Yeni Aracımı Hep Birlikte Toplayalım...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serdar5261 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 119
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,326

Etiketler
Ynt: Yeni Aracımı Hep Birlikte Toplayalım...

arkadaşlar kullanan tada nerede bulabileceğim konusunda bir fikri olan varmı?

KBX5101gyukm

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

Bence aracınız çok sağlıklı duruyor. bu şekilde biraz kullanın derim.

Zira bu yeniden toplama işi hiç de öyle kolay değil.

Hele birde her detaya takılırsanız.

Ben aracımı alalı 1 sene oldu nerdeyse daha direksiyonuna geçemedim :smiley:

:smiley:

ONTURK' Alıntı:

katılıyorum size toplamak çok zor bende aynı durumdayım allahtan ufak tefek işlerim kaldı gerçi ben aldığımda araç kümes gibi idi :smiley: şimdi biraz adam oldu

ONTURK' Alıntı:

arkadaşlar şu an sadece motor konusunda sıkıntım var aradığım 2-3 çeşit motordan hiçbirini bulamıyorum.parça manasında pek sıkıntım kalmadı.uzun zamandır hayalini kurduğum bir iş bu.10 yaşından beri her fırsatta gidip sanayide çalışıyorum.her yerinde ayrı bir emeğim olacak aracın.anahtarı haziranın 25 inde vuracağız araca.biraz iddalı olacak ama göreceksiniz iki ay bile sürmeyecek.huma oto bilgisi için teşekkürler.

aradığım parçayı buldum.otokar servisinden fiyat sorgulama kaldı.

Dsfg

serdar5261' Alıntı:
sevgili hüseyin emiralp görüşleriniz için sonsuz teşekkürlerimi iletirim.konumuza gelince ben yıllardan beri ıveco yetkili servisinde çalışıyorum ve aynı zamanda üniversitede öğrenimime devam ediyorum.malumunuz yeni nesil motorlara bilgisayarlarla bağlanıp gerekli işlemleri yapan ustalar yok denilecek kadar az ki bende bu noktada kendimi fazlası ile geliştirdim.okulum bittiği zaman da direk bu sektöre atılacağım.elime diplomamı da aldığımda iş bulamayacağım yer yok evelallah.söylediklerinize bizzat katılıyorum esasen.zaten bahsettiğim motoru bulamaz isemki motor tesisatı ve beyni sağlam motor bulmak çok zor direk sizin söylediğiniz yolu izleyeceğim.tabi puma motor da var kriterler arasında.bu noktada ki kararımı hangi motoru daha erken bulacağım belirleyecek doğrusu.tekrardan teşükkür ederim.aracımı toplarkende görüşlerinizi bekliyorum.
Sizi tebrik ederim Türkiyede yeni sayılacak bir konuya eğildiğiniz için yeni nesil motor elektroniği çok çok önemli bir konu Ben 40 yıllık yedek parçacıyım ve bizler 59 austın kev doç ve gazlı fergusun gibi araçlarla bu işe başladık ve şimdi comon rail motorlarla devam ediyoruz bende mercedesin orjinal sistemi var ve tamirci olmadığım halde bir çuval para vererek aldım sebebi vatandaşın mağdur olmasını önlemek ve 2 sene evvel 3340 mercedes motor beyni arızalandı Ankaradan çıkma Beyin getirip Sivasta immobilayzır entegresini ilave ederek aracı çalıştırdık ama çektiğimiz çileyi ben bilirim bu konuda bir parça bilgisi olan bazı Ukalalar sanki ayı yeniden keşfetmişler gibi davranıyorlar ve en ufak bir işlemde istedikleri para korkunç rakamlar belkide maliyet 10 tl istenen 300-500 tl bu sebeplerden gerçekten çok iyi yetişip bizlere faydalı olmanı çok isterim ve başarılar dilerim konuyu yakın takipteyim size BD30 tavsiye etmemin en büyük sebebide mercedeste yaşadığım tecrübeden dolayıdır fikirlere saygımız sonsuz ve defenderle genelde arazide olduğumuzdan mekanik motor tavsiye sebebimdir ki ben şahsen Pumaya bile karşıyım nedeni ise triger kayışı ve nissan motora göre daha hassas ve nazik olması tamam ford motorun bakkalda bile parçası var ama nissan çok daha tahammüllü ve sağlam tüm çalışmalarıızda ve Özellikle meslek hayatınızda başarılar dilerim

hayırlı ugurlu olsun iyigünlerde kullanın kolaylıklar dilerim yenilikleri takip edelim.

peki :D tek başlık altında olması daha faydalı olur takibi ve yapılan işlemler bölünmemiş olur kolaygelsın tekrar saygılar ;)

DR.ÖZHAN' Alıntı:
peki :D tek başlık altında olması daha faydalı olur takibi ve yapılan işlemler bölünmemiş olur kolaygelsın tekrar saygılar ;)

haklısınız dayanamamış oda konu açmış kedisine dedim bak abisi burası güzel bir forum insanların kafası karışır diye artık sadece bu konu başlığı altından devam edeceğiz.kusura bakmayın sevgilerle.

DEMİRAL' Alıntı:
Sizi tebrik ederim Türkiyede yeni sayılacak bir konuya eğildiğiniz için yeni nesil motor elektroniği çok çok önemli bir konu Ben 40 yıllık yedek parçacıyım ve bizler 59 austın kev doç ve gazlı fergusun gibi araçlarla bu işe başladık ve şimdi comon rail motorlarla devam ediyoruz bende mercedesin orjinal sistemi var ve tamirci olmadığım halde bir çuval para vererek aldım sebebi vatandaşın mağdur olmasını önlemek ve 2 sene evvel 3340 mercedes motor beyni arızalandı Ankaradan çıkma Beyin getirip Sivasta immobilayzır entegresini ilave ederek aracı çalıştırdık ama çektiğimiz çileyi ben bilirim bu konuda bir parça bilgisi olan bazı Ukalalar sanki ayı yeniden keşfetmişler gibi davranıyorlar ve en ufak bir işlemde istedikleri para korkunç rakamlar belkide maliyet 10 tl istenen 300-500 tl bu sebeplerden gerçekten çok iyi yetişip bizlere faydalı olmanı çok isterim ve başarılar dilerim konuyu yakın takipteyim size BD30 tavsiye etmemin en büyük sebebide mercedeste yaşadığım tecrübeden dolayıdır fikirlere saygımız sonsuz ve defenderle genelde arazide olduğumuzdan mekanik motor tavsiye sebebimdir ki ben şahsen Pumaya bile karşıyım nedeni ise triger kayışı ve nissan motora göre daha hassas ve nazik olması tamam ford motorun bakkalda bile parçası var ama nissan çok daha tahammüllü ve sağlam tüm çalışmalarıızda ve Özellikle meslek hayatınızda başarılar dilerim

çok teşekkür ederim.dediklerinize birebir katılıyorum.motor beyinlerinden bir diyot değiştirip yüzlerce tl alanları tanıyorum bende.yeni nesil dizeller çok farklı ve tamamen sensörlere dayalı olarak çalışan bir sistem.ufaçık bi okuma hatası araçın çalışmamasına ve sizin bu arızayı günlerce aramanıza neden oluyor.deneme tahtasına cevirdiğimiz araçlar oldu.bazılarıyla günlerce uğraştık.sonuç olarak sistemi ağrendiğinizde gerisi geliyor.bi problem olduğunda elimden geleni yaparım sevgilerle.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.