Yeni Katılımcı Olarak İlk Arabaya İhtıyacım Var Ama Hangisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janıssary Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,118

janıssary

Yeni Üye
birkac sene once denızle tanıstım oncelerı bu askta :smiley: sedan otomobılım yetıyodu ama simdi oyle deil tahmin edeceginiz gibi artık bı jipe ihtiyacım
35000 tl ye kadar bi bütce ayırdım ilk tercihim jeep grand che.2001 td idi ama burda ki yazıları okuyunca biraz daha arastırma yapma durumunda kaldım.simdi tercih sırama gore
1-jeep cherokee 2.4 sport 2003-2004
2-jeep grand cherokee 3.0td 2000-2001
3-toyota raw 4 2003
4-land rover freelander 2001-2002 model
bu arabalar hakkında teknık bılgı ve yakıt tuketim bilgilerine nerden edenebilrim ve sizden ayrıca kullannan arkadaaslardan surus izlenimleri ve fikirlerine ihtiyacım var
saolun

Etiketler
Ynt: Yeni Kat?l?mc? Olarak ?lk Arabaya ?ht?yac?m Var Ama Hangisi?

Kullanim amacinizi belirtirseniz daha yararli bir yanit alabilirsiniz.
% x asfalt % y arazi gibi.
Asfalt ile arazi bir terazinin iki kefesi gibidir.
Bir agir basarsa digeri zayif kalir :smiley:

Ynt: Yeni Katılımcı Olarak İlk Arabaya İhtıyacım Var Ama Hangisi?

Ciddi arazi planınız varsa 3 ve 4 üncü şıkları silin.Ayrıca Land rover Discoveryide düşünmelisiniz derim.

Selamlar

vosdost' Alıntı:
Kullanim amacinizi belirtirseniz daha yararli bir yanit alabilirsiniz.
% x asfalt % y arazi gibi.
Asfalt ile arazi bir terazinin iki kefesi gibidir.
Bir agir basarsa digeri zayif kalir :smiley:

Kesinlikle katılıyorum.Önceliklerinize ve beklentinize göre araç bakmalısınız

aslında off road olarak cok kullanmayacagım tek istedim dalıs için botumu istedigim yerden kumsalda suya ındırmek sanırım aracın en cok off road ozellıgını bu sırada kullanıcam kumda cakıl bı sahılde romorku suya soksun yeteer oraya gelene kadarkı yollar tahmın edecegııniz gibi normal arazzı sartlarının cok dısısna cıkmaz sanırım.bunun dısında cogullukla bınek otomobılım olarakta bana hızmet verecek istanbul yollarında

Eğer liman ya da çekek yerinden indirecekseniz saydıklarınızın hepsi indirir ama yok kumsaldan indirmek ister ya da kumsala girip gitmek isterseniz bu aşamada jeep cherokee 2.4 derim tabi uygun bir lastikle.Nacizane görüşüm budur

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR