Yeni Duster Yokuş Kalkış Desteği İle Geliyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan remuta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,997

remuta

Ana Kamp
Yer
ANKARA
Bugün Oyak indirimli Şubat teslim 4x4 110 Füme Gri Yeni Duster aldım. Gün sayacağız artık. Ankara Mais'te söylediler. Bütün dusterlarda yokuş kalkış desteği standart olmuş arkadaşlar .Merkezden gelen yazıyı okudum. Broşürlerinde bile yok. Satış lansmanında kullanın diye yazıyordu. Bugünleri de görecekmiydik :smiley:

Etiketler
Ynt: Yeni Duster Yokuş Kalkış Desteği İle Geliyor

Aracınız hayırlı olsun.Kazasız / sorunsuz sürüşler dilerim.

Yeni Duster'da

1.Hararet göstergesi varmı...

2.Sıcaklık göstergesi yol bilgisayarı içerisindemi...

3.Saat yol bilgisayarı içerisindemi...

4.Toplam veya Günlük kilometre sayacı yol bilgisayarı içerisindemi...

Bu bilgilere ulaşmak istiyorum.Cevap yazan olursa sevinirim...
Teşekkürler.

cagatay67' Alıntı:
Hayırlı olsun. Şubat gelmek bilmez artık:smiley:
Tşk.ederim benim dustur vardı çaldılar 11 aydır bekliyorum zaten inat ettim almadım 1-2 ay daha bekleriz artık

Öztürk FX' Alıntı:
Aracınız hayırlı olsun.Kazasız / sorunsuz sürüşler dilerim.

Yeni Duster'da

1.Hararet göstergesi varmı...

2.Sıcaklık göstergesi yol bilgisayarı içerisindemi...

3.Saat yol bilgisayarı içerisindemi...

4.Toplam veya Günlük kilometre sayacı yol bilgisayarı içerisindemi...

Bu bilgilere ulaşmak istiyorum.Cevap yazan olursa sevinirim...
Teşekkürler.
tşk.
bahsettiğiniz konulardan sadece sıcaklık göstergesi yol bilgisayarının içerisinde onu biliyorum. diğer konulara hiç dikkat etmedim anlık tüketim önemliydi benim için öğrendiğim kadarıyla yine yokmuş

Hayırlı olsun . Sayılı zaman çabuk geçer.

olcaykarakaya' Alıntı:
tşk ederim Olcay bey sabrın sonu duster demişsiniz ya sabra devam bekleyeceğiz bekleme konusundaki tecrübelerinize ihtiyacım olacak :smiley: Almadan beklemek kolaydı

olcaykarakaya' Alıntı:

Hayırlı olsun remuta.

Olcaykarakaya, canan ufukta göründü, açtın koları beklersin; artık ayrı düşenlere teselli de verir oldun. ;D ;D ;D

;D
Renault' un yeni duster icin gonderdigi ESP sistemi egim sensorlu oldugu icin ve mecburen bu sistem kullanildigi icin ( yani sistemle butunlesik oldugundan) dogal olarak Dusterlar yokus kalkis asistanli ;D (yalniz TCE modelde de olabilir TRye gelenlerde olur mu bilmem)
Ama ne yazik ki bu durumdan Dacia yetkilililerin dahi bilgisi yoktu, yurt dışı lansmanlarda dahi belirtilmedi.
Hatta ayni durum yeni sanderolarin 0.9 TCElerinde de var.
Ayrica ilk modelde Offroad ABS gundeme getirilmemisken bu makyajlinin brosurunde "4wd modunda takviyeli fren sistemi"nden yararlanirsiniz" diyor.

youngsun' Alıntı:
;D
Renault' un yeni duster icin gonderdigi ESP sistemi egim sensorlu oldugu icin ve mecburen bu sistem kullanildigi icin ( yani sistemle butunlesik oldugundan) dogal olarak Dusterlar yokus kalkis asistanli ;D
Ama ne yazik ki bu durumdan Dacia yetkilililerin dahi bilgisi yoktu, yurt dışı lansmanlarda dahi belirtilmedi.
Hatta ayni dur yeni sanderolarin 0.9 TCElerinde de var.
Bilginize...
Gerçekten çok enteresan böyle önemli bir özellik broşüre bile kayamadılar , ne yazık ki bilgileri yeni olmuş, olsun ama iyi olmuş hanım bile artık sürerim dusteri demeye başladı

Aslında ben onu farkettim ama bilgim olmadığı ve söylenmediği için bana öyle geldi diye düşünüp sormadım bile

troyexplorer' Alıntı:
Aslında ben onu farkettim ama bilgim olmadığı ve söylenmediği için bana öyle geldi diye düşünüp sormadım bile
kendileri bilmiyorlar ki size söylesinler bu forumdakiler bunlardan daha bilgili

remuta' Alıntı:
tşk.
bahsettiğiniz konulardan sadece sıcaklık göstergesi yol bilgisayarının içerisinde onu biliyorum. diğer konulara hiç dikkat etmedim anlık tüketim önemliydi benim için öğrendiğim kadarıyla yine yokmuş

Anlık tüketim bilgisi Yeni Stepwayde var...

Yalnız araç 30 km civarına ulaşınca göstermeye başlıyor...En azından benim aracımda bu şekilde...

Yeni Stepway yol bilgisayarında...

Toplam Km.

Günlük Km.

Saat

Hepsi yol bilgisayarı içerisinde...Dolayısı ile sürekli butona basıp bu bilgilere ulaşıyorum...sıkıntılı bir durum...
Bana göre en azından Saat/ Termometre/Toplam Km seçenekleri ekranda sabit olmalıdı...

O yeni dusterdada öyle yani ya dış sıcaklığı göreceksiniz yada diğerlerini tek tek yani
Benim ayna hala prim yapıyor en azından sabit gösteriyor

troyexplorer' Alıntı:
O yeni dusterdada öyle yani ya dış sıcaklığı göreceksiniz yada diğerlerini tek tek yani
Benim ayna hala prim yapıyor en azından sabit gösteriyor

Şu Dacia mühendisleri hiç anlamıyorum...Araçta teknik olarak tüm veriler var...Ekranıda müsait...Fakat yapılan ayarlamalar mantıksız...

verileri ekrana taksit taksit gönderiyor...her düğmeye basışımda saydırıyom bu aklıevvellere...:smiley:

Bu değişikler birkaç sene götürür , e hersene ufak tefek değişikler yapacak o yüzden süründüre süründüre koyacaklar bunları , mesela dusterda orta konsolun üst tarafında bilgi ekranı koymak için yapılmış ama son anda dur leem bunu hemen koymayalım birkaç sene daha tırmalısın düğmeye basa basa sıcaklığı görmek için sonra dijital ekranı atarız oraya elindekini satar bunu alır mantığıyla cebe benzetmeye çalışılmış anlamsız yeri farkettiniz herhalde

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR