Yeni İzlediğim Filmi Size De Öneririm

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan thisrockhero Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,031

thisrockhero

doğada tek başına
Yer
eskişehir
Web
www.kahramanburak.blogspot.com
[attachment=1]

Genç bir dağcı olan Aron, Utah yakınlarında büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır ve 5 gün boyunca hayatta kalma mücadelesine giren Aron Ralston'un gerçek hikâyesi... 5 gün boyunca kolu kayaya sıkılmış, susuz ve aç kalan Aaron, arkadaşlarını, sevgilisini (Clémence Poésy), ailesini ve yolda kazadan tam önce karşılaştığı iki dağcı kızı (Amber Tamblyn ve Kate Mara) hatırlamaktadır. 5 gün boyunca yaralı halde sıkışıp kalma hali ve içsel sorunlarıyla karşılaşmak zorunda kalan Aaron aynı zamanda cesareti ve kendisini metrelerce derinlikteki bu beladan kurtarmaya yarayacak tüm yönleriyle de yüzleşir ve sonunda kurtulur. Dinamizmini hiç kaybetmeyen film, izleyiciye daha önce hiç yaşamadıkları bir yolculuk vaat ederken hayattaki seçimlerimizle ilgili sıra dışı bir hikâye sunuyor.

olay gerçek bir hikayeden alınmış. aron ralston şansız olay ile sağ kolunu kaybediyor.
beni çok etkileyen bir filmdi
filim çoğunlukla tek bir sahnede geçsede içine çeken bir film

127 saat filmini izlemenizi şiddetle öneririm
filimden sonra sağ kolunuz veya vücudunuzun herhangi bir bölümünün değerini anlıyorsunuz.

Ralston 2 cp 1042516

Etiketler
Ynt: Yeni İzlediğim Filmi Size De Öneririm

Burak kardeşim şimdi pc mi açtım flaşıma indirdim bende seyredecem seyrettikten sonra yorumlarımı paylaşırım.

herkes bunu yapamaz. ölmeyi tercih edenlerin sayısı daha fazla olur gibime geliyor.

genç kardeşim bir konu açmadan önce siteyi gezersen daha faydalı olur aynı konu için farklı farklı başlık açılmamış olur :smiley:

İnanırmısın bende şimdi filmi izleyip kanyon sporunu araştırıyordum bu başlığı gördüm :D

foton' Alıntı:
herkes bunu yapamaz. ölmeyi tercih edenlerin sayısı daha fazla olur gibime geliyor.

Neden yapılmasın? Eleştiri maksatlı değil sadece hatırlatma, körfez depremi esnasında , çöken binanın altında kalmış ve enkaz altından çıkarılamayan insanlar ilkyardım ekiplerinden istedikleri neşter,bıçak veya falçata ile kendi uzuvlarını kesmek zorunda kalıyorlardı. Araştırılırsa nette bunu anlatan bir kaç haberi bulabilirsiniz.

Rahat koltuğumuzda yaparım, yapmam muhasebesi kolay geliyor, önemli olan ölümle yüz yüze gelmek. Karar alınacaksa işte asıl o zaman alınır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR