Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,186
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 310,882
Bir çok konuda ortak fikirlerimiz var.
Ama bu konuda biraz farklıyız.
Belki de herkesin bu işe saldırmasına duyduğum allerjinin de;
Başkent Karavana antipati ile bakmama etkisi oluyor olabilir.

İşin reklamcılık be yavrum, iyi bir yere de gelmişsin bu konuda..
Karavancılığın eksik kalaydı ..

Siz tabii hedefi Dünya pazarı olan müthiş endüstri mühendisimzie olan kızgınlığınızla,
bu karavana sempati duyuyor oalbilirsiniz.(Olmayabilirsiniz de)

Ama bence iki si de yaramaz dizayn ve imalatlar.
Ön tarafı seyir terası gibi açık karavan olmaz.
Ben beğenmiyorum..

Son düzenleme:

Akın abi, Başkent Karavan'ı Didim'de gördüm ve içini-dışını inceledim. Fena durmuyor. Eylül ayında Ankara'daki yerlerinde de incelemeye gideceğim.

Sevgilerimle,

Benim güneş paneli taktırdıgim yerde 2 gün önce Medusa 375 modeline takmışlar. Arabadan ayirinca karavanı arkaya yatiyormus destek ayakları acana kadar on kısma taş koymuşlar. Ekstra yük mu vardı arkada bilmiyorum ama ilginç geldi.

Benim güneş paneli taktırdıgim yerde 2 gün önce Medusa 375 modeline takmışlar. Arabadan ayirinca karavanı arkaya yatiyormus destek ayakları acana kadar on kısma taş koymuşlar. Ekstra yük mu vardı arkada bilmiyorum ama ilginç geldi.
Usta ya da acemi, hiç bir üreticinin böyle bir hata ile üretim yapacağını düşünmüyorum, eğer ki üretim de hata varsa, vay mühendislik eğitimimiz vay haline.

İmalata başlayan yeniler içerisinde tek desteklediğim buydu.
Ama tenkidim baki;
dış yapı çok güzel, iç yerleşim ve iç mobilyanın karanlık koyu rengi berbat.

Nitekim satış ilanı bunu adeta tasdikliyor.
Sahibi altı günde bunu görmüş...

İmalata başlayan yeniler içerisinde tek desteklediğim buydu.
Ama tenkidim baki;
dış yapı çok güzel, iç yerleşim ve iç mobilyanın karanlık koyu rengi berbat.

Nitekim satış ilanı bunu adeta tasdikliyor.
Sahibi altı günde bunu görmüş...
Çeki oku güzel. Dingil de öyleyse gayet iyi. Bence fiyatlar genel manada çok arttı. Bu karavan da epey fiyatlıymış.

Yeni aldığım KK karavandan çook memnunum. Ancak aldıktan sonra farkettim ki, park edeceğim yer yok muuş.. Daha 3 ay oldu.. Herşeyiyle mükemmel bulunmaz bir karavan.. Yazılanlar hep dedikodu.. Park yerim olsa vallahi satmam tallahi satmam...İnanılmaz memnunum, çook üzülerek satıyorum... ( Hüngürt.. Sahte timsah gözyaşları efekti..)

İkinci el ilanlara bakıldığında NK karavan üretimi ve yeni alındığı anlaşılan bir çok karavan ilanı olduğu görülmekte. Diğer markalarda bu yoğunlukta bir ikinci el satış olmadığından bu işte bir sorun/gariplik olduğu ortada.
Bende yolda gördüğüm NK karavan sahibine memnun olup olmadığını sorduğumda 750 kg diye satıldığını ancak çok daha ağır olduğunu, genel olarak da memnun olmadığını ifade etmişti. Takdir karavan taliplilerinin.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@pasolvon

Çaprak ve Taşan Karavan firmalarının O1 sınıfı tip onay belgesi yok. (Taşan başvuracaktı.)

Başkent'in ve Doğa karavanın var, AS Karavan imalatçısı adına veriyor belgeyi yani kendi ticari isminde vermiyor. (Hali hazırda karavanı başka bir üreticiye yaptırıyor, kendi ticari isminde satış yapıyor.)

@pasolvon

Çaprak ve Taşan Karavan firmalarının O1 sınıfı tip onay belgesi yok. (Taşan başvuracaktı.)

Başkent'in ve Doğa karavanın var, AS Karavan imalatçısı adına veriyor belgeyi yani kendi ticari isminde vermiyor. (Hali hazırda karavanı başka bir üreticiye yaptırıyor, kendi ticari isminde satış yapıyor.)
Bilgilendirme için teşekkürler.

Bu arada sen kararını verip sipariş geçtin mi? Hangi karavanda karar kıldın? Hafızam beni yanıltmıyorsa planların bu zamanlara göreydi.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,084
Kaydolan Son Üyemiz
muraska6105

Çevrimiçi üyeler

Geri