Yerli Çekme Karavan Üreticileri

zatrox

Yeni Üye
Öncelikle aranıza yeni katıldım, herkese merhaba.

Birkaç yıldır devam eden karavan merakım bu yıl salgın durumundan dolayı arttı ve geç de olsa karavan alma planlarına başladım.

Araştırmalarım 750kg altı ithal karavanlar yönündeydi (özellikle Niewiadow), fakat ne sıfır ne de ikinci elini bulmak mümkün olmadı. Bu nedenle yerli üreticilere yöneldim. Şu an için en çok dikkatimi çeken ve ithallere yaklaşabilen model Hotomobil Troy oldu.

Öncelikle bu modeli kullanan deneyimli kampçılar görüşlerini paylaşabilirse çok mutlu olurum. Bir de eklenen opsiyonel birkaç parça ekipman ile 85 bin lirayı bulan fiyat sizce bu karavan için nasıldır?

Selamlar, saygılar..

zatrox

Yeni Üye
Öncelikle aranıza yeni katıldım, herkese merhaba.

Birkaç yıldır devam eden karavan merakım bu yıl salgın durumundan dolayı arttı ve geç de olsa karavan alma planlarına başladım.

Araştırmalarım 750kg altı ithal karavanlar yönündeydi (özellikle Niewiadow), fakat ne sıfır ne de ikinci elini bulmak mümkün olmadı. Bu nedenle yerli üreticilere yöneldim. Şu an için en çok dikkatimi çeken ve ithallere yaklaşabilen model Hotomobil Troy oldu.

Öncelikle bu modeli kullanan deneyimli kampçılar görüşlerini paylaşabilirse çok mutlu olurum. Bir de eklenen opsiyonel birkaç parça ekipman ile 85 bin lirayı bulan fiyat sizce bu karavan için nasıldır?

Selamlar, saygılar..
Kendi kendime cevap vereyim :smiley: Bu karavanın sitesinde yazan fiyatların + KDV olduğunu, pakette olması gereken pencere, ısıtıcı vb gibi opsiyonel olarak göremediğim bazı donanımları da ekleyince 120 bin TL'ye ulaştığını görünce kararımı olumsuz yönde verdim. Bu fiyata Bürstner Premio Life 425 TS satıyorlar, şaka gibi değil mi?

pasolvon

Hayat bir gün, o da bu gün!
Web sitesi
kampingler.com
Kendi kendime cevap vereyim :smiley: Bu karavanın sitesinde yazan fiyatların + KDV olduğunu, pakette olması gereken pencere, ısıtıcı vb gibi opsiyonel olarak göremediğim bazı donanımları da ekleyince 120 bin TL'ye ulaştığını görünce kararımı olumsuz yönde verdim. Bu fiyata Bürstner Premio Life 425 TS satıyorlar, şaka gibi değil mi?
Akıllı insanı severim

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lautreamont

Alaca Karanlık
Merhaba;

10 gün süren Adrasan kampımızdan döndük, çok keyifli idi öncelikle. Bir eleştiriden çok bir tespit yapmak istiyorum. Bildiğininiz gibi ben 750 kg O1 sınıfında bir karavan kullanıyorum ve yanılmıyorsam sınıfının en büyük ölçülerine sahip bu karavan dıştan dışa 4.40 tüplük hariç içten içe net 4.05 bulunduğumuz kamp alanına çeşitli karavanlar geldi gitti, konuştuk, ürünleri gezdik vs. Tespitim şudur bir karavanın yüksekliği minimum 2 mt olmalı ve 3 kişi ve üzerinde bir aile iseniz minimum 4 mt olmalı, karavanın içinde kalmanız durumunda bu ölçüler dışında durum klostrofobik bir hal alabiliyor. En azından bizim için öyle oldu. Bu durumdan dolayı bizim Maksi bu yönde bizim için en uygun ürün olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. 4 mt altındaki ürünler ile bizim için 10 günlük kamplar mümkün olmazdı sanırım, ancak 1-2 gecelik ilk bahar yaz kaçamakları. Karavanımızda yatıya 2 kişi misafir bile ağırlayabildik 2 gece, yetti. Tabi yalnızca uyumak için günün tamamı dışarıda geçmesi şartı ile. Demem o ki bence ideal uzun konaklamalı aile karavanı minimum 4.50 olmalı. Kilo donanım vs. Sonraki mesele. Ekonomiyi bilmem ama çok kısa süre sonra 3 kişiden fazla uzun süreli kamp seven ailelerin satışa çıkardığı 2. El 750 kg altı 4 mt altı karavanlarla dolacak ortalık.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
100,035
Kullanıcılar
167,907
Son üye
qkavlak

SON KONULAR