Yeni Bir Kamp Karavan Alanı...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enverdede Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,464

enverdede

Zirve
Yer
istanbul
Söke Novada outlet park alanı içinde hizmete giren ücretsiz karavan parkı ..hayırlı olsun (kamp karavan derneği facebook sayfasından )

Değerli karavancılar, Novada Outlet bir ilke imza atarak,Aydın-Söke’de, Ücretsiz, Karavan Park alanını hizmete açmıştır. Park alanı, park eden karavanların ana ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde teşhis edilmiştir Novada.Outlet’e gönül dolusu teşekkürler, Karavan Park Alanı ile ilgili bilgiler ektedir. Selamlar, sevgiler. BASIN BÜLTENİ 11.10.2013 Novada Outlet Söke karavan turizmine açılıyor Novada Outlet Söke AVM, İzmir Kamp ve Karavan Derneği işbirliği ile karavanlara ücretsiz konaklama sağlayacak. Aydın-İzmir karayolunu Kuşadası, Söke-Didim ve Bodrum gibi gözde tatil beldelerine bağlayan kavşakta hizmet veren Novada Outlet Söke AVM, İzmir Kamp ve Karavan Derneği işbirliği ile karavan turizmine kapılarını açıyor. Ücretsiz park kullanımı konusunda bir ilk olan bu girişimle alışveriş merkezinin otoparkında ayrılacak özel alanda, güzergahı kullanan karavanların güvenli bir şekilde konaklamaları sağlanacak. Karavanlar K 37.76683 Enlem, D 27.42740 boylam koordinatlarını kullanarak alışveriş merkezine ulaşabilirler. Karavan turizmi Türkiye´de yakın zamana kadar sadece meraklıları tarafından kullanılan karavanlar bu yıl tatile fazla para ayıramayanların da ilgi odağı oldu. Karanava olan talepler ise geçen yıla oranla yüzde 50 artış gösterdi. 2010 yılında Ege Bölgesi’nde kampçılığı ve karavancılığı geliştirmek, bilinçlendirmek ve bu konuda çalışmalar yapmak üzere kurulan İzmir Kamp ve Karavan Derneği’nin verilerine göre Türkiye'de sayısı 4 bine kadar çıkan karavan kullanıcılarının 2 yıl içerisinde 10 bine ulaşması bekleniyor. Türkiye´de yaklaşık 50 adet karavan kampı bulunuyor. Günlük ortalama 100 TL’den başlayan kiralarla kullanılabilen karavan kamplarının büyük kısmı Ege ve Akdeniz´de yer alıyor. Bilgi için: Novada Outlet Söke AVM, 530 209 49 78 Renan Yıldırım, Notos İletişim, 0216 356 30 20-0530 781 74 78

75520 10151967280934770 1957705378 n

Etiketler
Ynt: Yeni Bir Kamp Karavan Alanı...

Bilgilendirme için teşekkürler.O güzergahı kullanan, kullanacak olan arkadaşların işine yarayacaktır.

Çok güzel bir bilgi tşk. ederiz.
Bir istatislik tutulursa orada kalan yabancı plakalı araç oranını merak ediyorum.
slm.
ersin

Sayın Enver Öztürk
" Günlük ortalama 100 TL’den başlayan kiralarla kullanılabilen karavan kamplarının büyük kısmı Ege ve Akdeniz´de yer alıyor"
[/quote]
demişsiniz. Ben mi yanlış anladım? Bildiğim kadarı ile Türkiye'de günlük 100 TL karavan konaklama ücreti yok. Ortalama karavan+2 kişi konaklama ücreti 30 ile 50 TL arasında değişmekte.
Ayrıca önümüzdeki yıllarda karavan sayısının 10.000'ne çıkması biz kamp işletmecilerini sevindirir.

adingil' Alıntı:
Sayın Enver Öztürk
" Günlük ortalama 100 TL’den başlayan kiralarla kullanılabilen karavan kamplarının büyük kısmı Ege ve Akdeniz´de yer alıyor"

demişsiniz. Ben mi yanlış anladım? Bildiğim kadarı ile Türkiye'de günlük 100 TL karavan konaklama ücreti yok. Ortalama karavan+2 kişi konaklama ücreti 30 ile 50 TL arasında değişmekte.
Ayrıca önümüzdeki yıllarda karavan sayısının 10.000'ne çıkması biz kamp işletmecilerini sevindirir.
Evet ,sayın Adalet Dingil,yanlış anlamışsınız.Bilgiyi paylaşırken,kaynağın Kamp karavan derneği facebook sayfası olduğunu belirtmişim... Ama Fiatlarınızı düzenleme adına size küçük bir örnek vereyim isterseniz :smiley: Zira ülkemizdeki birçok kamp işletmecisinin fiatlarını belirlerken avrupa camp alanlarının Euro bazındaki fiatlarını kıstas alıyor,yerli karavancıların geliri Euro bazındaymış gibi,Buna karşılık sunulan hizmet farkını görmezden geldiklerine değinmeyeyim bile.Karavancı sayısının artması sizi sevindirdiği gibi,ifade ettiğiniz gibi 30-50 tl konaklama ücreti ile en azından hijyenik WC,Duş,mutfak,yeterli sıcak su,atık su boşaltım istayonu hizmeti verebilecek kamp alanları sayısının artması da biz karavancıları sevindirir...
ege'de bir karavan parkı 2013 listesi:
kişi konaklama -30tl ..2X30= 60Tl
Karavan -20tl = 20Tl
Elektrik 5tl = 5Tl
Çamaşır mak 20tl = 5Tl (4 günde bir kullanılsa)
====
90 Tl

008

Sayın Enver Öztürk;
Fiyat listesi verdiğiniz tesisi web sitesinden inceledim. Tesisin tanıtım sayfasının hiç bir yerinde kamping,karavan ve çadır sözcüğü geçmemektedir. Sadece adında "camping" lafı var. Hatta ayınlamış oldukları 45 adet fotoğrafı da inceledim. Hiç birinde ne karavan ne de çadır görüntüsü var. Kendi sitelerinde kamping fiyatları da yok. Bu da, sanki ilgi alanları kamping değil motel,bungalov tipi işletmecilik gibi. Sanki fiyatları bilerek yüksek tutup kamp müşterisi gelmesin der gibi. Bu tip asıl işi kamp işletmeciliği olmayanların fiyatına bakarak bir kanıya varmadan önce gerçekten bu işi yapan işletmecilerin fiyatlarını incelemenin yararlı olacağına inanıyorum. Böylece fiyatları makul olan diğer işletmecilere haksızlık edilmemiş olur. Günümüz teknoloji ile artık her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşılabilmekte ve insanlar tercihlerini ona göre belirleyebilmektedir.

Ada kamp, benim gördüğüm kadarı ile kamping işletle hakları ile işletilen alkollü bir sahil restorantı, karavanlarada restoranın arkasında otoparkında yer gösteriyorlar tabiki fiyatları ve ortamı görüp kaçmazlarsa, otoparka günboyu gece 24'e kadar giren çıkan restoran müşterisi aracın haddi hesabı yok, yerler kaya kırığı olduğu için lastiklerden çıkan şakır şukur sesler bitmek bilmiyor, kampinge girip şöyle bir bakıp kaçmak istesenizde kaçmak okadar kolay deyil, girişdeki sıkışık ve aktif araç trafiğinden karavanı ve kendinizi kurtarıp tekrar asvalta ulaşmak okadarda kolay deyil, Allah kimseyi adakampa düşürmesin....

Ada Kamp, Cunda Adası'nda yer alıyor. Ordaki otel fiyatlarının kişi başı 250'den başladığını düşünürsek, kamp için istedikleri fiyatların cunda içinde normal olduğunu düşünebiliriz. Onun dışında Cunda'da denize girilecek pek bir seçenek yoktur. o birkaç seçenekten birisi de ada kamptır. bunu bildikleri için de ayrıca fiyatlarını yüksek tutarlar. Nasıl olsa denize girmek için mutlaka birileri gelecektir.

adingil' Alıntı:
Sayın Enver Öztürk;
Fiyat listesi verdiğiniz tesisi web sitesinden inceledim. Tesisin tanıtım sayfasının hiç bir yerinde kamping,karavan ve çadır sözcüğü geçmemektedir. Sadece adında "camping" lafı var. Hatta ayınlamış oldukları 45 adet fotoğrafı da inceledim. Hiç birinde ne karavan ne de çadır görüntüsü var. Kendi sitelerinde kamping fiyatları da yok. Bu da, sanki ilgi alanları kamping değil motel,bungalov tipi işletmecilik gibi. Sanki fiyatları bilerek yüksek tutup kamp müşterisi gelmesin der gibi. Bu tip asıl işi kamp işletmeciliği olmayanların fiyatına bakarak bir kanıya varmadan önce gerçekten bu işi yapan işletmecilerin fiyatlarını incelemenin yararlı olacağına inanıyorum. Böylece fiyatları makul olan diğer işletmecilere haksızlık edilmemiş olur. Günümüz teknoloji ile artık her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşılabilmekte ve insanlar tercihlerini ona göre belirleyebilmektedir.
sayın Adalet Dingil, Bizim yaptığımız gibi yaşayarak,tecrübe ederek değilde,günümüz teknolojisi ile araştırırsanız,karavan kampçılığının duayenlerinden biri olan bu kamp hakkında ancak bu kadar bilgi sahibi olabilirsiniz,amacım gereksiz polemik yaratmak değil,yıllardır karavancılık yapan,elimizin altından rant uğruna nice kamp alanları yitip giden bir karavancı olarak ,makul fiatlarla severek bu işe gönül veren,kamp işletme ve işletmecilerini sırtımızda taşırız emin olun...
Size önerim,paylaşımın ilk mesajını baştan dikkatlice okumanız.Ben paylaşımı bir sosyal paylaşım sitesinden alıp paylaştım diyorum,siz yazılanları benim ifadelerim gibi okuyup,yanıt vermeye uğraşıyorsunuz :smiley:

Arkadaslar,
Ben o yazi ile ilgili düzeltici uyarimi kendilerine yaptim. Ada kampi örnek almayin, orasi artik beach olarak kullaniliyor. Ülkemizde 1000 civarinda karavan ve 30 civarinda vasat kamp var. 10.000 rakami ise tamamen abarti. Ortalama fiatlar ise 40-50 TL/gün (2 kisi+karavan) civarindadir.
Saygilarimla
Erdal Ötügen

supergezgin' Alıntı:
Arkadaslar,
Ben o yazi ile ilgili düzeltici uyarimi kendilerine yaptim. Ada kampi örnek almayin, orasi artik beach olarak kullaniliyor. Ülkemizde 1000 civarinda karavan ve 30 civarinda vasat kamp var. 10.000 rakami ise tamamen abarti. Ortalama fiatlar ise 40-50 TL/gün (2 kisi+karavan) civarindadir.
Saygilarimla
Erdal Ötügen
Sayın Ötügen vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.