Yeni Başlayan Sorular (çadır, Çanta, Mat, Vs)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Oguzhan17 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,907

Oguzhan17

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Konu biraz uzun olacak ancak üşenmeyip okur ve yardımcı olursanız çok memnun olurum. Kız arkadaşımla beraber kamp yapmaya karar verdik. Tek seferlik bir şey olsun istemiyoruz, kışın soğuk havalar haricinde kalan mevsimlerde yapmayı düşünüyoruz şimdilik. Gerekli malzemeler konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Şimdilik bütçemiz 1500 tl ama biraz üzerine de çıkabiliriz.

1) Çadır olarak araştırmalarım sonucu Husky Burton düşünüyorum, Bizam da iyi gibi geldi ancak 2 kişi için biraz küçük olabilir diye Burton mantıklı geldi. Şu anda fiyatı en uygun olarak 367 tl. Daha uygun ve uzun vadede işimizi görecek önerilere de açığım yine.

2)Evolite kapalı hücre mat almayı düşünüyoruz ancak uyku tulumu kullanmak istemiyoruz. Soğuk havalar da yapmayacağımız için çok sorun olur mu bu? Veya farklı bir şey önerebilir misiniz uyku tulumu yerine? Ya da daha iyi bir mat?

3)Çanta konusu kafamı en çok kurcalayan konulardan biri. Araştırdığım kadarıyla denemeden almak doğru olmaz zaten ancak en azından fiyatlara bakmak için internetten araştırma yaptım ve epey pahalılar. Uygun olanlara da güven olur mu bilemedim. En azından fiyatı biraz daha uygun olan markaların hangisi sağlam ve kaliteli olur? Hangileri iş görür ? Birkaç marka ismi verebilirseniz ya da deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Bu 3 temel malzeme hariç; pusula, kürek, balta, kamp lambası, çakı, fener, kafa lambası, su filtresi gibi malzemelerden hangileri olmazsa olmazdır? Bunları alırken nelere dikkat etmek gerekir? Atladığım bir şey varsa onu da belirtirseniz çok sevinirim. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim, fazla soru sorup, fazla şey istedim kusuruma bakmayın ama yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Etiketler
Merhaba,
Bu sorduğun soruların tüm cevapları, hatta aklına gelmemiş ve araştırdıkca gelecek başka sorularda fazlasıyla eski forumlarda var.Miraz arşivi karıştırman yeterli

husky kendini kanıtlamış bir marka. loap'a da bir göz atmanızı önerebilirim. 300-400 tl altında uzun ömürlü bir çadır bulmanızın hiç bir imkanı yok malesef :smiley:

mat pek konforlu bir şey olmadığının altını çizmek isterim. normal mat üzerine şişme mat kullanırsanız daha rahat edersiniz.

uyku tulumu bence şart. en azından yazlık bir model almanızı tavsiye ederim. kamp yerlerinde gece ara ara soğukla karşılaşma ihtimaniz var. sadece mat bir yere kadar yetebilir, yine de sizin kararınız. doğa, her ne kadar yaz aylarında olsa da size ev konforu yaşatmayacaktır :smiley:

çanta aralarında en önemli konu. çok para vermek istemiyorum diyorsanız en düşük fiyata, yüksek hacimli çanta olarak loap'ın pollux modelini önerebilirim. 200 tl civarında olması lazım. paraya kıyarım derseniz lowe alpine, deuter, vango, millet gibi markaların modellerine yönelebilirsiniz.

kafa lambası, çok amaçlı çakı ve güzel bir termos olmazsa olmazlar. kürek ve baltayı götürüp yük etmenizin anlamı olduğunu düşünmüyorum ancak bu tatilinizin şekline göre de değişebilir. kendi kütüğümüzü kendimiz balta ile keseriz diyorsanız bilemem :smiley: pusula mantıklı olabilir ancak artık cep telefonlarında gps mevcut. kaybolmanız zor. telefonunuzu kullanabilmek adına güneş enerjili powerbank lere yönelebilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.