Yeni TÜV Kabusumuz 10 Ayda Yürürlüğe Giren Yasa ABD Menşeyli Araçlarımızda

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan evedilaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,352

evedilaz

cj hayatdır
Yer
büyükçekmece / ist
evet arkadaşlar burası TÜRKİYE olmaz demeyin okuyun
WRANGLERCEM kardeşimizin 1 aydan beri kabusu olan tüv yasasını paylaşıp yorum ve yaşanmışlarınızı almak istedim bugün ona yarın bize
usa menşeyli araçlarda stop camları genelde kırmızı ve sinyal stop park aynı ampulden kırmızı olarak yanmakda
bu jeep serisindede corvet camaro ve daha sayamadıgım büssürü usa menieyli araçda fabrika çıkışlı böyle
şindi tüv derki sinyalizasyon sarı olarak stop ve parklardan bagımsız yanacak gelde yak yakabilirsen
ben kendi cj elektrik tesisatını kendim yapdıgım için bunun imkansız oldugunu ben iyi biliyorum bu nedenle 1 aydır sadece stop camından tüv alamayan cem kardeşimiz kendisi sıradayken aynı nedenden muaineden geçemeyen bir corvet aracada şait olmuş
yasa ulaştırma bakanlıgımızdan başka biryerde çizülemez demişler şindi kanunun degişmesini bekliyorlar
sikayet dilekcesi yazıpyasanındegişmesini bekleyecek arkadaşlarımız buzamana kadar muaine yok

Etiketler
Ynt: Yeni TÜV Kabusumuz 10 Ayda Yürürlüğe Giren Yasa ABD Menşeyli Araçlarımızda

Benim CJ yi bu sebepten ilk muayenede geçirmediler. Sinyaller sarı olcak dediler. Başka eksiklerim de vardı onları da tamamlayıp tekrar gittim muayeneye. Ustayla konuştum genç bir elemandı 25 yaşlarda dedim diğer eksikleri tamamladım sinyallere çözüm bulamadım diye konuşuyorduk eleman olmaz diyordu o sırada bizim konuşmamıza kulak misafiri olan başka bir usta (40 lı yaşlarda) - OLURMU BUNLAR AMERİKAN KIRMIZI OLUR dedi ve bizde elemanı ikna etmiş olduk ve muayeneden geçtim kırmızı stoplarla. Ben muayeneye Şile'de girmiştim. Bizim araçları pek tanımadıklarından her yerin uygulaması farklı oluyor...

geri vites lambasına bağlayıp, geri vites için ayrı bir lamba bağlansa. sonra eski haline döner..

Muayeneye gelen araçlar tek düze görülüyor fakat her aracın kendine has fabrikasyon özellikleri olabilir. Sizin örneklerinizdeki gibi. Muayene istasyonlarında her markanın her modelinin bilgi arşivi olmalı. Eğer fabrika sinyali kırmızı olarak ürettiyse ve bu araç türkiyede satılabiliyorsa muayene istasyonunun bu bilgiye sahip olması ve çıtını bile çıkartamaması gerek. Madem kırmızı stop yasak TR ye özel sipariş sarı sinyalli gelsin araçlar ha yok kırmızı gelmesine izin verip vergilerini alıp herşeyi resmileştiriyorsan ozaman susup oturacaksın. Ama burası Türkiye herşey olur burda

arkadaslar slm
benım aracımdakı sınyalızasyon olayı esasında tum amerıkanların kaderı bıldıgım kadarı ıle mustang ve Cherokee hariç.
bu işlem için arka dodıklere sınyal bagladım olmadı sebep: yan taraflardan olmaz sarı ıstedı arka tarafta olacak dedıkler tamam dedım
arka tarafa sarı sınyalızasyon cektım bu seferde orjınalı degıl dedıler. ulastırma bakanlıgındakı yazıda orjınalı olacaktır dedıler.
bunu uzerıne tuv merkezle akraba olmama ragmen sorun cozulmedı ve ulastırma bakanlıgına sıkayet ve madurıyet kaydı bıldırdım ve hemen donus yapıldı suan haklısınız sıkayet durumuna gore kayıtları goz onunde bulunduracaz dedıler.
boz bır vaktınızde ulastırma bakanlıgına telefon acıp sıkayet kaydı yazdırırsanız malum cok seslılık ıyıdır. tesekurler
ulastırma bakanlıgı tel: 444 24 07

kırmızı stop içerisine sarı renkli led ile ek sinyal yapılabilir aslında.a ancak tek ampulede yanan kırmızı sinyal ne mantıkla çalışıyor onu bilemiyorum. elektriğini bilenler anlatırsa hoş olur. röle sistemi mi var bir çeşit?

Yakıtta ve mtv de vergiyi alırken kırmızı sarı diye ayırmıyor ama. en güzel vergiyi bizden topluyorlar..

Fren ve Park kırmızı yerden cift duylu ampul ile yakıp, geri vites yerine sarı ampul takıp sinyali , ayrıca alt tarafa ayrı bir beyaz lamba takıp geri vitesi yakıyorsunuz ve oluyor olmaz die bişey yok ama . orjinali degil tabiki bu durum.

Bu ne mantık kardeşim ya benim aracımdada stop farında şekil olsun diye kırmızı film var ne geri vitesin beyazı görünüyor nede sinyalin sarısı kaldı ki stop camı bu kısımlarda beyazdı . bu herifleri anlamak mümkün değil arabamda xenon far var hemde merceksiz far yıkama da yok Ankara da ki arkadaşlardan orada trafik ve TUV den far yıkama ve merceksiz araçaların TRafiktle ve TUV le sorun yaşadığını duydum hatta cezai işlem uygulanıyor denildi. Bu nasıl iştir yahu TUV hani standart getirecekti.Hadi ben suçluyumda Amerikanda sarı sinyal arayan zihniyet neden suçlu değil. Allah size kolaylık versin.

Bu arada aklıma gelen bir çözüm olabilecek bir şey var ama adamlara bilgisayarda ki internete bağlı bilgisayarları mutlaka vardır. Google görselleri arabanızın ve bir kaç Amerikan resmi gösterip ikna yoluna gitmeyi denemek belki ikna edici olabilir çok basit bir düşünce ama bazen görmek ikna olmak için yetebilir yurdum insanına...

warmaster' Alıntı:
Bu ne mantık kardeşim ya benim aracımdada stop farında şekil olsun diye kırmızı film var ne geri vitesin beyazı görünüyor nede sinyalin sarısı kaldı ki stop camı bu kısımlarda beyazdı . bu herifleri anlamak mümkün değil arabamda xenon far var hemde merceksiz far yıkama da yok Ankara da ki arkadaşlardan orada trafik ve TUV den far yıkama ve merceksiz araçaların TRafiktle ve TUV le sorun yaşadığını duydum hatta cezai işlem uygulanıyor denildi. Bu nasıl iştir yahu TUV hani standart getirecekti.Hadi ben suçluyumda Amerikanda sarı sinyal arayan zihniyet neden suçlu değil. Allah size kolaylık versin.

Bu arada aklıma gelen bir çözüm olabilecek bir şey var ama adamlara bilgisayarda ki internete bağlı bilgisayarları mutlaka vardır. Google görselleri arabanızın ve bir kaç Amerikan resmi gösterip ikna yoluna gitmeyi denemek belki ikna edici olabilir çok basit bir düşünce ama bazen görmek ikna olmak için yetebilir yurdum insanına...
ınternetten ındırmeye gerek yok onlarda bunun sacma sapan oldugunu bılıyorlar ve dusunun jeep dısında corvet
mustang
lıncol ne yapsın.....

servısten alınan uygunluk belgesı bıle kabul olmuyor trafık arkadakı sınyalı sarı ıstıyor kesın karar olay tuv aştı şuan ulastırma bakanlıgında yazılarımız....

Aynı devlet idare zihniyeti suzukiye bir iki kağıt kürek işini yanlış yaptılar diye binlerce aracı piyasadan geri toplatmıştır.
Sinyal lambası viz gelir onu da söktürürler.
Söktürürler de halka hizmet etmek ile kımıl zararlısı olmak arasındaki farkı ayırt etmek gerektiğini düşünebilirler mi onu bilemiyorum.

eğer muanesiz dolaşiyosaniz ebaydan stop alabilirsiniz.
kotunun iyisi dicek başka birşey de yok.

Yada çiftkurtlar gibi yada master gibi büyük servislerle ortak bir grup oluşturulup bakanliga baski yapilabilir.

Birde sorun bakalim devletin nevigatorlerinde sinyal sarimiymiş.

Mücahit bey haklı başkakan Sinop a geldiğinde koruma tahoelerinde de stop farları korumalı modeldendi ordan hatırladım. karartılmış kırmızıydı. sanki tunning ci gençlik gibi.

arkadaslar mecbur kırmızıdır usa da baska uretım yokkı e baydakılerde kırmızı

burası türkiye.olmaz demeyin valla oluyor.tüv e göre 72 model reno da aynı 2011 lüks araçlarda 75 model jeep lerde.benim merak ettiğim asıl konu şu acaba diyorum 20-25 yaşındaki araçlarda abs gibi özellikleri ne zaman isteyecekler ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

SON KONULAR

Geri