Yeni Aracim Tata Xenon 4x4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mountaineer16 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 70
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,447
herhalde arazi deneyimim başlamayacak bugün servise gittim 4x4 sistemi hakkında pek bir bilgim yoktu. hem onu öğreneyim hemde şu arıza ışıkları neden yanmış diye tekrar sorayım dedim.. Meyersem benim araç 4x4 e hiç geçmemiş geçmiyormuş. Ekli dosyayı görüntüle 6057 bu resimdeki parçanın bozuk olduğunu söylediler değiştirmek için 350 tl gibi bir para istediler. bu parçayı da bozan 4x2 den 4x4 e alına düğmeymiş oda bozulmuş. Ters akım yaparak bu motorun içindeki yatakları sarmışmış. öyle dedi servis :smiley: tamamına 500 tl işçilik dahil para istediler. mecbur yaptırıcaz parçanın siparişini verdik çarşamba günü kısmetse montajı yapılacak..
Bu düğmede üretim hatası mı var, yoksa kullanıcı hatası nedeniyle mi bozulmuş? Yoksa parça kalitesiz üretim olduğu için kolay bozulmaya meyilli mi? Bu araçtan almayı düşünenlere tavsiyeniz var mı?

Etiketler
tata xenon
Bak bu başlık iyi oldu. Bende yavaş yavaş ısınmaya başlamışken Xenon à. ..

Ah bir de vergisi olmasa...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 haftada hangi araç satılıyor ki. Ben de boş durmadı İsotlar ı aradım. Buyrun bekleriz dediler. Bir gidelim görüşelim bakalım...

nisan ayında gelicekmiş diye duydum bende. bendeki aracın en büyük eksikliği ABS nin olmaması başka hiç bir eksiği yok...

Bugün 2 tane Xenon denedik. İkiside 100000km de 2011 modeli. Biraz hırpalanmışlar. Belli ki çok hırpalanmaya gelmiyor. Hususî kullanılmış bulursam onu da deneyeceğim.

Gecen serviste beklerken biriyle tanistim. Ondada xenon varmis bakima getirmis. Araç 2013 model 280bindeydi ama resmen dökülüyordu. Konustuk biraz madende kullaniyorlarmis muhendisler disaridan L200 ile gelip madene tatayla giriyolarmis. Tata bu biaey olmaz mantiyla yaklasik tabiri caizse essek gibi kullaniyor arkasina mermer bloklar koyup onlari tasiyolarmis. Ee simdi bu araclar dokulmesinde hangisi dokulsun abi. Bursaya geldiginde bekliyorum abi bide benim araci denersin...

hocam merhaba uzun süerdir bende xenona kafayı takmış durumdayım f0toğrafçılğa ve kampçlığa ilgim var domaniç ve söğüt yaylalarında dolaşmak için isitiyorum bu aracı sizden bir ricam olacak 4x4 ü arızalı olma ihtimali en korktğum şey expertizde belli olmuyor sanırıım aracın 4x4 moduna geçip geçmediğni nasıl anlyacağız alırken

Valla benimde korktuğum oydu ama .. Merak etme cenonda korktugun başına geliyor :smiley: benim 4x4 bozukmus yavru sanzuman mi ne varmis pek anlamam ama onu tamir ettirdim birde motoru varmi o yatak sarmis :smiley: onlar degisti simdi canavar gibi calisiyor. 4x4 te cift mod var 4H ve 4L. 4H hizli mod aracla 100km hiza kadar cikilabiliyormus ama ben kesinlikle tavsiye etmem 4x4e gectigi de arabanin her yeri titriyo cesaret edilemez yani. 4L modu agir devir oluyo ben ilk defa bugun kullandim gercekten araba gücünü hissettiriyo. 4x4 moduna almak icin araci durduruyoruz bosa atip debriyaja basip istediğimiz moda alıyoruz. Ama ilk basta 4H sonra 4L olarak siralama bu sekildeymis. 4x2 ye aldigimizda ise yaklasik 1 metre kadar geri gitmek gerekiyomus valla ben servisin yalancisiyim o oyle dedi :smiley: benim cok fazla 4x4 tecruben yok ilk defa bugun deneme sansim oldu biraz korktum ama :smiley: hic sorun cikartmadan cikti...

Valla benimde korktuğum oydu ama .. Merak etme cenonda korktugun başına geliyor :smiley: benim 4x4 bozukmus yavru sanzuman mi ne varmis pek anlamam ama onu tamir ettirdim birde motoru varmi o yatak sarmis :smiley: onlar degisti simdi canavar gibi calisiyor. 4x4 te cift mod var 4H ve 4L. 4H hizli mod aracla 100km hiza kadar cikilabiliyormus ama ben kesinlikle tavsiye etmem 4x4e gectigi de arabanin her yeri titriyo cesaret edilemez yani. 4L modu agir devir oluyo ben ilk defa bugun kullandim gercekten araba gücünü hissettiriyo. 4x4 moduna almak icin araci durduruyoruz bosa atip debriyaja basip istediğimiz moda alıyoruz. Ama ilk basta 4H sonra 4L olarak siralama bu sekildeymis. 4x2 ye aldigimizda ise yaklasik 1 metre kadar geri gitmek gerekiyomus valla ben servisin yalancisiyim o oyle dedi :smiley: benim cok fazla 4x4 tecruben yok ilk defa bugun deneme sansim oldu biraz korktum ama :smiley: hic sorun cikartmadan cikti...
Arazi şanzımanı için yapılan tamirin maliyeti ne tuttu? Tatayı bende merak ediyorum

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkürler hocam sahibinden comda batmanda var birtane de osmaniyede ikisi arasındayım şimdilik iki satıcıda 4x4 modunun olduğundan habersiz sanırım hangisinin arazi modu çalışıyorsa birini almayı planlıyorum bu arada yakıt sarfiyatı nasıl

Sanziman yazabilirsem bide :smiley: yakit cok cok az ben normalde is icin egea 1.4 benzinli kullaniyorum su anda bu xenon egeadan cok daha az yakiyor dag yollari dahil yaklasik 150 km yol yaptim ki bunun 50km nerdeyse trafikte dur kalkla gecti yaklasik ceyrek depo yakti 170 tlye depo doluyo 50 lt den ceyrek desek 12.5 lt yani yaklasik suandaki guncel fiyatla 28 29 kurus civarına tekabul ediyo.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri