Yeniden Yollardayız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan keremcimen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,881

keremcimen

Kamp II
Yer
TUNCELİ
Bundan 1 yıl önce arabamızla ilk yurt dışı gezimizi yapmış ve çok eğlenmiştik. Kısmet olursa 3 temmuz günü yeniden bir maceraya başlıyoruz. İlk gezimizdeki acemiliğimizi ve korkularımızı attık ve eksikliklerimizi giderdik. 3 temmuz sabahı Tunceli'den başlayarak yaklaşık 10.000 km lik bir gezi olacak. Bu gezi için 38 günlük bir süremiz var bunun 27 günü yurt dışı olarak planladık.

Gidiş rotamız : Romanya ( Bükreş ), Macaristan ( Debrecen ), Slovakya ( Kössice ), Ukrayna ( Lviv ), Polonya ( Krakow, Wroclaw ), Almanya ( Dresden, Berlin, Bielefeld ), Hollanda,

Dönüş rotamız: Hollanda, Almanya ( Köln, Düssseldorf ), Avusturya ( Viyana ), Macaristan ( Budapeşte ), Sırbistan ( Belgrad ), Bulgaristan ( sofya )

Maceralarımızı dilimin döndüğü ölçüde sizlere aktarmaya çalışıcam Bol fotoğraflı ve videolu bir gezi olacak.

Gidi

Dn

Etiketler

Ynt: Yeniden Yollardayız

Kerem Bey iyi yolculuklar. Kazasız belasız gidin ve gelin. Bol resim ve heyecanlı anlatımlar bekliyoruz. Kısmetse bizde Temmuz sonu Ağustos başı gibi Kısa bir Balkanlar turu için 2 moto karavan olarak yola çıkmayı düşünüyoruz. selamlar sevgiler..

gunozkolayli' Alıntı:
Kerem Bey iyi yolculuklar. Kazasız belasız gidin ve gelin. Bol resim ve heyecanlı anlatımlar bekliyoruz. Kısmetse bizde Temmuz sonu Ağustos başı gibi Kısa bir Balkanlar turu için 2 moto karavan olarak yola çıkmayı düşünüyoruz. selamlar sevgiler..

Teşekkürler sizlerde güle güle gidin

Bana göre geziye çıkmadan yapılacak hazırlık çok önemli. Bende yaptığım hazırlık aşamalarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Geçen yıl yaptığımız gezide aracımızın bagajı geniş olmasına rağmen bagaj konusunda sıkıntı yaşadık. Bana göre aracın içerisine eşya koymak hem güvenlik açısında risk teşkil ediyor hemde çok dağınık bir görüntü oluyor. Bu yüzden ilk olarak aracımızın üzerine Thule marka port bagaj yaptırdım. Bu sene için bagaj sorununu bu şekilde hallettik.

Sıkıntı yaşadığımız bir diğer konu çadır konusuydu. Geçen sene kullandığımız çadır QUECHUA 2 SECONDS XL AIR ILLUMIN. Bu çadır kurulumu ve toplanışı oldukça kolay olamasına rağmen küçük olduğu için tam beklentimi karşılamadı. Geçen sene gezimiz sırasında bolca yağmura yakalandık bu yüzden kampinglerde oturmak için imkan bulamadık çadırda küçük olunca sıkıntı yaşadık. Bu sene çadırımız büyüttük Easycamp marka yaklaşık 13 metrekarelik bir çadır aldık. ( montajını defalarca izledik ama bakalım kurulum nasıl olacak :smiley: ) Bu sene yağmurda yağsa çadırın içerisine masamızı koyup oturabileceğiz.

Eksikliklerimizi giderdikten sonra sıra rota seçmeye geldi. Bana göre bu kısım çok sıkıcı ve oldukça zor 2 ayım rota planlamakla geçti. 3-4 kere rota değiştirdik ve en sonunda bu çıkacağım rotada karar kıldık. (İlk planımız kuzey Avrupa Moskava St petersburga kadar çıkmaktı ama Rusya'da araba kullanmak korkuttuğu için şimdilik vazgeçtik.) Rotamızı da netleştirdikten sonra rotamız üzerindeki ülkelerle ilgili bilgi topladım yol durumlar, vignet bilgileri, gezilecek yerler, müzeler, kampingler, kordinatlar...... bunlarla ilgili hazırladığım notların çıktıları aldım ve ülke ülke kitapçık oluşturdum. Daha sonra navigasyonumun güncellemesini yaptım ve gerekli poi dosyalarını attım. Poiler için kullandığım internet sayfaları

Lidl Marketlerinin poi dosyası için http://www.lidl.de/de/navigation/s2319
Archiescamping poileri için http://www.archiescampings.eu/
Kendimce faydalı bulduğum diğer poiler için https://poi.gps-data-team.com/

Ayrıca ülkelerin benzin fiyatlarını hesaplamak için http://www.fuel-prices-europe.info/index.php?sort=7 bu siteden faydalandım.

Bu gün son olarak aracımın yurt dışı için kasko poliçesini ve seyahat sağlık sigortasını yaptırdım. (Yeşil pasaport kullandığım için vize işleriyle uğraşmadım) Tüm hazırlıklar tamam artık yola çıkmaya hazırım cuma sabahı yola çıkıyoruz. Kısmetse pazartesi de sınırdan geçicez. İnşallah bu sene geçen sene ki gibi x-ray denk gelmez yaklaşık 3 saatimize maloluyor.

İyi yolculuklar geçen sene karavanla aynı rotayı (polonya ve Lvıv hariç )bizde yaptık gayet güzeldi.inşallah sizinki de gönlünüze göre olur. Paylaşımlarınızı bekliyoruz

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Şuan Ankara dayız. Dün yaklaşık 10 saatlik bir yolculuğun ardından Ankara'ya ulaştık. Kısmetse yarın Edirne'ye geçiyoruz.

11692694 306312006159361 4013195998444856359 n

Dün yolda Erzincan Sivas arasında yabancı plaka Adria marka bir motokaravanla karşılaştım. Şu ülkemizdeki vergileri kaldırsalar da bizlerde böyle orjinal güzel karavanları alabilsek ve yollarda daha fazla görebilsek.

Daha kolay ve daha fazla fotoğraf ve video yükleyebilmek için facobook üzerinden bir sayfa oluşturdum isteyen arkadaşlar oradan da takip edebilirle. Buradan da paylaşımlara devam edicem.

https://www.facebook.com/pages/F%C4%B1r-D%C3%BCnya/306207449503150

IMG 0424

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri