Yeni Aracımız 2003 Land Rover Discovery 2 Td5

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umutcelikel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 267
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 112,048

Etiketler
Ynt: Yeni Aracımız 2003 Land Rover Discovery 2 Td5

bizde bugun gecelemeli kamp için ekipman kontrol ve prova yaptık ;)

Resize DSC 0310

Umut Hocam iyi akşamlar, öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun. Yavuz Abi bahsetmişti yeni araç aldığınızdan.
Geçen hafta biz de 2001 bir TD5 aldık.

Sağolsun Yavuz Abi çok yardımcı oldu, beraber gittik almaya. Testini de Hasan Usta'ya yaptırdık. (İkisine de okuyorlarsa buradan tekrar teşekkür ederim.)

Şu an araç Proshop Hasan Usta'da, bakımları yapılıyor. Bir de bazı eksiklikleri var onlar gideriliyor.
Siz de üç aşağı beş yukarı benim düşündüklerimi yaptırıyorsunuz. Eğer sakıncası yoksa sizinle görüşüp fikir alışverişinde bulunmak isterim. Telefonunuzu mesaj atabilirseniz sevinirim.

Bu da bizim TD5'imiz

20150502 135858

20150502 140040

focus' Alıntı:
Umut Hocam iyi akşamlar, öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun. Yavuz Abi bahsetmişti yeni araç aldığınızdan.
Geçen hafta biz de 2001 bir TD5 aldık.

Sağolsun Yavuz Abi çok yardımcı oldu, beraber gittik almaya. Testini de Hasan Usta'ya yaptırdık. (İkisine de okuyorlarsa buradan tekrar teşekkür ederim.)

Şu an araç Proshop Hasan Usta'da, bakımları yapılıyor. Bir de bazı eksiklikleri var onlar gideriliyor.
Siz de üç aşağı beş yukarı benim düşündüklerimi yaptırıyorsunuz. Eğer sakıncası yoksa sizinle görüşüp fikir alışverişinde bulunmak isterim. Telefonunuzu mesaj atabilirseniz sevinirim.

Bu da bizim TD5'imiz
Selamlar, aracınız hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela arıza lambası vermesin:smiley:)))) Yavuzla konuştuk, acayip anlattı sizin aracı, oynanmamış ve performanslı bir araçmış, bulunmaz nimet:smiley:))) Telefonum 05322557471, dilediğiniz zaman görüşelim. İnşallah biz Çarşamba dönüyoruz Ankaraya...

Teşekkür ediyorum, amin diyorum. :smiley: Allah hepimize kazasız, belasız sürüşler nasip etsin.
Evet aracın performansı, motoru fena değil, çürüğü yok, (tü tü maşallah diyelim :smiley: ) Kronik sorun olarak tavan sarkması var.
İlk başta benim de tereddütlerim vardı ama aracı kullanınca gitti.

Yaşından dolayı bazı arızaları var. Ön helezonları, motor takozları değişiyor. Kozmetik arızaları daha fazla. Tavan sarkmış durumda o yapılacak. Bir de birçok ufak tefek parçasında kırıklar, çatlaklar var onlar değişecek. Önemli değil belki ama sinir bozucu.

Bu eksiklikleri bilerek aldığımız için sıkıntı olmadı. Böyle bi arabayı iki ustayla birlikte aldığım için içim rahat.

Ben de bu aralar ebay'dan boyuna sipariş veriyorum. Haftaya İngiltere'den gelecek bi arkadaşım var. Alıp alıp onun adrese postalıyorum. :smiley: Yakında yeter lan diyecek.

Bu arada yukarıda bi Edremit muhabbeti geçmiş. Ben de Edremitli'yim. Tüm hısım akraba orada. Kısmetse bizim de ilk seyahatimiz o tarafa olacak. Hatta Midilli'ye bile geçirmeyi düşünüyorum aracı.

Benim telefon da 05053491565. Görüşmek dileğiyle.

umut' cum sanirim bu hafta sonu Ankara'dayim yag degisim zamani geldi :smiley: su senin chipli canavari bir deneyelim hatta arda senin beyni benim arabaya bir taksin degisim iyi olursa bende yaptirayim diyorum musaitmisin bu perşembe ogleden sonra yada cuma gunu Gaye deyim

kakyol' Alıntı:
umut' cum sanirim bu hafta sonu Ankara'dayim yag degisim zamani geldi :smiley: su senin chipli canavari bir deneyelim hatta arda senin beyni benim arabaya bir taksin degisim iyi olursa bende yaptirayim diyorum musaitmisin bu perşembe ogleden sonra yada cuma gunu Gaye deyim
Yav Çarşamba döneceğiz Ankaraya inşallah...Perşembe Cuma yoğun olurum ama konuşalım ayarlamaya çalışalım bişiler.

Ankara Akçay Ankara toplam 1435 km yaptık. Arada Assos, Kavurmacılar, Hasanboğuldu gibi dağ yollarına da girdik çıktık ama çok ağırlıkla uzun yol kmsi. Ekstra yük ve yarıdan fazla klima ile gezdik. Genelde cruise control ile 110 kmyi geçmedik. (2500 rpm ile gerçek 110 km/h ile gidiyor, gps hızı, gösterge hızı 115 km/h) Tüm tatil ortalaması kmde 42 kuruş, 100 kmde 10.2 lt euro dizel yaktı yeşil kurbağa ;D ;D ;D

(EGR iptal, katalizör iptal, stage 1 ECU yazılımı ve silikon turbo/intercooler hortumları var. Lastikler standart 255-55-18 yaz lastiği)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri