Yeni Aracım Için Çekme Karavan Olur Mu? Önerilerinizi Bekliyorum...

ERŞAHAN

Ana Kamp
Selamün aleyküm arkadaşlar uzun zamandır karavan hayaliyle yaşayan bir kardeşinizim :smiley: araştırmalarım sırasında yaklaşık 1 senedir gezenbilir ailesine katıldım. Motokaravan biraz lüks e gireceğinden en azından bir kaç yıl deneyim kazandıkdan sonra emeklilikde olur düşüncesindeyim ve de çok fazla doğa deneyimim yok bundan sebep kendimce ilk etapda 3 kişilik çekme karavan olabilir diyorum, önceki aracım bu işe uygun değildi ondan dolayı biraz daha güçlü araç alma hedefimi gerçekleştirdim çok şükür ama sonradan olur mu olmaz mı diye değerli büyüklerime bir danışayım dedim. aracım 2006 MODEL SEAT CORDOBA 1.4 TDI STYLANCE 140 binde 3 silindir 80 bg 195 nm tork
Ayrıntılı teknik özellikleri Lİnk te ;
Seat - Cordoba III - 1.4 TDI (75 Hp) - Teknik özellikler, yakıt tüketimi

Sergant

Ana Kamp
Aracınızla 1 tona kadar olan römorkları çekebilirsiniz, fakat 750 kiloyu aşarsanız performans kaybını hissedersiniz.

ERŞAHAN

Ana Kamp
Aracınızla 1 tona kadar olan römorkları çekebilirsiniz, fakat 750 kiloyu aşarsanız performans kaybını hissedersiniz.
hımm anladım peki sizce ilk etapda nasıl bir karavan alsam daha iyi olur çok pahalı bişey düşünümemiyorum malesef yani elimden geldiği için yapabilirimde ama balki burda önerileriniz olur.

Sergant

Ana Kamp
hımm anladım peki sizce ilk etapda nasıl bir karavan alsam daha iyi olur çok pahalı bişey düşünümemiyorum malesef yani elimden geldiği için yapabilirimde ama balki burda önerileriniz olur.
Orta model bir karavan öneririm. Çekme okuyla beraber en fazla 4 metrelik. Güney karavanın midi modelleri çok uygun, sıfırları 15000 lira. 11-12 bin liraya temiz ikinci elini bulursunuz. 650 kg falan. Ama pek donanımlı karavan değil. Duş, mutfak, 3 kişilik yatak olmak üzere en asgari ihtiyaçları karşılıyor sadece. Bence yeni başlayanlar için uygun, içini kendiniz donatabilirsiniz.
Bir de orta boy karavan olarak pino markaları öneririm. Onlar da 20-25 bin lira arası. Malzeme kalitesi, donanımı güneye göre çok daha iyi.
Caretta model karavanlar da bu fiyatlarda ve 500 kg falan. Çekmesi, gezmesi çok rahat. Ama ben önermiyorum. Çünkü bu modeller içinde ayakta duramıyorsunuz, sadece yatak maksatlı.

AKMühendis

Torunum; ŞANSım
Güney karavanın midi modelleri çok uygun, sıfırları 15000 lira
Güneyin midi değil de, maksi modelini öneririm.
Çok kullanışlı ve hafif bir karavan.
Ben karavancılığa GÜNEY MAKSİ ile başlayıp, Anadolumuzda binlerce km. yapmıştım.
Hiç bir sorunu çıkmamıştı, ne yazda ne kışta..
Eşim hala, en ferah karavnımız oydu, der.
Şu andaki modelleri bizim kullandığımız modelden daha da güzel dizayn edilmiş.

Öneririm, aracınızla problemsiz çekersiniz.

cazzcazzy

Doga, Kamp, Gezi, Fotograf, Navara
az önce başka bir sayfada hangi karavanı hangi araçla çekmeli konulu bir diyalogda bir arkadaşın önerdiği çok güzel bir site.Aracınızı ve karavanınızı seçerek, uygunluğunu yeterlilik şartlarını görebiliyorsunuz

Outfit Matching Car and Caravan

ERŞAHAN

Ana Kamp
benim karavan yatıyor bu aralar.kış geldi
:smiley: kaza sız geziler dilerim ...
Orta model bir karavan öneririm. Çekme okuyla beraber en fazla 4 metrelik. Güney karavanın midi modelleri çok uygun, sıfırları 15000 lira. 11-12 bin liraya temiz ikinci elini bulursunuz. 650 kg falan. Ama pek donanımlı karavan değil. Duş, mutfak, 3 kişilik yatak olmak üzere en asgari ihtiyaçları karşılıyor sadece. Bence yeni başlayanlar için uygun, içini kendiniz donatabilirsiniz.
Bir de orta boy karavan olarak pino markaları öneririm. Onlar da 20-25 bin lira arası. Malzeme kalitesi, donanımı güneye göre çok daha iyi.
Caretta model karavanlar da bu fiyatlarda ve 500 kg falan. Çekmesi, gezmesi çok rahat. Ama ben önermiyorum. Çünkü bu modeller içinde ayakta duramıyorsunuz, sadece yatak maksatlı.
yardımlaraınız için çok teşekkür ederim :smiley:

ERŞAHAN

Ana Kamp
Güneyin midi değil de, maksi modelini öneririm.
Çok kullanışlı ve hafif bir karavan.
Ben karavancılığa GÜNEY MAKSİ ile başlayıp, Anadolumuzda binlerce km. yapmıştım.
Hiç bir sorunu çıkmamıştı, ne yazda ne kışta..
Eşim hala, en ferah karavnımız oydu, der.
Şu andaki modelleri bizim kullandığımız modelden daha da güzel dizayn edilmiş.

Öneririm, aracınızla problemsiz çekersiniz.
önerinizi dikkate alacağım çok teşekürler :smiley:

tdediler

Yeni Üye
s.a. Erşahan bey karavan aldınızmı merak ettim bende sizin gibi karavan arıyorum hala :smiley:

ERŞAHAN

Ana Kamp
s.a. Erşahan bey karavan aldınızmı merak ettim bende sizin gibi karavan arıyorum hala :smiley:
malesef maddi konuda istediğim kıvama gelemedim :smiley: ama batıya bi gezim olacak Nevşehir Bursa Ankara tarafına orda kıyıda köşede unutulmuş hafifi bakıma ihtiyacı olan gözden çıkmış avrupa karavan bulursam alırım diye düşünüyorum bakalım hayırlısı...

Forum istatistikleri

Konular
99,768
Kullanıcılar
167,488
Son üye
Erol 66

SON KONULAR