Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,186
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 310,419
Az önce baktım Güney karavanın kendi ilanında bombe 730 kg yazmış.umarım 630 kg düşürürler piyasada alternatif olması bizler açısından iyi olur.

Ben yanlış yazmışım, kusura bakmayın. Bombe 370 depo boş 710 kg, 20 lt su dolu 730 kg imiş. Ender Bey ile irtibat halindeyim, kendi karavanımı bekliyorum ondan dolayı biliyorum.

Sen 2 saatle kaçırmışsın demekki zammı, yanlış yazım yok hocam 40 idi bir zaman, 45 olmuş bugün öğleden sonra. Ha pazarlık falan yapılır eski fiyattan alınabilirmi bilmiyorum. Zaten sipariş verilsede 6 ay bekleme olur diye düşünüyorum teslimat için.
Olabilir Nisan ayından beri Ender abi ile Maxi modeli için sürekli görüşüyordum. Zam gelirse bize gelmesin abi diye görüşmüştük belki onun etkisi vardır

ONEPLUS A5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Ekovator

Fiyatlarda yanılmacalar var. Emeksan KDV hriç 68.000 TL. Erba ise anahtar teslim yani KDV dahil 33.000 TL. Birçok arkadaşım bu detayları atlıyor, bana soruyorlar, sonra sürpriz oluyor.

Erba 4 metre modeli için güneş paneli dahil 48.000 TL konuşuluyordu. Ancak yıl başı itibariyle zamlı güncel fiyatla 50.000 TL ye satar diye düşünüyorum.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yeni sektöre giren markalar var. Takip edebilirsiniz.

En ucuz kavak mobilyalı, ranzalı ve resmi O1 sınıfı tip onay belgeli Doğa Karavan KDV dahil 45.000 TL. Yeni iç planında arka ranza için benim önerdiğim ve tavsiye ettiğim ranza altı masa/yatak uygulamasını yaptılar. Ve yeni planında ranzayı arkaya aldılar. Şuan Eylül 15'e gün veriyorlar, ilgilenen arkadaşlar bakabilirler.

Bunun haricinde yine içi kavak olarak 50.000 TL'ye MAY Karavan, 54.000 TL ye Pigeon karavana bakabilirsiniz. 57.000 TL ye Başkent Calypso, 59.000 TL ye NAM Karavan, 60.000 TL AS Karavan veya Saly Karavan XL bakabilirsiniz.

60.000 TL üstü için Umarsan, Ortiz, Emeksan, Hotomobil, Başoğlu ve Carpento v.b firmalar var.

Ben içi kavak istemiyorum diyorsanız şuan yukarıda belirttiğim gibi belgeli olarak en ugun karavan Erba 3.75, 33.000 TL.
Bu karavanda ranza yok diye düşünmeyin, ben plan çizdim ve marangozla konuştuğumda 5.000 TL ye mevcut mobilya ile uygun portatif ranzanın olduğu bölüme sabit 80 kg kapasiteli ranza yapabiliyor. Bir perde ile kapatıp, masa/yatma grubunu 2 metre değilde 1.40-1.30 olarak kullanabilirsiniz.
Sadece banyoda lavabosu yok. Onun içinde uygun maliyetli bir çalışma yapabilirsiniz. Yani kabaca 40.000 TL ye güneş enerjili ve ranzalı bir karavanınız olabilir ağırlığı da 670 kg civarı.

Ben bunlarla uğraşmayayım derseniz, Erder beyin Güney Bombe'si 40.000 TL ye yine iyi bir alternatif. Ağırlık olarak standart donanımda 710-720 civarında olsa da, asgari bir güneş paneli/Lityum akü ile 750 kg da kalınabilir.

Ya da yeni bir firma diyip gözü karartıp, 37.500 TL ye Başkent Karavan Medusa da bakabilirsiniz. Buzdolabı, Wc ve bir kaç ekstra ile oda yaklaşık 40.000 TL ye geliyor.

Sonuç olarak, resmi AB uyumlu belgeli bir karavan istediğinizde(4 kişilik) min ortalama 40.000 TL yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Biraz iç mobilyası su/neme uygun marin kavak olsun dediğinizde 50, biraz göze de hitap etsin karavana uygun olsun dediğinizde 60.000 TL yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Tasarım, Lüks ve Marka vb seçenekler devreye girdiğinde 70.000 TL üzerinde çıkmanız gerekiyor.

Ben Kulübümüzden karavan üreticilerine 9.000 üyemize anket yaparak önerdiği şeyleri yazdım. 750 kg altı karavanların ekonomik olması sebebiyle öncelikli tercih sebebi olduğunu ve bu yüzden ucuz satılmaları gerektiğini belirttim. Ancak yerli şasenin 8.500 TL ye satıldığı(tüm alt yapı ve belgeli), Al-Ko Şasenin ve alt yapının 12.500 TL ye mal olduğu, O1 tip onay belgesi maliyetinin 65.000 TL yi geçtiği bir ortamda üreticiler,i 35.000 TL altına karavan satamayacaklarını ve zorlanacaklarını ısrarla belirtiyorlar.

Ancak bizler Kulüp çatısı altında çoğunluk sağlayarak yine de zorluyoruz...

Son düzenleme:

Bugün Bombe 370 karavanımi aldım. Şu an karavan kampimizin ilk gunundeyiz.

Karavan genel olarak fiyat performans ürünü diyebilirim. Ben ufak fiyat farkı ile bazı şeyler ekledim (dış duş + karavan lavabo + berber musluğu takımı + ikili Ocak + karavan dış aydınlatma + ikili Ocak + çekmece + yan açılır kapanır tezgah + hidrofor + ev tipi su tesisatı + ranzada iki ayrı cam + tüm caarda sürgülü sineklik ve perde vs) ve bu sayede daha kullanışlı bir karavan oldu.

Fırsat bulunca resimlerini paylaşacağım.

Karavan genel olarak fiyat performans ürünü diyebilirim. Ben ufak fiyat farkı ile bazı şeyler ekledim (dış duş + karavan lavabo + berber musluğu takımı + ikili Ocak + karavan dış aydınlatma + ikili Ocak + çekmece + yan açılır kapanır tezgah + hidrofor + ev tipi su tesisatı + ranzada iki ayrı cam + tüm caarda sürgülü sineklik ve perde vs) ve bu sayede daha kullanışlı bir karavan oldu.

Hayırlı olsun güzel günlerde güle güle kullanın.

Hayırlı olsun, detayları bekliyoruz

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayın Hanvan cumartesi günü sizin karavanı gördüm ve güzeldi. İyi günlerde kullanın , hayırlı olsun

Hayırlı uğurlu olsun, Güzel gezilerde, kamplarda kullanılsın.

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Amaca yönelik, işlevsel çok güzel bir karavan aldınız, teslim aldığımdan beri 5000 km den fazla yol yaptım bir an pişman etmedi ne yolda ne kamp durumunda. Tekrar hayırlı olsun.

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Amaca yönelik, işlevsel çok güzel bir karavan aldınız, teslim aldığımdan beri 5000 km den fazla yol yaptım bir an pişman etmedi ne yolda ne kamp durumunda. Tekrar hayırlı olsun.
Teşekkür ederim. Bende çok beğendim. Fiyat performans ürünü olarak görüyorum. Neyi ne ile kıyas ettiğimizi bilirsek, iyi bir karavan olduğunu söyleyebiliriz. İnşaallah bizde memnun kalırız.

Sn. Hanvan ,
Fiyatlandırma hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz eklemeler için
Tabi ki

Dış duş 600 TL
İkili Ocak farkı 400 TL
Hidrofor + ev tipi su tesisatı + mutfak bataryası 1000 TL
Banyo lavabo + alt dolap + berber tipi musluk takımı 700 TL
Dış aydınlatma 200 TL
Ranza ek cam farkı 500 TL
Çekmece 200 TL
Camlarda sürgülü sineklik + perde 800 TL

Bu ürünlerin bir kısmını ben temin ettim Ender Bey montajını yaptı, bir kısmının hem teminini hem montajını Ender Bey yaptı, bir kisminin ise hem temini hem montajı başka yerde yapıldı.

Tabi ki

Dış duş 600 TL
İkili Ocak farkı 400 TL
Hidrofor + ev tipi su tesisatı + mutfak bataryası 1000 TL
Banyo lavabo + alt dolap + berber tipi musluk takımı 700 TL
Dış aydınlatma 200 TL
Ranza ek cam farkı 500 TL
Çekmece 200 TL
Camlarda sürgülü sineklik + perde 800 TL

Bu ürünlerin bir kısmını ben temin ettim Ender Bey montajını yaptı, bir kısmının hem teminini hem montajını Ender Bey yaptı, bir kisminin ise hem temini hem montajı başka yerde yapıldı.
Banyo alt dolap nereden alindi acaba? Linki var mı?

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri