Yeni Aracım Için Çekme Karavan Olur Mu? Önerilerinizi Bekliyorum...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ERŞAHAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,636

ERŞAHAN

Ana Kamp
Yer
MaLaTyA
Selamün aleyküm arkadaşlar uzun zamandır karavan hayaliyle yaşayan bir kardeşinizim :smiley: araştırmalarım sırasında yaklaşık 1 senedir gezenbilir ailesine katıldım. Motokaravan biraz lüks e gireceğinden en azından bir kaç yıl deneyim kazandıkdan sonra emeklilikde olur düşüncesindeyim ve de çok fazla doğa deneyimim yok bundan sebep kendimce ilk etapda 3 kişilik çekme karavan olabilir diyorum, önceki aracım bu işe uygun değildi ondan dolayı biraz daha güçlü araç alma hedefimi gerçekleştirdim çok şükür ama sonradan olur mu olmaz mı diye değerli büyüklerime bir danışayım dedim. aracım 2006 MODEL SEAT CORDOBA 1.4 TDI STYLANCE 140 binde 3 silindir 80 bg 195 nm tork
Ayrıntılı teknik özellikleri Lİnk te ;
Seat - Cordoba III - 1.4 TDI (75 Hp) - Teknik özellikler, yakıt tüketimi

Etiketler

Aracınızla 1 tona kadar olan römorkları çekebilirsiniz, fakat 750 kiloyu aşarsanız performans kaybını hissedersiniz.

Aracınızla 1 tona kadar olan römorkları çekebilirsiniz, fakat 750 kiloyu aşarsanız performans kaybını hissedersiniz.
hımm anladım peki sizce ilk etapda nasıl bir karavan alsam daha iyi olur çok pahalı bişey düşünümemiyorum malesef yani elimden geldiği için yapabilirimde ama balki burda önerileriniz olur.

hımm anladım peki sizce ilk etapda nasıl bir karavan alsam daha iyi olur çok pahalı bişey düşünümemiyorum malesef yani elimden geldiği için yapabilirimde ama balki burda önerileriniz olur.
Orta model bir karavan öneririm. Çekme okuyla beraber en fazla 4 metrelik. Güney karavanın midi modelleri çok uygun, sıfırları 15000 lira. 11-12 bin liraya temiz ikinci elini bulursunuz. 650 kg falan. Ama pek donanımlı karavan değil. Duş, mutfak, 3 kişilik yatak olmak üzere en asgari ihtiyaçları karşılıyor sadece. Bence yeni başlayanlar için uygun, içini kendiniz donatabilirsiniz.
Bir de orta boy karavan olarak pino markaları öneririm. Onlar da 20-25 bin lira arası. Malzeme kalitesi, donanımı güneye göre çok daha iyi.
Caretta model karavanlar da bu fiyatlarda ve 500 kg falan. Çekmesi, gezmesi çok rahat. Ama ben önermiyorum. Çünkü bu modeller içinde ayakta duramıyorsunuz, sadece yatak maksatlı.

Güney karavanın midi modelleri çok uygun, sıfırları 15000 lira
Güneyin midi değil de, maksi modelini öneririm.
Çok kullanışlı ve hafif bir karavan.
Ben karavancılığa GÜNEY MAKSİ ile başlayıp, Anadolumuzda binlerce km. yapmıştım.
Hiç bir sorunu çıkmamıştı, ne yazda ne kışta..
Eşim hala, en ferah karavnımız oydu, der.
Şu andaki modelleri bizim kullandığımız modelden daha da güzel dizayn edilmiş.

Öneririm, aracınızla problemsiz çekersiniz.

benim karavan yatıyor bu aralar.kış geldi
:smiley: kaza sız geziler dilerim ...
Orta model bir karavan öneririm. Çekme okuyla beraber en fazla 4 metrelik. Güney karavanın midi modelleri çok uygun, sıfırları 15000 lira. 11-12 bin liraya temiz ikinci elini bulursunuz. 650 kg falan. Ama pek donanımlı karavan değil. Duş, mutfak, 3 kişilik yatak olmak üzere en asgari ihtiyaçları karşılıyor sadece. Bence yeni başlayanlar için uygun, içini kendiniz donatabilirsiniz.
Bir de orta boy karavan olarak pino markaları öneririm. Onlar da 20-25 bin lira arası. Malzeme kalitesi, donanımı güneye göre çok daha iyi.
Caretta model karavanlar da bu fiyatlarda ve 500 kg falan. Çekmesi, gezmesi çok rahat. Ama ben önermiyorum. Çünkü bu modeller içinde ayakta duramıyorsunuz, sadece yatak maksatlı.
yardımlaraınız için çok teşekkür ederim :smiley:

Güneyin midi değil de, maksi modelini öneririm.
Çok kullanışlı ve hafif bir karavan.
Ben karavancılığa GÜNEY MAKSİ ile başlayıp, Anadolumuzda binlerce km. yapmıştım.
Hiç bir sorunu çıkmamıştı, ne yazda ne kışta..
Eşim hala, en ferah karavnımız oydu, der.
Şu andaki modelleri bizim kullandığımız modelden daha da güzel dizayn edilmiş.

Öneririm, aracınızla problemsiz çekersiniz.
önerinizi dikkate alacağım çok teşekürler :smiley:

s.a. Erşahan bey karavan aldınızmı merak ettim bende sizin gibi karavan arıyorum hala :smiley:
malesef maddi konuda istediğim kıvama gelemedim :smiley: ama batıya bi gezim olacak Nevşehir Bursa Ankara tarafına orda kıyıda köşede unutulmuş hafifi bakıma ihtiyacı olan gözden çıkmış avrupa karavan bulursam alırım diye düşünüyorum bakalım hayırlısı...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri