaktalar yani ip gibi bir araçta götürsen geçer not almaz oralardan emin ol ve kesinliklede kendileri bir yada bir kaç araç önerir buna çok dikkat etmelisin ve bence hiçbirisinede güvenmemelisin eğer ciddi alıcı isen tam yetkili servisine götür birde wj lerde şanzuman çok önemli parçadır sana açıkça bişey söyleyeyim 5000 tl para harcanması sorunsuz olduğu anlamına gelmez sakın aldanma birde sıfır şanzuman 4000+kdv iken nasıl 5000 tl tamirine para harcanır umaraım mesajımı almışsındır kolay gelsin

Bence de tam yetkili servisine götür, onlar bu işin ticaretini yapmıyorlar.. hobi amaçlı araç tamir ediyorlar :smiley:

umut067' Alıntı:
Bence de tam yetkili servisine götür, onlar bu işin ticaretini yapmıyorlar.. hobi amaçlı araç tamir ediyorlar :smiley:
Ben yetkili servis bu işin ticaretini yapmıyor derken araç alıp satmıyorlar araç önermiyorlar adam gibi bakıp neyse onu söylüyorlar ben bunu anlatmak istedim zaten arkadaşta dediklerimi yaşamış hemen bir araç önermişler ben doğru bildiklerimi paylaşayımda karar kendisinindir Saygılar Birde şahsi kanaatim bazı özel sebepler yoksa 30-33 bin bandındaki özelliklede 2001 model ve sonrası araçlarda çok dikkatli olunmalı Saygılar

Benim burada yazdıklarım hem tecrübe hemde şahsi kanaatimdir şuan malum sitedeki bütün wj leri takip edip araştırıyorum hemen hemen hepsi ile alakalıda bir bilgiye sahip oldum sonuç olarakta bir kaç kanıya vardım kesinlikle bir wj alırken plakasını e devletten sorgulayacaksın araç ne zaman alınmış ve ne zaman satışa çıkarılmış kesinlikle ilanda yazılanlara aldanmayıp araştıracaksın,hemen 3-4 ayda alınıp satılan bir araçsa çok iyi bir servise baktıracaksın ya bir sigorta şirketinden yada 5664 ten iyice bir eveliyatını araştırcaksın,araç kesinlikle içine sinecek,çalışmayan mekanik bir arızası olmayacak,boya olabilir ama neden olduğu çok önemli sonuçta sıfır araçlar değil bunlar,içerisi temiz olmalı,lpg li ise lpg sisteminin kalitesi çok önemli,bakımları düzenli yapılmış yorulmuş bir araç olmayacak dediğim gibi bunlar şahsi kanaatim saygılar

Hocam alakana çok teşekkür ederim. Dün 2000 Model bir Wj'yi HMC ye götürdük. Aracın soğuk,sıcak fanları hiç üflemiyor, Airbag lambası dönüşlerde yanıyor ve diferansiyellerde ses çıkıyordu . Prince lpg vardı ama performansını pek beğenmemiştim. Daha sonra aracı aldığımız yere bırakırken başka bir araç gösterdiler bize. Araç ilanlarda bile yok. 2000 Model 4.7 121.000 km ve hiç lpg takılmamış. Araç daha önce makam olarak kullanıldığını söylediler. Aracın kaza kaydına baktık . Hiçbirşey gözükmüyor. Araç ile deneme turuna çıktık, bir önceki wj ile arasında hiç yoksa enaz %20 bir performans fazlalığı var. İşin özü araca aşık oldum. En son fiyat olarak 35.000 liraya anlaştık. Bugün aracı HMC'ye götürüp bir sorun çıkmazsa almayı planlıyorum. Benim kafama takılan LPG'siz araca 35.000 verip daha sonra LPG takarsam 39.000 liraya malolacak. Acaba fiyat yüksekmidir ? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

kapomaho' Alıntı:
Hocam alakana çok teşekkür ederim. Dün 2000 Model bir Wj'yi HMC ye götürdük. Aracın soğuk,sıcak fanları hiç üflemiyor, Airbag lambası dönüşlerde yanıyor ve diferansiyellerde ses çıkıyordu . Prince lpg vardı ama performansını pek beğenmemiştim. Daha sonra aracı aldığımız yere bırakırken başka bir araç gösterdiler bize. Araç ilanlarda bile yok. 2000 Model 4.7 121.000 km ve hiç lpg takılmamış. Araç daha önce makam olarak kullanıldığını söylediler. Aracın kaza kaydına baktık . Hiçbirşey gözükmüyor. Araç ile deneme turuna çıktık, bir önceki wj ile arasında hiç yoksa enaz %20 bir performans fazlalığı var. İşin özü araca aşık oldum. En son fiyat olarak 35.000 liraya anlaştık. Bugün aracı HMC'ye götürüp bir sorun çıkmazsa almayı planlıyorum. Benim kafama takılan LPG'siz araca 35.000 verip daha sonra LPG takarsam 39.000 liraya malolacak. Acaba fiyat yüksekmidir ? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
Hocam şunu anlayabilirmiyim öncelikle kim öneriyor bu araçları size hmc mi yoksa başka bir yer mi? birde 35 e aldığınız araca performans açısından en az 1750 euroluk bir lpg kiti taktıracaksınız maddi durumunuzu bilmiyorum benzinde binerim derseniz o ayrı ama lpg taktıracaksanız 5-6 bin tl masrafı var bide 2000 moden alarç 4 iler diye biliyorum yani lpg de olsa 5 ileri araçlara göre %10-15 yakıtı fazladır yani lpg de 50-55 krş arası yakmaz şehir içinde sen istersen aracın şase no ve plakasını ver bende bir sordurayım senin adına

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR