Yeni ISUZU D-MAX çok can yakacak :D

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan warmaster Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,377

Etiketler
Ynt: Yeni ISUZU D-MAX çok can yakacak :D

Haydaa ne alaka yanlışlık olmuş :D yanlış video.

http://www.youtube.com/watch?v=Y_SXpUByfs0

http://www.youtube.com/watch?v=wYI7IGmZ20s&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=RdCp4tvXaIc&feature=related

dün yeni d max ları gördüm araçlar güzel ama araziden biraz uzaklaşmış yaklaşma ve uzaklaşma açıları kötüleşmiş

Merhabayın ;D

Bu yeni kasanın kullanıcılarından yorumlar bekliyoruz.

merhabalar,

öncelikle aranıza yeni katıldım. Temmuz başından beri yeni d max v-cross kullanıyorum. araçtan oldukça memnum. Gayet güçlü bir araç. Aracımın orjinal lastiklerini (255 65 17) , bf 265 70 17 ile değiştirdim. Asfaltta bir problem yaşamamakla beraber. Ebadın büyümesi ileriye dönük bir problem oluşturur mu?

DMAX Boğaziçi köprüsünden geçiş serbestmi yoksa sadece FSM yimi kullanmak lazım?

selamlar birkaç gün önce ufak bir gezi şansı buldum aracın yoltutuşu gayet başarılı süspansiyonlar sert 6 ileri vites var motor güçlü atak bir araç , müzik sistemi oldukca güzel arka koltuklar konforsuz arka taraf çok sallıyor 4 vitese atarken acaba ikinci vitesemi geçiyor diye tereddüt yaşıyorsunuz vites yollarını beğenmedim 4x4 sistemi elektronik kontrollü düğme ile kumandalı durmadan 4x2 - H4x4h geçebiliyorsunuz offroad olarak deneme şansımız olmadı...

öyle muhteşem mükemmel hissini yaşayamadım saygılar....

Merhaba
Bir kaç haftadır d max v-cross modelini kullanıyorum. Arazide hiç kullanma fırsatım olmadı . Asfaltta ilk modeline göre çok daha sessiz ve yol tutuşla ilerliyor. Otomatik vites geçişleri daha sarsıntısız ve düşük devirlerde gaza bastığınızda hızlanması iyi. Biraz Amerikan pick-up larını andırıyor zaten aynı bantta chevrolet colorado olarak ta üretim yapılıyormuş.

İyi yanları :

Elektrikli ve ısıtmalı deri koltuklar hem kaliteli hemde konforlu
hareketsiz ön konsol plastik kalitesi bir kamyonet için iyi denebilir
Gösterge tablosu ve yol bilgisayarı tasarımı kullanışlı ve kaliteli aydınlatmaları her ikisininde 5 kademe olarak ayarlanabiliyor gözünüzü almadan yolculuk yapabiliyorsunuz.
Fazladan eşyalarınızı ve bardaklarınızı koyabilecek yerler mevcut
Arka koltuk diz mesafesi çok iyi ön koltuklar en arkada iken bile arka yolcuların dizleri ile arasında mesafa kalıyor
Üzerindeki orjinal cd player sade ve çok kullanışlı teknolojik her şeye sahip usb- ipod-telefon-Bluetooth
portları mevcut yalnız bu sistem uzak doğu değilde bir amerikan aracındakilere benziyor
Direksiyon simidi küçük ve deri kaplı ele oturuyor curuise control ve müzik sistemi buradan kumanda ediliyor

Kötü yanları :

Ön sürücü koltuğu elektrikli fakat yolcu koltuğu el ile ayarlanıyor oda elektrikli olabilirdi
Hareketli ön konsol parçalarının kalitesi çok düşük 2 torpido kapağı ve kol dayama biraz güç uygulasam elimde kalacak hissi veriyor
gri çıta ve vites topuzu kenarı plastik,kalitesi kötü eminim biraz ıslak ve terli elle dokunsam boyaları silinecek
Katalogdan arabanın rengini beğenip almaya kalkarsan başka bir araba aldığını sanabilirsin çünkü resimlerdeki arabalar ve renkleri gerçeğiyle örtüşmüyor açık ve koyu gri metalik diğer bütün renkler opak (kırmızısı yok o renk klasik bordo ve opak)
Live Surround Sound olduğunu idda eden bir ses sistemi var ama çok yetersiz
Araca 5 tl lik sanayi aksesuarcısı paspası veriyorlar

Şimdilik bunları yazabilirim kullandıkça iyi ve kötü yanlarını eklerim

TSC (çekiş kontrol sistemi) arazide bir işe yarıyor mu acaba? LSD'yi bile arattırıyor mu? Bu sorunun cevabını nette bulamadım. Belki kullananlar verebilir.

Videolu cevap için teşekkürler; günlerdir böyle bir video arıyordum.

Sonuç olarak benim anladığım; yeni Wildtrak/BT50 ve yeni Amarok'tan tek eksiği istediğimizde devreye giren mekanik arka diferensiyal ve yokuş iniş/çıkış desteği (sadece Ford ve Mazda'da var).

Ama genel olarak anladığım fiyat/performans karşılaştırmasında Ford ve VW'yi geçiyor; Mazda'nın (daha sitesine bile koymadı gerçi Türkiye distribütörü) ise gerisinde kalıyor. Mazda ile karşılaştırdığımızda ise daha konforlu bir kabin (deri koltuk vs.) görüyoruz Isuzu'da.

Her zamanki Isuzu (kamyonsu) sağlamlığı da devam ediyordur herhalde yeni D-Max'da.

Bu sene içinde 4x4 pick-up alacağım Amarok'u eledim zaten, Navara'nın yeni nesil pick-up'ından haber bile yok (eski nesil olsa da v6'sı çok canavar duruyor kağıt üstünde), geriye Ford Wildtrak ve Mazda BT50 kalıyor. Wildtrak için mart ayında deniyor, Mazda tarih veremiyor.

Sanırım bu kış/ilkbahar arasında almak için en uygun pick-up D-Max gibi görünüyor.

TSC sisteminin kapatabiliniyor olması, sorunsuz olarak sisteme %100 diferansiyel kilidi ekleyebileceğimiz ve kullanabileceğimiz anlamına da geliyor galiba.

Yanlış mı düşünüyorum?

l200de kullanılan atsc sistem güzel iş yapıyor arka difte kilit olmamasına ramen çapraz geçişlerde arac boşa dönen lastiğe fren uygulayarak kendini çıkarıyor bu sistem isuzudada var ama sadece arka lastiklere fren uyguluyor diyor satış bayiileri ve anadolu isuzunun sitesi(tabi video ön lastiğede müdahele ettiğinide gösteriyor)l200 kullanan arkadaşım astcli aracının arka diffine lsd de taktırmıştı

hocam bende atscl l200 var araçta esp görevi yapıyor asvaltta karda buzda çok güzel ama offroad yapacaksanız kesinlikle arkada difransiyel kilidi olmalı

Eşimle offroad'a ufak ufak gireceğiz (çok okuyuyoruz, eğitim seyrediyoruz, ama deneyim az), kilitin olayını bu sitede çok okudum zaten; uzunca bir süre ekiplerle takıldıktan sonra ihtiyaçları öğrene öğrene ekleyeceğiz mekanik geliştirmeleri. Bende şu anda AT lastikli 4x2 2011 Ranger var; onu dibine kadar zorladık zaten arazide bolca. Aracın limitini öğrendik, LSD nasıl çalışır, nerede işe yarar, nerede işe yaramaz vs.; ama canımıza da tak etti çamura takıla takıla... 4x4'e geçmek şart oldu artık.

Sanıyorum Isuzu'nun sağlamlığı bizim gibi yeni başlayanlar için önemli bir artı. Kendi arazide sürüş kabiliyetim gelişmeden farklı araçların farklı arazi kabiliyetleri çok da önemli değil gibi sanki.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR