Yeni aracım..... L200

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bekirnayır Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,532

bekirnayır

Kamp II
Herkese merhaba.......

En iyi ve kullanışlı arazi aracı arayışlarına devam ediyorum.. Bu bağlamda İlk olarak Lada Niva yı denedim.. daha Sonra ZJ ondan sonra Grand vitara ve son olarak de şimdi L200 deneyeceğim.. bir sonraki ara ise henüz belli değil....

Araç 2007 Model ve 49.000 km. de otomatik. Her ne kadar otomatik istemesemde bu kadar temiz başka bir ara bulamadığım için otomatik almak zorunda kaldım... Aracın üzerinde çok temiz 265/70/16 BF A/T lastikler var. Ayrıca Şnorkeli takılı vaziyette ancak bağlantıları yapılmamış.Ofsetli jantları mecvut.. ama yapılacak çok iş var daha;

1)Öncelikle 3" veya 4" yükseltilecek.. Arb nin yükseltme kiti ile Türk yapımı bir kit arasında gidip geliyorum. Maliyetleri hemen hemen aynı ama Türk yapımı kitsanki biraz daha ağır basıyor çünkü aks açıların iyileştirilmesi v.b. konularda ekstra parçalar sunuyor..

2)Daha sonra vinç ve tompon montajı olacak. Tompon konusunda kararsızım. Çünkü öne fazla yük bindirmek istemiyorum. Ancak orjinal tamponun içinede vinci yerleştirmek için radyatörün yerinin değişmesi lazım. bu yüzden onada sicak bakamıyorum. en mantıklısı orjinal tamponun dışına vinci bağlatmak ve vinci korumak için küçük bir borudan koruma yapmak...

3)daha sonra lastik işine geleceğiz. 33" e kadar ayna mahruti istemeden lastik takılabliyor.. ya 32 yada 33 lastik alınacak. üzerindeki lastiklerd yalık kullanılacak..

şimdilik kabaca durum bu.. araç yapıldıkça sizlerle bunu paylaşacağım...

Etiketler
Ynt: Yeni aracım..... L200

yenı aracınız hayırlı olsun
sakıncası yoksa fiyatını öğrenme imkanım var mı ?

Ynt: Yeni aracım..... L200

Aracınız hayırlı uğurlu olsun.

Bende aynı yollardan geçtim. Lada Niva, suzuki vitara, grand cherokeee 5.2, ve şimdi L-200 4x4 AT. Aracımdan ÇOK memnunum.

Aynı tereddütleri çok kısa bir süre önce yaşadım. Size önerim kesinlikle yerli yapım yükseltme kullanın. Ben yükselttikten sonra aracın bu kadar iyi olacağını tahmin edemezdim. Değiştirirken en az 2-3 arkadaş yurtdışından getirdiği kitleri söktürüp İlyas ustanın geliştirdiği bu kiti taktırıyordu. Araçtan son derece memnunum. Ne yolda en ufak bir gezme ne bir sorun. Hiç birşey yok. 33" MT lastik taktım hemde -30 ET jant ile. Hiç biyere deymiyor. Aracın orjinalliği hiç bozulmuyor. Montajı zor değil. Bence çok fazla avantajı var. Hatta istersem 35 bile takabilirim. Kitin ona göre ayarı var. Tabi yine seçim sizin ama benim tecrübelerim bu şekilde.

Winci orjinal tampona takmak için radyatörle oynamak gerekli yazmışınız fakat öyle birşey yok. Bende orjinal tampon var, winch gömme, ve radyatörle hiç oynamadık?? Sadece intercoolerin yerini biraz değiştirmek gerekiyor ama oda orjinal borularını bile değiştirmeden yapılan çok kolay bir işlem.

İLk fırsatta aracın resimlerini sizinle paylaşırım. Çok tatlı oldu :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri