Yeni Bir Yakıt Sistemi; Sıvı Püskürtmeli LPG (Vialle LPI)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan veteriner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 47,424
Ynt: Yeni Bir Yakıt Sistemi; Sıvı Püskürtmeli LPG (Vialle LPI)

kim ne derse desin lpg aracı bitiriyor ister sıralı ister sırasız isterse sıvı gaz olsun benzinle calışması için üretilmiş araca niye lpg takılsınki ha ben kullanıyommu kullanıyom ama birde bana sorun arabada4 kişi varken araba bayılıyor benzinle 3 cıktığım yolu abartısız 1 e düşüyom o yüzden sıvı bile olsa bemnden uzak dursun

Etiketler

bildiğiniz gibi lpg sistemleri mevcut birde duyduğum lpı sistem çıkmış deposunda şamandıra bulunan benzin mantığına yakın , belkide aynı çalışan bir sistemmiş her iki sisteminde aracın motoruna zarar verdiği görüşü var bunun tam tersini söyleyende var bu konuyu bir sonuca bağlayalım diyorum zararlımı değilmi, birde lpg de en iyi marka prıns diyorlar kullandığı malzeme ve yazılım farklıymış ist. da nerde montaj yaptırılır. herkese selamlar ve iyi sabahlar...

Merhabalar,

Türkiye'de Prins'in 2 tane Distribütörü var;
Ankara : http://www.prins-tr.com
Kayseri: http://www.prinslpg.com.tr

Arkadaşlar merhaba bu sistem TFSI motorda kullanılıyor mu?bir bilgisi olan var mı,yardımcı olursanız çok sevinirim.Hepinize selamlar.

Prins, FSI ve TSI araclarin bazi modelleri icin denemeleri bitirerek
emniyetli bir sekilde LPG sistemi uygulamaya baslamis

"24.12.2009
Öncelikle; Prins LPG nin FSI ve TSI motorlu araçlar üzerindeki testlerinin ve bu ürünlerin Dünya piyasasına satışının başladığını memnuniyetle bildiririz.
Aşşağıda var olan listede Sizinde araçlarınız var ise hiç çekinmeden en yakın bayiimizle görüşüp montaj için bilgi alabilirsiniz....." demis

Detaylar

http://www.prinslpg.com.tr/site/Prins_Lpg_Turkiye/haber_detay.asp?hid=348581

Çok teşekür ederim bilgilendirdiğiniz için.

LPG hem ekonomik hem çevreci bir seçenek, lakin bu yeni sistemi denemek-görmek lazım...

Bu arada CNG (doğalgaz) ve LPG kesinlikle geleceğin alternatif yakıtları... eğer arçta-sistemde arıza-sorun yoksa benzinden "hiç" farkı da yok... hatta bazı yönlerden daha iyi bile...

erdalmar' Alıntı:
evet arkadaşlar ben aranıza yeni katılıyorum şuan istanbulda vialle lpi sisteminin montajını yapıyorum yaklaşık 1,5 yıl önce temsada ve 1 yıla yakın zamandırda istanbulda aktif olarak montajını yapıyorum farklı model ve marka araçlara yaptım şuan hepside sorunsuz ve şikayetsiz çalışıyor,ki temsadada ilk montajı yaptıktan sonra uzun süre deneme ve testler yapıldıktan sonra anlaşmalar yapıldı ve bayii eğitimleri verildi şuanda istanbul,ankara,izmir,adana,samsun,gaziantep ve sürekli artan bayii ağı var ve hepside aktif durumda şuan montajlar devam ediyor.şunu belirtmeliyim ben 13 yıldır bu işi yapıyorum ve kesintisiz bu sektördeyim çok usta ve çok sistem gördüm tek tip enjektör kullanıp araca göre bazı ustalarımızın calıbrasyon ayarlarında yaptığı hatalar yanlış enjektör seçimleri kazanma uğruna kalitesiz ürünler kullanıp sorunlarla boğuşmaları satış sonrası hizmetlerdeki yetersizlikler ve devamında müşteri ile sorunlar araçlarda arıza ışığı yanması olmayınca lpg,li araçlarda yanar gibi saçma sözler hatalı seçim ve yanlış montajlardan kaynaklananadı üstünde arıza ışığı yanıyorsa biryerlerde sorun var demektir ama burası türkiye.bunun içindirki avrupa bu işlerde önde bizden kısacası vialle sistemi bunların hepsini ortadan kaldıran gerçekten kaliteli ve sorunsuz harika bir sistem.ben ilk gördüğüm ve uyguladığım günden beri çok beğendim ürünün kalitesi ve değişik tipteki enjektör çeşide ve uygulanabilirliği süper.vialle lpi sistem her araca ayrı özel değil yanlış anlaşılmasın her araca özel calibrasyon olarak düzeltelim avrupada denemeleri yapılmış bizlerin yapmadığı 6 ayda bir güncellenen programları var yanı sıfır veya ikinci el tüm araçlarda programlar var ve rakım değişikliğinden etkilenmeyen 10.000 de bir bakım gerektirmeyen her araca özle enjektör seçimleriyle montaj yerleri şekilleri tamamıyla foroğraflar ve şemalarla belgelenmiş yanı ustanın bile kafasına göre yapmıcağı bir ürün bunun içindirki ahatalı montaj veya yanlış kalibrasyon gibi sorunlar olmuyor ve temsada hem anlatım hem uygulamalı eğitimleriyle bayii lerini sürekli bilgilendiriyor gerekirse temsa mühendisleri bizzat gidip yerinde yardımlarla destekliyor bizim ülkemizde hangi markada bu var hangi marka uygulamalı gösteriyor bayii leri x bir otelde toplayıp gösterim ve analtımlarla yenen ve içilen bayi toplantılarıyla maalesef bence tam anlamıyla yeterli olmuyor olsada yan sanayi ürünler katılarak yanlışlar yapılıyor ama vialle de yan sanayi yada farklı ürün kullanma şansın yok hepsi tam kit depo dahil bence vialle.

sizinle irtibata gecmek isterim
bana mail atin
aliriza1974@arcor.de

Bu sistemin maliyeti ne kadar bilgisi olan varmı........

Yarın 220.000 mil (360.000 km) de 1996 model chrysler lhs alacagız. Bırıncı sahıbınden ve motoru temız bakılmıs bir arac. Sistemler arasında cok karasızım. Sorularım olacak ancak;
1.Violle nin fiyatı nakit oldugunda ne olabilir,
2. Bu model araca takıldı mı? proje sıkıntısı olabılır mı?
3.Prins, Telefleks ve Zavolı markaların ürünleri ile karşılaştırır mısınız? Bunlardan birisi ile önümüzdeki hafta anlasma yapmayı düşünmekteyim.
4.Ne kadar garantisi vardır.
5.Ne kadarı yerli bir üründür
6. yakıt tasarrufunda diğerleri ile karşılaştırabilirmisiniz?
7. Montajı telefleks ve Zavolide oldugu gibi görünmüyor ise birinci terciihim konumuna gelebilir,
8. Sızdırmazlık ve ruhsata işlenmesi konularında yardımını olmakta mıdır?
Uzun sorular oldu ancak şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar ;

Gördüğüm kadarı ile sistemin sadece fiyatı nasıl montaj yapıldığı ve hangi araçlara takıldığı hakkında hararetli bir konu var :smiley: Madem öyle bende birkaç soru sorayım bu işi yapan ve bilen ustalarımıza ...

1_Sıvı olarak püskürtülen Lpg gazının harcaması daha fazla olmuyor mu ? Mantıken düşünüldüğünde gaz olarak yakılırsa sıvıya oranla daha uzun süre yakıt harcaması yapmar sanırım...

2_Sıvı olarak püskürtülen Lpg bilindiği gibi püskürtme anında atomize oluyor bunun benzinden tek farkı sadece performansın benzinli motorlarla aynı olması mı ? Isı farkı olmuyor mu ?

Bu sistemle ilgili birçok soru sorulmuş ama cevap yok...Konu açılalı 3 sene olmuş.Taktırıp kullanan varmı ?

sorularıma cevap alamamışım baktımda. denenmiş sistemlerle devam diyorum.

merhaba denizlide oturuyorum 2012 yılında izmirde vosvagen tiguana vialle taktırdım,4 yıl boyunca hiç bir şikayetim olmadı 4 cü yılda önce çalışmada zorlanma oldu yavaş yavaş sonra lpg de çalışmaz oldu izmire aradım montaj yapan işi bırakmış denizliye en yakın uşakda varmış servisi oraya gittim 2 vida değiştirdi pc ye bağladı 180 tl aldı tamam dedi 5 ay oldu yine aynı sorun yavaş yavaş çıkmaya başladı geç çalışma yolda giderken gaz yememe ara ara titreme yani sorun devam ediyor şikayetim hakkında bana yardımcı olacak bir servis bulamıyorum ankaraya aradım siz izmirde işi bırakaın çırağı var başka marka yapıyor ama ona gidin biz telefonla tarif ederiz sizin sorunu çözer dediler izmire bana 250 km uzaklıkda ellerinde parça yok birde parça değişecek denirse ya geri geleceksin yada orada kalacak parça bekjleyeceksin böyle servis olmaz vialle ile sorunum yok ama satış sonrası servis berbat hem onca çok para öde emde çaresiz kal üstelik bakım gerektirmeyen lpg deniyor 25 000 km de sorun çıktı çözüm yok bu site vasıtası ile şikeyetimi dile getireyim dedim yarımcı olacak arkadaş varsa e-mail:aferguzel@ipel.com.tr
cep:0532 375 32 59 denizli saygılar....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri