YENİ BİR DEF ŞANZIMANI NASIL OTMATİK HALE GELİR

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan muhastr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,869

muhastr

Yeni Üye
Konu başlığından da anlaşılacağı gibi acep bu yeni aldığım 90 lık çekme belgeli defenderıma otm vites uygulaması yapabiliyormuyum bir bilgisi olan varmı??

Aracı 05 01 2013 tarihinde ostimde bole boynu bükük şekilde buldum ve uzun uzadıya bir pazarlıkla 5000 tlye aldım motor varla yok arası içi var ama tavan ezik kaporta boya biraz kozmetik biraz teknik şimdi projeler başlıyor artık.

Arabamızın satışını pazartesi aldık.İki kafadar pajero pininin arkasına bir marin treyler bulup attık arabayı arkasına treylerimizle kaçak kaçak getirdik gebzeye (yakalansak vay halimize şans bu sefer bizim yanımızdaydı ) çektim has köy oto sanayi sitesine şimdi pusuya yattım.

Butun defenderları inceliyorum 54 binlira yazmışlar bir def görünce dedim aynısını yapsam 20 lira para harcarım keyfide zevkide parasıda bana kalır.

Amma velakin;

Bir cin fikir geldi iki arkadaş aklımıza biz buna rrc in otm şanzımanını bulsak ve koysak olurmu??? :smiley:

İçini rr vogue gibi yapabilirmiyiz ?? :smiley:

Ve bunun gibi bir dünya fikir var aklımızda

siz değerli abilerimin fikri bana boş hayaller peşinde koşmamı engelliyeceğini bildiğimden bir sorayım dedim...

şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

he bu arada arabada şanzımana dair bir şey yok :D yazmayı unutmuşum...

Etiketler
Ynt: YENİ BİR DEF ŞANZIMANI NASIL OTMATİK HALE GELİR

Range rover veya disco oomatik şanzımanı olur , avrupada çok popüler defenderi otomatik vitesle kullanmak . İçin gelince bence aslı gibi olmalı .

yarın bu iş için biraz yönelicez bakalım karşımıza neler çıkıcak...

peki nerden bulabilirim bir bilginiz varmı istanbul civarlarından???

muhastr' Alıntı:
yarın bu iş için biraz yönelicez bakalım karşımıza neler çıkıcak...

peki nerden bulabilirim bir bilginiz varmı istanbul civarlarından???
RRC , Disco servislerine bakın onlarda çıkması ve yenisi olur. Hurdacılarda da olur ama riskli .

yol yakınken o 54 binlik aracı alın bence :smiley: yada bol cepli bir cargo pantolon alın sanayiyle parça cıya gidip gelirken o cepler lazım olacak :smiley: son olarak benim yöntemimide deneyebilirsiniz kredi kartı kullanın benim kredi limitim araca başlarken 10000 tl idi 1 sene de 50000 tl yaptılar düşün işlem hacmini :smiley: 54 binlik aracı alın aracın sahibine güzelde bir yemek ısmarlayın bence :smiley:))

aracı soyduk diyecektim ama baktım benim araç zaten soyunuk ;D

şimdi kaportada şanzımanı aldım 4500 tl gibi rakam harcadım bakalım ne kadara maal edicem bitiricem diye bir hırsım yok limitim belli 20 0000 tl

araç = 5 000 ;D
şanzıman = 4 500 :smiley:
kaporta boya = 1 250 :-\
toplam = 10 250 :'(
daha yürüyen ve motor ayrıca içi var ::smiley: :eek:

disko şanzumanı oluyor. Ayrıca öyle ölülerle uğraşmayın bence. Eli yüzü düzgün birşey bulun şansumanı değiştirin.

Demin aracımı bırılerı gormeye geldi ;D alıcıyız dedi ne hikmettir 15 lira fiyat verdiler acep burdan birimi

toplam = 10 250
daha yürüyen ve motor ayrıca içi var

Şimdilik gayet iyi... yanlız yürüyen kısmının ne derece eksik olduğu kafa kurcalıyor.. sonuçta emniyetli bir araç ortaya çıkabilecek mi acaba? frenler ne alemde?

Yahu motorda biraz sıkıntımız var sonra minik bir şase bombemiz var aracı lazere soktuk sıkıntı yoktu kantara baktık basarında sıkıntı yoktu sadece on burçta minik bir bombe var onuda yarın halledicezzz

Yuruyeni şöyle konuştuk
Usta : paşa bu ön takımı napças
Ben. : abim ya iyi dedin onu napalım
Usta. : cumaya cumadan sora capon ahmete gidelim onda vardır çıkma iki dingil kapıp gelelim
Ben. : abim atlamasın.
Usta. : olm orda iki şuşuki gordum pert sokeriz ustunden iki bira ısmarlasak yeter velete
Ben. : deme yaaa :eek:

Şimdilik bu şekilde bir ön takımım oldu ;)

Usta dediğim adamın yiğeni gibiyimdir dayım benim sigortacılık yapıyor hasarlı araçlarını metin abimize yönlendiriyo haliyle beni çok kolluyor benim araç ucuza biterse bilin efes yada tuborg para kazanmıştır.

Artık notlarımın arasına mesela elektrikçi sait abi var mesela ona malzeme bizde işçilik için 20 lira verdik nasıl oldu şoyle ben 50 veriyodum tam metin usta farketti atladı git burhanettine şöyle senin hesabına metin usta 20 lira yatırdı de dedi oda yahu baba olmadı o falan dedi ama olur diye kükreyince iş oldu bittiye geldi burhanettini ben usta sanıyodum meyer bufeciymiş sora oraya gidip burhanettin bank ın atm ine 20 lira yatırdım :smiley:
motorun elektiriği ve sigorta panosu tamam oldu :smiley:

oooo sen bu gidişle arabayı değil yirmiye üstüne para bile alırsın ''abi senin arabayla biraz uğraşalım işi öğrenelim bir yüzlük verelim sana gibi,, işin şakası umarım gönlünüze göre olur...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri