Yeni Full Dizel Sistem

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ünallar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,226

Ünallar

Yeni Üye
Arkadaşlar,
Yeni karavan yaptıracak birisi olarak, İstanbul'da Moda karavanın imal ettiği "full dizel sistem" hakkındaki görüşlerinizi almak isterim. Sıcak suyun yanında, ocak kısmı da tamamıyla aracın yakıt tankından beslenen bir sistem ile sağlanmakta, böylelikle alt bagajda yeni yükleme alanı oluşturulmuş, hem de gaz olayı olmadığı için emniyet daha da arttırılmış. Böyle bir sistem kurdurmanın maliyet dışında başka bir dezavantajı var mıdır?

Etiketler

Yakit tuketimi hakkinda bilgi varmi? Elektrik kullaniyor mu? Ses cikiyor mu? Egzoz gazi nereye atiliyor? Cakar cakmaz ocak yaniyor mu? Aklima gelen sorular.
Eksoz gazı bildiğim kadarıyla aracın eksoz çıkışına bağlanıyor. Fazla malumatım yok. Karavan imalatçısı ile doğrudan görüşmek gerekecek herhalde...

Almanya’da Reimo firması bu ocakları satıyor. Ocak 12v ile çalışıyor. Eksozu dumanı dışarıya veriyor. Ocak evdeki ceran ocağa benziyor. Alevsiz yanıyor. Ateşledikten sonra ısıncaya kadar biraz beklemek gerekiyor. En iyisi montajı yapılmış bir karavanda denemek lazım.
Reimo - Ceran-Kochfeld 46x31 cm, Diesel

Ocağın kullanışı için viedo:
Video: https://www.youtube.com/watch?v=Vp6vTtAUOL0
Karavanda kullanılan ocak bundan . Dediğiniz gibi görüp denemeden olmayacak. Teşekkürler bilgi için....
Almanya’da Reimo firması bu ocakları satıyor. Ocak 12v ile çalışıyor. Eksozu dumanı dışarıya veriyor. Ocak evdeki ceran ocağa benziyor. Alevsiz yanıyor. Ateşledikten sonra ısıncaya kadar biraz beklemek gerekiyor. En iyisi montajı yapılmış bir karavanda denemek lazım.
Reimo - Ceran-Kochfeld 46x31 cm, Diesel

Ocağın kullanışı için viedo:
Video: https://www.youtube.com/watch?v=Vp6vTtAUOL0

Bu ocakların bir numarası Wallas'tır. Kullanımı normal ocaklar gibi aç yak şeklinde değil. Biraz ısınması gerekiyor ve dizel kalitesine bağlı olarak kurumlanma olabilir.
Bu ocakları genellikle mutfak tüpü temininin olamayacağı bölgelere seyahat eden expedisyon araçlarında kullanıyorlar.
Wallas'lar ayrıca bir aparatla ortam ısıtıcı olarakta kullanılabiliyor.

Bunlar hermetik sistem çalışıyor kendisine ait baca ve hava girişi var. Bir de yüksek irtifa olayını da araştırmak lazım.

Hasan

Ben düşünmezdim !

Bildiğim kadarıyla, Almanya'da şu an tanınıdığım hiçbir firma araçlarında opsiyon olarak bile sunmuyor.
6 sene evvel Knaus hemen aceleyle kaldırmak zorunda kaldı...:confused:
O zamanlar düşündüğüm bir araçta vardı, forumları okuduktan sonra 'bereket almamışım' diyorum. :smiley:

Hüseyin, bu disel-ceran ocağı bildiğin üzere Reimo sadece, aracını kendi yapanlar için satıyor.

Not. Biliyorum "neden"siz yazdım. Ama kısaca "sonuç" bu.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.