Yeni Aracim Tata Xenon 4x4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mountaineer16 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 70
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,445
birşey daha hocam aracı denemeye gittik debriyaja bastıktan sonra nereye basmak gerekiyor 4x4 moda almak için ayrıca nasıl bir yol ortamında deneyebilirz asfaltta 4x4modunda olduğu belli oluyor mu yada göstergede bir işaret lamba falan varmı hangi modda olduğumuza dair ayrıca dikkat edilmesi gereken kronik bir sorunu varmı gördüğünüz

Etiketler
tata xenon

Bu tatanin altini incelemek lazim 550 tlye 4x4 sanzumani moturunu tamir ettirmek supermis...

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

birşey daha hocam aracı denemeye gittik debriyaja bastıktan sonra nereye basmak gerekiyor 4x4 moda almak için ayrıca nasıl bir yol ortamında deneyebilirz asfaltta 4x4modunda olduğu belli oluyor mu yada göstergede bir işaret lamba falan varmı hangi modda olduğumuza dair ayrıca dikkat edilmesi gereken kronik bir sorunu varmı gördüğünüz

ben toprakta deneyin diye duydum ama asfaltta nasıl bir zararı olur veyatta faydası olur bilemiyorum. 4x4 moda almak için aracı durduruyoruz boşa atıyoruz debriyaja basıyoruz direksiyonun sağ tarafında düşmesi var zaten çevirmeli bir düğme
20160317 091227
bu resimde ki düğme olur kendisi... 4H konumuna alıyoruz. ekranda 4H ışığı sabit olarak yanıyor eğer yanıp sönmüyorsa sorun yoktur araç 4x4 hızlı devir konumundadır. 4L konumuna almak için düğmeyi tekrar çeviriyoruz bu sefer ekranda 4H ışığı sabit yanarken 4L şığı yanıp sönmeye başlıyor ve 3 kere yanıp söndükten sonra 4H ışığı sönüp 4L ışığı sabit yanmaya başlıyor. bu sefer araç 4x4 ağır devirde oluyor ki aracı zaten 40km hızın üstüne çıkartamıyorsunuz (ayna mahruti dişli muhabbeti varmış bende pek anlamam). araç ile işiniz bitti 4x2 ye alacaksınız bu sefer gene düz bir yerde duruyorsunuz aracın bayırda olmaması gerekiyo debriyaja basıyorsunuz 4x2 ye alıyorsunuz ve yaklaşık 1 mt kadar geri gitmeniz gerekiyor (sebebini bende bilmiyorum servis öyle söyledi :smiley: ).. Gelelim en önemli noktaya 4x4 moduna aldığınızda 4H ve 4L ışığı aynı anda yanıyorsa sistemde bir problem vardrır mutlaka servise gösterin. bir çok eksper dahi bunlardan anlamıyor onun için alacağınız aracı mutlaka servise gösterin. ben göstermedim eksper sağlam dedi ama bozuk çıktı.. :smiley:

İşte öyle birşey ki ucuz ve yedek parçası bol olacak öyle bi dünya yok galiba. Aslana binersen sütünü vericen derler hesabı yapacaklar

hocam inan çok yardımcı oldunuz teşekkürler şimdi daha rahat alabilirim :smiley: sahibinden com giriyorsunuzdur sanırım batman sason da ve osmaniyede 2 xenon var alacak olsanız fotolara göre hangisini alırdınız

Estafurrulah nedemek sizde sagolun elimde geldigince dilim döndüğünce biseyler karalamaya calisiyorum. Bu aksam yolda giderken aracin hararet gostergesi bir anda sifira indi belki kablosu filan yerinden çıkmıştır ama ben bisey göremedim bakalim yarin gene servis yollari gözüktü bana :smiley: yarin ilanlara bakarim mutlaka...

batmandaki beyaz tata ilan tarihi çok eskiydi dün aradım hala ellerinde araç listenin en altındaki tata bu arada ilan tarihi olarak bu tata bir adım öne geçti çünkü abs li model ve daha yeni diğerlerinden

hocam sızde daha once duster vardı yanlış degılsem yenı aracınız hayırlı olsun , tata almadan once keşke actyon sports da test etseydınız keşke , ama rakam oldukça uygun benımde ılgımı ceken bır makıne selamlar

Hususî amaçlı kullanılan bulunabilirse gerçekten kullanışlı bir araç. Fakat motoru çok hassas yani kaliteli mazot kullanmak lazım sürekli. Onun dışında işletim maliyeti gerçekten düşük ve parça sorunu yok.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri