Yeni Jimny 2018-2019

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AWD4 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 70
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,626

AWD4

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Merhaba Sayın üye abilerim ve arkadaşlarım,
Bende bir kamp ve doğa sever olarak, üye olmadan önce ve sonrası gezenbilir takipçisiyim sizler gibi,
Yalnız sizlere danışmak istediğim çok önemli bir soru var aklımda,
Malumunuz Suzuki yeni jimny'yi Japonya'da tanıttı bu ay ve iki motor üreteceğini söyledi, Koşuyolu Suzuki ise bu araçların yılsonu geleceğini söyledi,
Sizce sayın üyeler, 1.2 90 beygir Atmosferik'mi (şimdi ki baleno motoru ) yoksa 1.0 boosterjet turbo 120 beygir olanı mı daha güçlü olur, kullanım amacım ise uzun yolculuk, dağ, açık arazi dolaşmak olacaktır sizlere danışmak istedim, ilginiz için teşekkür ederim

Images

Unnamed

Images 2

Etiketler
Bende takipteyim bugün tanıtıldı çok başarılı olacağı kesin, buraya gelmesi bu sene sonunu bulur herhalde.

Turbosu daha mantıklı bence tork dan dolayı.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mesele sadece güç ise mutlak olarak turbolu model daha güçlü hem beygir hem de tork olarak

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

en boy oranı biraz artırılmış çok iyi olmuş. isteğe bağlı 2, 4 çeker, low ağır arazi seçeneği ve merdiven şasesi ile saf kan arazi özelliklerini devam ettirmesi mükemmel.. stepnesinin arka kapakta olması ve 4 köşe tipiyle klasik jip tarzını devam ettiren nadir araçlardan olacak. bu anlamda piyasada sadece mercedes G ve jeep rubicon kalmıştı. onların da fiyatları malum.. bence büyük bagaj istemeyenler için bu araba tutar..

Yeni jimny 2 model ile geliyor,

Çamurlukları düz standart olan jimny ve jimny sierra adında 1.5 litre tamamen yenilenmiş motor ile çamurlukları boyasız daha kaslı duran modeli olacak.

Standart jimny ise jp pazarı dışında 660cc turbolu motor ile satışa sunulacak. Bunlara ek 1.0 turbo ve 1.2 NA motor var.

Jimny sierra modeli; 8544bc07d4d15bfcfc435e95afbc60df 527e54888f6ef836dd85058c848ed606

Suzuki asal ile görüştüm fiyat bilgisi veremiyorlar fakat kasım gibi showroomlarda olacak deniyor. Eylül gibi sierra siparişini geçmeyi düşünüyorum kısmet olursa

En full modeli tahminen 120k TL civarı olacaktır diye düşünüyorum.

Önümüzde ki kış inşAllah sierra ve freecamping port çadırımızla bolunun girilmedik yerini bırakmayacağız :smiley:

Ne tesadüftür ki bugün ben de tanıtım videosuna denk geldim. Jimny'lerin ne denli başarılı arabalar olduğu zaten malum sitedeki videolar izlendiğinde görülüyor da...

Japon 4x4/SUV arabalara ayrı bir merakı ve ilgisi olan arkadaşımla da az önce yazıştık konuyla ilgili. Yakışıklı, haylaz bir havası var Sierra'nın; maşallah dedirtti.

Japonya'daki satış fiyatı 1.458.000 YN civarı; yani bizdeki karşılığı 64.000TL gibi bir fiyat... (Baz modeli için tabi) Ülkemizde uygulanan vergiler v.s. düşünürsek kafadan 128.000-130.000 TL'ye gelir diye düşünüyorum. Baz modelinin fiyatı aynı zamanda 2.019.000 YN'e kadar çıkıyor, yani 89.000TL gibi bir şey; çarp ikiyle 180.000TL gibi birşey olur sanırım.

Ha, o paraya bu arabalar alınır mı?.. Tercih meselesi, alınır da satılır da... :smiley:

Son düzenleme:

Ne tesadüftür ki bugün ben de tanıtım videosuna denk geldim. Jimny'lerin ne denli başarılı arabalar olduğu zaten malum sitedeki videolar izlendiğinde görülüyor da...

Japon 4x4/SUV arabalara ayrı bir merakı ve ilgisi olan arkadaşımla da az önce yazıştık konuyla ilgili. Yakışıklı, haylaz bir havası var Sierra'nın; maşallah dedirtti.

Japonya'daki satış fiyatı 1.458.000 YN civarı; yani bizdeki karşılığı 64.000TL gibi bir fiyat... (Baz modeli için tabi) Ülkemizde uygulanan vergiler v.s. düşünürsek kafadan 128.000-130.000 TL'ye gelir diye düşünüyorum. Baz modelinin fiyatı aynı zamanda 2.019.000 YN'e kadar çıkıyor, yani 89.000TL gibi bir şey; çarp ikiyle 180.000TL gibi birşey olur sanırım.

Ha, o paraya bu arabalar alınır mı?.. Tercih meselesi, alınır da satılır da... :smiley:
o fiyatlara gelirse hiç satamaz.. bir önceki modelinin sıfırı 100.000 tl' nin altındaydı. o kadar fark olur mu ki... fiyatı 100.000 ' i geçerse çok az satar..

o fiyatlara gelirse hiç satamaz.. bir önceki modelinin sıfırı 100.000 tl' nin altındaydı. o kadar fark olur mu ki... fiyatı 100.000 ' i geçerse çok az satar..

Vallaa üstadım ben de pek anlam veremedim.

2017'de Range Rover SV'nin İngiltere fiyatı 132.800 Sterlin; 2018'deki fiyatı 167.850... Arada 35.050'lik bir fark var ki, bu farkın bugünkü Türkçe karşılığıyla herhangi orta halli vatandaşımız kendi iş yerini açıp kenara da bir miktar sermaye ayırabilir.. :sweatsmile:

TSK artığı Defender'ların güya restore/modernize edildiği zannedilip çingene bohçasına çevrildikten sonra 100.000TL'nin üzeri fiyatlarda satışa sunulduğu pek sevgili ülkemde "neden olmasın ki?" diyebiliyorum yalnızca. (Herhangi kimseyi hedef almıyorum bu sözümde)

Tercih meselesi artık. İnşallah alacak olanları üzmez.

Araç çok güzel olmuş yalnız 100 binin üstü olursa tercih edilmez. 4 kapılı modelini de çıkarsalar Harika olur. Yakıt tüketimi nedir bu aracın?

Araç çok güzel olmuş yalnız 100 binin üstü olursa tercih edilmez. 4 kapılı modelini de çıkarsalar Harika olur. Yakıt tüketimi nedir bu aracın?
önceki modeli oldukça fazla yakıt tüketiyordu. bu model de, söylenilen benzinli motorlarla düz yolda ortalama yaksa bile yokuşlarda ve klimayı açınca fazla yakar gibi geliyor. arazide 4 çekere alınca da yakıt tüketimi artacaktır. suzuki - renault - nissan ortaklığı var. bu arabanın hakkı renaultun ürettiği 1.5 dci dizel motor olduğu halde neden dizel motor koymazlar.. suzukiyi bir türlü anlamıyorum. arazi aracına küçük hacimli motor takıyorsanız dizel şart. hem dağda bayırda menzili artar.. dizel motorla gelse oldukça fazla satar..

Selam arkadaşlar.

Turkıye ye geldı mı araç, net bılgısı olan var mı?

Bayilerden ne fıyat, ne lansman, ne de zaman hakkında net bır bılgı alamadım.

Son düzenleme:

yeni jimnyi bende bekliyorum fakat fiyat aralığı 100,110bin lira ararsında olursa alırım bu fiyatın üstüne cıkarsa ben o fiyatı vermem ve suzukide satış rakamı olarak geride kalır cünkü alternetifler cogalıyo rakam artıkca

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.