Yerli Çekme Karavan Üreticileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 104
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 55,260

Öncelikle aranıza yeni katıldım, herkese merhaba.

Birkaç yıldır devam eden karavan merakım bu yıl salgın durumundan dolayı arttı ve geç de olsa karavan alma planlarına başladım.

Araştırmalarım 750kg altı ithal karavanlar yönündeydi (özellikle Niewiadow), fakat ne sıfır ne de ikinci elini bulmak mümkün olmadı. Bu nedenle yerli üreticilere yöneldim. Şu an için en çok dikkatimi çeken ve ithallere yaklaşabilen model Hotomobil Troy oldu.

Öncelikle bu modeli kullanan deneyimli kampçılar görüşlerini paylaşabilirse çok mutlu olurum. Bir de eklenen opsiyonel birkaç parça ekipman ile 85 bin lirayı bulan fiyat sizce bu karavan için nasıldır?

Selamlar, saygılar..

Öncelikle aranıza yeni katıldım, herkese merhaba.

Birkaç yıldır devam eden karavan merakım bu yıl salgın durumundan dolayı arttı ve geç de olsa karavan alma planlarına başladım.

Araştırmalarım 750kg altı ithal karavanlar yönündeydi (özellikle Niewiadow), fakat ne sıfır ne de ikinci elini bulmak mümkün olmadı. Bu nedenle yerli üreticilere yöneldim. Şu an için en çok dikkatimi çeken ve ithallere yaklaşabilen model Hotomobil Troy oldu.

Öncelikle bu modeli kullanan deneyimli kampçılar görüşlerini paylaşabilirse çok mutlu olurum. Bir de eklenen opsiyonel birkaç parça ekipman ile 85 bin lirayı bulan fiyat sizce bu karavan için nasıldır?

Selamlar, saygılar..

Kendi kendime cevap vereyim :smiley: Bu karavanın sitesinde yazan fiyatların + KDV olduğunu, pakette olması gereken pencere, ısıtıcı vb gibi opsiyonel olarak göremediğim bazı donanımları da ekleyince 120 bin TL'ye ulaştığını görünce kararımı olumsuz yönde verdim. Bu fiyata Bürstner Premio Life 425 TS satıyorlar, şaka gibi değil mi?

Kendi kendime cevap vereyim :smiley: Bu karavanın sitesinde yazan fiyatların + KDV olduğunu, pakette olması gereken pencere, ısıtıcı vb gibi opsiyonel olarak göremediğim bazı donanımları da ekleyince 120 bin TL'ye ulaştığını görünce kararımı olumsuz yönde verdim. Bu fiyata Bürstner Premio Life 425 TS satıyorlar, şaka gibi değil mi?
Akıllı insanı severim

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba;

10 gün süren Adrasan kampımızdan döndük, çok keyifli idi öncelikle. Bir eleştiriden çok bir tespit yapmak istiyorum. Bildiğininiz gibi ben 750 kg O1 sınıfında bir karavan kullanıyorum ve yanılmıyorsam sınıfının en büyük ölçülerine sahip bu karavan dıştan dışa 4.40 tüplük hariç içten içe net 4.05 bulunduğumuz kamp alanına çeşitli karavanlar geldi gitti, konuştuk, ürünleri gezdik vs. Tespitim şudur bir karavanın yüksekliği minimum 2 mt olmalı ve 3 kişi ve üzerinde bir aile iseniz minimum 4 mt olmalı, karavanın içinde kalmanız durumunda bu ölçüler dışında durum klostrofobik bir hal alabiliyor. En azından bizim için öyle oldu. Bu durumdan dolayı bizim Maksi bu yönde bizim için en uygun ürün olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. 4 mt altındaki ürünler ile bizim için 10 günlük kamplar mümkün olmazdı sanırım, ancak 1-2 gecelik ilk bahar yaz kaçamakları. Karavanımızda yatıya 2 kişi misafir bile ağırlayabildik 2 gece, yetti. Tabi yalnızca uyumak için günün tamamı dışarıda geçmesi şartı ile. Demem o ki bence ideal uzun konaklamalı aile karavanı minimum 4.50 olmalı. Kilo donanım vs. Sonraki mesele. Ekonomiyi bilmem ama çok kısa süre sonra 3 kişiden fazla uzun süreli kamp seven ailelerin satışa çıkardığı 2. El 750 kg altı 4 mt altı karavanlarla dolacak ortalık.

Son düzenleme:

Ben bu mesaja Cubic Caravanıda eklemek isterim.
Cubic Caravan - Bursa - Macera Cubic ile başlar...

Yerli Karavanlara üreticilerine Cubic Caravan'ıda ekleyelim
Haklısın abi, geçerliliğini yitiren bir konu oldu yeni açılan eleştiri ve öneri alt konularla birlikte.

Ancak rehber başlığı olması nedeniyle google'dan ziyaretçi çeken ve insanların bir şekilde işine dolaylı yoldan yarayan bir konu. Firmaları aradığımda ara sıra bu konu çıkıyor google'da karşıma. O nedenle ara sıra sadece ilk mesajdaki içeriği güncellemek forum açısından faydalı olacaktır.

Forum kuralları gereği bu konuları bizler güncelleyemiyoruz ancak moderatör arkadaşları etiketleyerek onların yardımıyla ara sıra listeyi güncelletmenin faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Hatta yeri gelmişken son kez güncel listeyi paylaşalım, @Akdeniz45 üstad'ı da etiketleyip ilk mesaja bu içeriği güncellemesini rica edelim.

Madem üretici bir temsilci olarak buradasınız merak ettiğim bir şeyi sorayım. Fiyatları neden kdv hariç gösteriyorsunuz? Birçok firma bunu yapıyor ama sebebini anlayamıyorum. Bazıları da yapmıyor. Siz neden yaptığınızı söyler misiniz?

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Madem üretici bir temsilci olarak buradasınız merak ettiğim bir şeyi sorayım. Fiyatları neden kdv hariç gösteriyorsunuz? Birçok firma bunu yapıyor ama sebebini anlayamıyorum. Bazıları da yapmıyor. Siz neden yaptığınızı söyler misiniz?

Kemal Bey Merhaba
Bu durumun sabit bir açıklaması olmadığı için kendi adımıza konuşabilirim.
1-Psikolojik etki olarak 10.000 yerine 9.999 yazmakla aynı durumdur. Keza fiyatınızı 4000€ demekte aynı etkiyi yaratabilir.
2-Tüm firmalar KDV hariç verirken bizim KDV dahil fiyat göstermemiz pahalı algısı yaratacaktır.
3-Özellikle kurumsal alımlarda KDV düşümü yapıldığı için gerçek harcamanızı görebilirsiniz!!! (Tabii ki bireysel alımlarda hesaplama yaptırma durumu oluşuyor maalesef)

Selamlar

Erba, Güney gibi firmaların kdv dahil fiyat vermeleri onları çok daha samimi hale getirdiğini söyleyebilirim en azından benim nazarımda böyle. Sonuç olarak bu tabii ki bir satış stratejisi ama ben kdv dahil olmasını tercih ederim. Üretiminiz olan modeli beğenmedim desem yalan olur kompakt bir karavan farklı bir yaklaşım olmuş gibi. Ama keşke bu kadar küçük bir karavanda fiyatı biraz daha aşağıya çekebilecek olsanız. İyi satışlar dilerim.

Merhaba;

10 gün süren Adrasan kampımızdan döndük, çok keyifli idi öncelikle. Bir eleştiriden çok bir tespit yapmak istiyorum. Bildiğininiz gibi ben 750 kg O1 sınıfında bir karavan kullanıyorum ve yanılmıyorsam sınıfının en büyük ölçülerine sahip bu karavan dıştan dışa 4.40 tüplük hariç içten içe net 4.05 bulunduğumuz kamp alanına çeşitli karavanlar geldi gitti, konuştuk, ürünleri gezdik vs. Tespitim şudur bir karavanın yüksekliği minimum 2 mt olmalı ve 3 kişi ve üzerinde bir aile iseniz minimum 4 mt olmalı, karavanın içinde kalmanız durumunda bu ölçüler dışında durum klostrofobik bir hal alabiliyor. En azından bizim için öyle oldu. Bu durumdan dolayı bizim Maksi bu yönde bizim için en uygun ürün olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. 4 mt altındaki ürünler ile bizim için 10 günlük kamplar mümkün olmazdı sanırım, ancak 1-2 gecelik ilk bahar yaz kaçamakları. Karavanımızda yatıya 2 kişi misafir bile ağırlayabildik 2 gece, yetti. Tabi yalnızca uyumak için günün tamamı dışarıda geçmesi şartı ile. Demem o ki bence ideal uzun konaklamalı aile karavanı minimum 4.50 olmalı. Kilo donanım vs. Sonraki mesele. Ekonomiyi bilmem ama çok kısa süre sonra 3 kişiden fazla uzun süreli kamp seven ailelerin satışa çıkardığı 2. El 750 kg altı 4 mt altı karavanlarla dolacak ortalık.
Evet
Uzun süreli kamp ve tatil olacaksa
Karavan bence en az 5 metre olmalı
3.75 vb bu tür karavanlar hafta sonu kampları için uygun

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sunum çok iddialı:

" İlhamını doğadan alan Cubic sizin doğadaki yuvanızdır.
İç dizaynının ergonomik ve foksiyonel olması,
değişik amaçlarda kullanılabilir alanlar tasarlanması Cubic’in en önemli özelliğidir. "

Ebatlar ilginç..
Uzun süreli gezide kalanlar hedef kitle değil herhalde.
İç yükseklik... Çok yetersiz..11??
Caretta nın rakibi havasında mı yapıldı acaba..

Belki bunun da alıcı kitlesi vardır herhalde.
Sadece şunu söyliyebilirim:
DOĞADAKİ YUVANIZ iddiası ile yapılmış ama,
benim ihtiyaçlarımı karşılamaktan çok öte.

Ama başlangıç bununla olup, ileride farklı kullanım amaçlı
çekme karavanlar yapabilirler.

Bir de O belgesi çok önemli, O suz olmaz.

Hayırlı olsun, başlamak iyidir.
Hatalar düzeltilebilir,
ürünler geliştirilebilir.

Hayırlısı.

Son düzenleme:

Sunum çok iddialı:

" İlhamını doğadan alan Cubic sizin doğadaki yuvanızdır.
İç dizaynının ergonomik ve foksiyonel olması,
değişik amaçlarda kullanılabilir alanlar tasarlanması Cubic’in en önemli özelliğidir. "

Ebatlar ilginç..
Uzun süreli gezide kalanlar hedef kitle değil herhalde.
İç yükseklik... Çok yetersiz..11??
Caretta nın rakibi havasında mı yapıldı acaba..

Belki bunun da alıcı kitlesi vardır herhalde.
Sadece şunu söyliyebilirim:
DOĞADAKİ YUVANIZ iddiası ile yapılmış ama,
benim ihtiyaçlarımı karşılamaktan çok öte.

Ama başlangıç bununla olup, ileride farklı kullanım amaçlı
çekme karavanlar yapabilirler.

Bir de O belgesi çok önemli, O suz olmaz.

Hayırlı olsun, başlamak iyidir.
Hatalar düzeltilebilir,
ürünler geliştirilebilir.

Hayırlısı.

Sayın AKMühendis
Değerli yorumlarınız ve temennileriniz için teşekkür ederiz.

Ebatlarımız alışılagelmişin dışında. Hedefleri ise
- En düşük motor hacmine sahip araçların dahi çekebilmesi
-Standart bir aracın park edebileceği bir alanı aşmaması
-Kapalı garajlara girebilmesi
-İç yükseklik olarak hem yatarken hemde otururken ferah hissettirmek.

Bu modelimizde karavanda ayakta durulması hedeflenmedi. Karavanımızda yaşam alanı tente altı olarak planlanmıştır. Bu nedenle tentesi standart donanım içindedir.

Yemek yapmak ve tuvalet için bizim gibi karavan içini kullanmak istemeyen kullanıcılar için mutfağımız dışarıdan ve içeriden kullanılabilirdir ve tuvalet için 120x120x190 ebatlarında tuvalet duş çadırını standart olarak sunuyoruz.

Aracınıza ve size yük olmadan sadece kampa değil pikniğe dahi rahatlıkla götürebileceğiniz Doğadaki Yuvanız olacağını tecrübe ettiğimiz için iddia ediyoruz :smiley:

3.60 modelimizin tanıtımına da bir kaç gün içinde sosyal medya ve web sitemizden ulaşabileceksiniz.

Sizinde belirttiğiniz gibi O1 belgesi olması keyfi bir durum değil yasal bir gerekliliktir. Firmamızda ben ve ortağım TSE Yetkili Eleman sertifikasına sahipiz Sertifikasyon işlemlerini yürütme yetkimiz bulunmaktadır.

İlginize tekrar teşekkür ederiz

Selamlar

Bir Bursa firması olduğunuz için ve ben de Bursa'lı olduğum için daha bir sıcak buldum web sayfanızı. Değişik insanlara ve değişik beğenilere hitap edecek değişik tasarımlar sunulması sektörde de daha bir seçeneklerin çoğalmasını sağlıyor.
Ben kendi kullanımım için böyle bir karavan düşünmem. Çünkü çekme karavan içerisindeki hacim ve saklama alanlarıyla bana sürekli kalmayı da imkanlı hale getirebilmeli. Ancak benim ilk karavanım bir mini trailerdi ve ben onu yıllarca kullandım. Tasarımınızla size başarılar diliyorum sektörde.
O1 belgesini de kısa sürede edinirsiniz umarım. Bu gerçekten çok önemli bir belge.

Sayın AKMühendis
Değerli yorumlarınız ve temennileriniz için teşekkür ederiz.

Ebatlarımız alışılagelmişin dışında. Hedefleri ise
- En düşük motor hacmine sahip araçların dahi çekebilmesi
-Standart bir aracın park edebileceği bir alanı aşmaması
-Kapalı garajlara girebilmesi
-İç yükseklik olarak hem yatarken hemde otururken ferah hissettirmek.

Bu modelimizde karavanda ayakta durulması hedeflenmedi. Karavanımızda yaşam alanı tente altı olarak planlanmıştır. Bu nedenle tentesi standart donanım içindedir.

Yemek yapmak ve tuvalet için bizim gibi karavan içini kullanmak istemeyen kullanıcılar için mutfağımız dışarıdan ve içeriden kullanılabilirdir ve tuvalet için 120x120x190 ebatlarında tuvalet duş çadırını standart olarak sunuyoruz.

Aracınıza ve size yük olmadan sadece kampa değil pikniğe dahi rahatlıkla götürebileceğiniz Doğadaki Yuvanız olacağını tecrübe ettiğimiz için iddia ediyoruz :smiley:

3.60 modelimizin tanıtımına da bir kaç gün içinde sosyal medya ve web sitemizden ulaşabileceksiniz.

Sizinde belirttiğiniz gibi O1 belgesi olması keyfi bir durum değil yasal bir gerekliliktir. Firmamızda ben ve ortağım TSE Yetkili Eleman sertifikasına sahipiz Sertifikasyon işlemlerini yürütme yetkimiz bulunmaktadır.

İlginize tekrar teşekkür ederiz

Selamlar
---------------------------------------------------------

Nazik ve seviyeli dönüşünüz için teşekkür ederim.

Bizde tenkitler, hazımsızlıklar yaratabiliyor.
ortizcilerde bu nezaketi görememiştim.
Beğendiğimizde, el üstünde tutulduk,
ayağımıza kadar geldiler, bilgiler aldılar..
Hatalarını belirtince, sevimsiz ve bilgisiz olduk.. :sweatsmile:

Bu nedenle seviyenizi takdir ettim, sağolun.
3.60 ve sonrası için başarılar diliyorum.
4.00 veya 4.25 ölçülerinde de çalışmanızı öneririm.

Benim Güney için bu sitede yaptığım yerleşim önerilerim vardı.
Epey tecrübeli bir çekme karavancı olarak hazırlanmış önerilerdir.
İncelerseniz, zannederim faydası olur.

Sağlık ve başarılar dilerim.

Son düzenleme:

Teslimatlar başladı mı..
Satın alan, kullanan üyemiz var mı..
biz bekliyoruz heyecanla :smiley: bursada kullanan 7 - 8 kişi var sanırım mini modelini. cubic caravanın gece gunduz üretim yaptıgını biliyorum. herkese vaktinde yetiştiriyorlar. kullandıkları malzemeler kaliteli. hele bugun NK karavanın videosunu incelediğimde aman allahım dedim. cubiccaravanda en cok guvendiğim nokta üreticilerin hali hazırda muhendislik firmaları olması, NK karavan gibi işi bilmez değiller. Nk karavanın ocagını görünce şok oldum zaten. resmen karavanı yakmak adına yapılmıs bir tasarım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri