Yeni L200 4H(4HLock degil) konumunda sert zeminde kullanilabilir mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SabriARIKAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,118

SabriARIKAN

Diesel 2477cc, 136 HP, 314 NM, A/T
2007 model 2. el bir l200 aldik aracin donanim seviyesi intense lux ve super select arazi sanzimaniyla donatilmis, araci 4H konumuna attim ve cakil beton karisik zeminde surmeye basladim ancak lastiklerin zeminle uyum saglamadigini belirten mikro patinaj sesleri duydum arac sallanarak 3 nokta donusu yapabildi, kitapciginda okurken sert zeminde kullanilabilecegi yaziliydi ancak bu durum hosuma gitmedi, sert zeminde orta kilit kullanilmadan(orta kilit isigi yanmamaktaydi) 4H'yi kullanamicak miyim? Yoksa kaygilarim yersiz mi?

Etiketler
Ynt: Yeni L200 4H(4HLock degil) konumunda sert zeminde kullanilabilir mi?

SabriARIKAN' Alıntı:
2007 model 2. el bir l200 aldik aracin donanim seviyesi intense lux ve super select arazi sanzimaniyla donatilmis, araci 4H konumuna attim ve cakil beton karisik zeminde surmeye basladim ancak lastiklerin zeminle uyum saglamadigini belirten mikro patinaj sesleri duydum arac sallanarak 3 nokta donusu yapabildi, kitapciginda okurken sert zeminde kullanilabilecegi yaziliydi ancak bu durum hosuma gitmedi, sert zeminde orta kilit kullanilmadan(orta kilit isigi yanmamaktaydi) 4H'yi kullanamicak miyim? Yoksa kaygilarim yersiz mi?

Üç nokta dönüşü ne dir anlamadım ama, L200 kullanmış biri olarak 4H (Kilitsiz) konumunu dilediğiniz gibi kullanabileceğinizi söyleyebilirim ! L200'ü diğer pikaplardan ayıran bir özelliktir!

2007 model l200 aracımın 4h konumunda rampa çıkarken özellikle sert zeminde sanki 4hl konumundaymış gibi artiklasyon boşaltması şeklinde bir anlık sarsıntı oluşuyor acaba normalmidir.

velicanöz' Alıntı:
2007 model l200 aracımın 4h konumunda rampa çıkarken özellikle sert zeminde sanki 4hl konumundaymış gibi artiklasyon boşaltması şeklinde bir anlık sarsıntı oluşuyor acaba normalmidir.
aracı 4h a aldıktan sonra bir süre geri geri kullanın sıkıntı devam ediyorsa akislerde problem olabilir

Aracımı karlı buzlu zeminlerde uzun süreli 4h konumunda kullandım rampa çıkarken belli sürelerde sarsıntı devam ediyor bunun dışında hiçbir sorun yok, kullanma kitabını inceledim; kuru zeminde 4h konumunda kullanılabileceğini yazıyor ancak bir not düşmüş bu şekilde kullanırken ses yapabileceğini ve yakıtı etkileyeceğini yazıyor. Bu durumda aklıma gelen demekki 4h konumunda ön ve arka tekerler tamamen bağımsız çalışmıyor. Bilmiyorum bende şaşırmış durumdayım. Konuyla ilgli daha fazla teknik bilgisi ve deneyimi olan arkadaşların bilgi ve deneyimini paylaşırlarsa memnun olurum.

Yağmurlu havalarda yada zemin e güvenmediğim yerlerde hatta kumsalda bile 4H kullanıyorum yakıtta artış değil tam tersine düşüş gözlemledim..
Aks iç kafaları bozulmuş olabilir sizin.. daha önce bende de düz yolda biraz ama rampa yukarı gürültülü bir katırdama sesi vardı aksları değiştirdim sorun çözüldü..
Tespit istanbul Necmi usta

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri