Yeni Aracımız 2003 Land Rover Discovery 2 Td5

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umutcelikel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 267
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 112,091

Etiketler
Evet sonunda doğru olan solid (tek parça) bijon takımım geldi :D Daha önce ebayden almıştım ancak gerizekalılar 22 mm yollamışlar. Neyse o D3, RR Sport vsde kullanılıyormuş, Ankarada zarar etmeden sattım, tekrar USA'den direk üreticiden 123 USD bayılarak aldım, abime yollattım, oradan da gelen biriyle geldi :D Azmin zaferi. 27 mm ölçtüm sorun yok, umarım takarken de sorun olmaz. Artık bozuk yolda çıngır çıngır zırıltı sesine son!! çaktığımın İngiliz teknolojisi:smiley:)))))
20160112 084852

Evet sonunda doğru olan solid (tek parça) bijon takımım geldi :D Daha önce ebayden almıştım ancak gerizekalılar 22 mm yollamışlar. Neyse o D3, RR Sport vsde kullanılıyormuş, Ankarada zarar etmeden sattım, tekrar USA'den direk üreticiden 123 USD bayılarak aldım, abime yollattım, oradan da gelen biriyle geldi :D Azmin zaferi. 27 mm ölçtüm sorun yok, umarım takarken de sorun olmaz. Artık bozuk yolda çıngır çıngır zırıltı sesine son!! çaktığımın İngiliz teknolojisi:smiley:)))))Ekli dosyayı görüntüle 3749
Hediye kabul edilir:smiley: Valla bilsem bende isterdim,

Evet sonunda doğru olan solid (tek parça) bijon takımım geldi :D Daha önce ebayden almıştım ancak gerizekalılar 22 mm yollamışlar. Neyse o D3, RR Sport vsde kullanılıyormuş, Ankarada zarar etmeden sattım, tekrar USA'den direk üreticiden 123 USD bayılarak aldım, abime yollattım, oradan da gelen biriyle geldi :D Azmin zaferi. 27 mm ölçtüm sorun yok, umarım takarken de sorun olmaz. Artık bozuk yolda çıngır çıngır zırıltı sesine son!! çaktığımın İngiliz teknolojisi:smiley:)))))Ekli dosyayı görüntüle 3749

Ses yoksa korkucaksın :D

Evet yine bir rahat batma arefesinde bir değer katma operasyonu ile aranızdayım :D :D :D

Şöyle ki, 1 yıl önce orjinal tamponla kullanma amaçlı gizli vinç braketi almıştım BA176 kodlu Bearmach parçayı. 1 senedir baktım vinç için para ayıramıyorum, bugün Huma Otodan 9500'lük Ironman vinci taksitle aldım.

Arabanın önü biraz daha pısık duruyor, alırken de ön helezonları sakallı değişmişti, D1 helezonu mu taktı nedir belli değil. Sağa doğru da komple az yatıklık var araçta. Ben de 2003-2004 yıllarında orjinal vinçli araçlarda kullanılan REB000490 kodlu Pink/Brown helezonları sipariş ettim. (Serbest açıklığı biraz daha uzun ve az sert, 50 kg vinç ve ıvır zıvır ile standart yüksekliği koruyor ve frende vs dalma yapmıyorMUŞ) Bununla beraber arka helezon takımını (içinde üst izolasyon lastiği var), ön helezon üst izolasyon lastiği, 4 amortisör ve direksiyon amortisörlerini e sipariş ettim. Komple aklımdan çıksın. Ön helezon orjinal LR, yan sanayisi yok, diğerleri Britpart, Bearmach karışık. Amortisörler de Monroe. Oradan buradan fiyat alıp en sonunda Ankara Gaye'den verdim siparişi. 4-6 hafta ön helezonu bekleyeceğimden ötürü hepsini o zaman alacağım bakalım hayırlısı....

1 yıldan sonra sonunda gizli vinç operasyonu bugün itibarıyla tamamlandı. 1 yıl önce Bearmach gizli vinç braketi almıştım, geçenlerde de Huma Oto'dan 10 ay taksitle internet sitesinden ücretsiz kargo Ironman 9500 aldım, Huma puanla da anında bir Ironman makara aldım, bugün taktırdım. Orjinal olsa bu kadar güzel olurdu, nazar değmesin harbi mükemmel oldu. Kola ulaşım da süper (Vincin kumanda kolu öne doğru, tam yukarıda değil). Soketin bağlandığı kısım da motor odasında.
V1
V2
V3
V1
V2
V3
V4
V5
V6

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR