Yeni Fikirler Ve Karavanlarımızda Yaptığımız Değişikler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,778
arakadaşlar rica etsem .karavanlarında bu ve buna benzer başka kilit kullanan arakadaşlarımız varmı öneriyorlarmı avantajaları dez avanatajları neler .fiyatı dolayısıla başka altarnatifler düşünülebilirmi. takan kullanan varsa resimli anlatabilirmi acaba.teşekkürler.Thule Van Lock | Thule

Etiketler
arakadaşlar rica etsem .karavanlarında bu ve buna benzer başka kilit kullanan arakadaşlarımız varmı öneriyorlarmı avantajaları dez avanatajları neler .fiyatı dolayısıla başka altarnatifler düşünülebilirmi. takan kullanan varsa resimli anlatabilirmi acaba.teşekkürler.Thule Van Lock | Thule
Daha birkaç gün önce Face'te bunu karavanına takan birisinini paylaşımını görmüştüm. Takan kişi dah önce Yurtdışında karavanının soyulması gibi tatsız bir durumu yaşayan bir Türk'tü. Yurtdışından çiftini 110 euro gibi bir fiyata almış. Türkiyede teklisi sanırım 85 euro ya satılıyor.
GEZENBİLİR KARAVAN GRUBU Public Group | Facebook

Son düzenleme:

Bende aynı yerde Facebook'ta gördüm daha sonra bulamadım facebookta .gerek varmı acaba böyle bir şeye bilmiyorum .fiyat çok yüksek karavanlarımızı bıraktığımızda arkadaşın yaşadığı gibi bir durum yaşarmıyız.ferhat bey çok yurt dışı gezisi yaptı karavanına yönelik herhangi bir girişim oldumu.tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Daha birkaç gün önce Face'te bunu karavanına takan birisinini paylaşımını görmüştüm. Takan kişi dah önce Yurtdışında karavanının soyulması gibi tatsız bir durumu yaşayan bir Türk'tü. Yurtdışından çiftini 110 euro gibi bir fiyata almış. Türkiyede teklisi sanırım 85 euro ya satılıyor.
GEZENBİLİR KARAVAN GRUBU Public Group | Facebook
Burak bey arkadaşımızdır sitemizde yurt dışı gezilerini takip edebilirsiniz ve özelden de soru sorabilirsiniz.
Hüseyin bey o direksiyona düşülen notlar nefismiş ,basit i bulmak bu kadar zor bir iş, bunları hatırlatıyor bize bu buluşlar.

Güvence önemli bir konu. Tüm paylaşımlarda bunu gösteriyor. Ben kendi aracımda hangi tedbirleri aldığımı kısaca anlatayım. Önce dikkat ettiğim bir kaç husus:

Gezilerimizde aracı parkedeceğimiz yerleri seçerken yerlerde araba camı parçaları olup olmadığına bakarım. Uzun yıllar suç işleyen gençler meslek hayatımın bir bölümünü teşkil ettiği için sorunlu olabilecek çevrelere biraz göz alışkanlığım vardır. Yüksek binalardan oluşan, gençlerin guruplar halinde ortalıkta dolaştığı yerleşim yerlerinde ne park yeri ne de geceleme yeri ararım. Karavanımda yüksek ses çıkaran bir düdük vardır.

Gece yatarken karavanın kapılarını dışardan kolay açılmayacak şekilde kapatırım. Burada bence çok önemli olan bir nokta var. Kapılar dışardan kolay açılmayacak ama içerden çok kolay açılır olması gerekir. Acil durumda, karavandaki herkes kapıyı 1-2 saniye içinde açabilmelidir.

Kapıları içten şöyle kapatıyorum:

Ön iki kapıyı bu resimdeki gibi bir kayışla içten bir birine bağlıyorum.

Alman Karavanforumda bir karavancı iki ön kaypıyı bir birine bağladığı böyle bir kayışın orta yerine bir zil bağlamış. Kayış kesildiğinde/gevşediğinde zil yere düşerek gürültü yapıyor. Bu konuda başka çözüm şekilleri de düşünülebir.
Gurt

Kayış için bağlantı yerleri olarak kapı kollarını kullanmıyorum. Her iki kapıya da kayışın geçeceği resimdeki gibi yerler hazırladım. Arka iki kapıda da benzer yerler var. Arka kapıları bir iple bir birine bağlıyorum.
SAM 8993

Sürgülü kapıyı resimdeki gibi bir kanca ile içten güvence altına alıyorum.
Sturmhaken

Özellikle kamping dışı gecelemelerde hava kararınca kapıları içten güvence altına alırım. Bir gece kaybolan köpeğini aradığını söyleyen birisi karavanın kapısını vurmadan açtığından beri bu sistemi hep uygularım.

Gündüzleri aracın yanından ayrılırken, önemli ve değerli cihaz ve evrakları yatağın altındaki kutuların içine koyuyorum. Resimdeki kutulardan yatağın altında 6 adet var. Bu kutulara ancak arka kapılardan ulaşmak mümkün. Arka kapılarıda içerden daha önce anlattığım şekilde bir birine bağlıyoruz. Kutuların içine bakabilmek için onları aracın dışına çıkarmak lazım. Bu kutuların bir diğer faydası da benim gibi eşylarını düzenli tutmaya alışmamış birisi bile aradığını hemen bulabiliyor.
SAM 8985

Son düzenleme:

Bende aynı yerde Facebook'ta gördüm daha sonra bulamadım facebookta .gerek varmı acaba böyle bir şeye bilmiyorum .fiyat çok yüksek karavanlarımızı bıraktığımızda arkadaşın yaşadığı gibi bir durum yaşarmıyız.ferhat bey çok yurt dışı gezisi yaptı karavanına yönelik herhangi bir girişim oldumu.tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Bir aya yakın Güney kuzey orta Avrupa’da kendi yaptığım motokaravanla geziyorum hiç bir sorun yaşamadım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR