Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,186
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 310,315
@filmania06
Hayırlı olsun şimdiden yerli üreticilerin artması biz tüketiciler için olumlu bir gelişme ancak yazdiklariniza göre fiyat olarak biraz yükseklerde olacakmış gibi duruyor tüm donanımların standart olacağını söylemişsiniz fakat bunun bazı olumsuz yönleri de var şöyleki mesela ben yaz karavanciligi seviyorum kışın karavan gezisi düşünmüyorum bu yüzden kullanmayacağım bir donanıma para vermek istemem daha sonra fikir değiştirsem bile tesisatı hazır olmalı sadece isiticiyi takip baglantisini yapmak olmalı başka örnek tuvalet portatif veya kasetli seçim yapılabilmeli dersem sanırım ne demek istediğimi anlatmış olurum.elbetteki standart alanı geniş olmalı herkes buzdolabı,tente,ocak vs ister bunlarda sorun yok ama full herşey olacak demek biraz sıkıntı yaratır karavan birazda kişisel kullanıma göre donanımı şekillenecek bir araç bana göre umarım gönlüne göre olur herşey kardeşim

sayın @Selferi ve @fusel iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim.

Konuyu biraz daha acmam gerek sanirim, detaylar önemlidir sonucta.

Standart modelimizde bir karavanda normal şartlarda olmasi beklenen tüm donanimlar olacak. Lakin pek tabiki sizin de ifade ettiginiz gibi sadece yaz karavanciligi yapmak isteyenler olabilecegi gibi, sadece karavan kamp alaninda kalmayi dusunenler ve elektrik ihtiyacini bu şekilde karsilamak isteyenler de olabilecektir. Biz aslinda burada şöyle bir yol izleyeceğiz,tipki bir araba üreticisinin sitesine girildiginde standart donanimli arabalarin satisi yapildigi gibi birde konfigure sekmesi ile esnek donanim imkanlari sunulmaktadir. Biz bunu hatta bir adim daha öne çekerek şöyle bir imkan da verecegiz.

Karavan hayali bir arabadan farklidir ve bizce araba hayalinden daha keyiflidir, ayrica herkes hayalinde türlü türlü karavan oluşturur fakat bunlari bir araya getirecek imkan ve zaman pek mümkün olmuyor. Bizde bu boşluğu "sifirdan konfigurasyon" başliği altinda kullanicilara sunacağiz.

örneğin comfort paket,premium paket gibi standart donanimlar haricinde sifirdan tasarlama konfigure etme imkanini da sunacagiz.

Bu kadar esnek olma kabiliyetimiz ise sadece tek 1 karavan türü imal etmemizden gelecek. Yalnizca 750 kg alti tek 1 ürün ,tek bir marka.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamam bu son yazınizla biraz daha netleşti pazarlama stratejiniz sanırım anladım inşallah gönlünüze göre olur sabırsızlıkla bekliyoruz sizide sahalarda görmek için

Merhaba tüm karavan sever arkadaşlar. Bende taşın altına elini sokup bu sektörde yerini almaya hazırlanan bir girişimciyim.

3 yıllık bir hayal ve yüzlerce saatlik araştırma/emek neticesinde bu yaz üretime start vermeyi planlıyorum.

Fakat önce hemen şunu belirtmeliyim ki,alışılmışın dışında ve turkiyede üretimi henüz yapılmamış bir tarzda karşınıza çıkacağız nasipse.

Üretimini yapacağımız karavanlar kesinlike 750 kg altinda olacak ve yıllar geçse dahi asla 750 kg üstünde bir karavan üretmeyi düsünmüyoruz.

Kisacasi, 750 kg altinda karavan bakan herkes ilk önce bizi aklina getirmeli. Bütün enerjimizi buna harcayacağiz. Daha büyük karavanlar üretilmeyecek.

Fakat şunu özellikle belirmeliyim ki, standart olarak 4 kişilik yatak kapasiteli olacak karavanlarımız. Müşteri tercihine göre 5 veya 2 yataklı da üretim yapılabilecek.

Ayrıca, ısıtma sisteminden,tuvalete,çift camlı karavan camından buzdolabına varıncaya kadar herşey standart olacak.

Özellikle full donanımlı halde 750 kg altı standardize edilecek olup kantar fişi olmadan satış yapilmayacak.

Bu ve henüz fikri mülkiyetlerini almadigimiz icin aciklama yapamayacagim bir cok ozellik karavanlarimizda yer alacak.

Sizlerden ricam,üretime start vermeden hemen önce varsa yapıcı öneri ve taleplerinizi lutfen bizle paylaşiniz.

Antalya karavan fuarında görüşmek dilegiyle sağlıcakla kalınız..

Hayırlı olsun

Allah yardımcınız olsun:sunglasses::sunglasses::sunglasses:

Merhaba tüm karavan sever arkadaşlar. Bende taşın altına elini sokup bu sektörde yerini almaya hazırlanan bir girişimciyim.

3 yıllık bir hayal ve yüzlerce saatlik araştırma/emek neticesinde bu yaz üretime start vermeyi planlıyorum.

Fakat önce hemen şunu belirtmeliyim ki,alışılmışın dışında ve turkiyede üretimi henüz yapılmamış bir tarzda karşınıza çıkacağız nasipse.

Üretimini yapacağımız karavanlar kesinlike 750 kg altinda olacak ve yıllar geçse dahi asla 750 kg üstünde bir karavan üretmeyi düsünmüyoruz.

Kisacasi, 750 kg altinda karavan bakan herkes ilk önce bizi aklina getirmeli. Bütün enerjimizi buna harcayacağiz. Daha büyük karavanlar üretilmeyecek.

Fakat şunu özellikle belirmeliyim ki, standart olarak 4 kişilik yatak kapasiteli olacak karavanlarımız. Müşteri tercihine göre 5 veya 2 yataklı da üretim yapılabilecek.

Ayrıca, ısıtma sisteminden,tuvalete,çift camlı karavan camından buzdolabına varıncaya kadar herşey standart olacak.

Özellikle full donanımlı halde 750 kg altı standardize edilecek olup kantar fişi olmadan satış yapilmayacak.

Bu ve henüz fikri mülkiyetlerini almadigimiz icin aciklama yapamayacagim bir cok ozellik karavanlarimizda yer alacak.

Sizlerden ricam,üretime start vermeden hemen önce varsa yapıcı öneri ve taleplerinizi lutfen bizle paylaşiniz.

Antalya karavan fuarında görüşmek dilegiyle sağlıcakla kalınız..

@Demirak

Sanırım isteklerinizi karşılayabilecek alternatif bir firma doğuyor. Henüz arayış içerisindeyken listenizde değerlendirebilirsiniz.

Sayın @Demirak ve @dnz35 umuyoruz ki Karavan üreticileri camiasına yeni bir soluk getireceğiz. Hali hazırda gerçekten kaliteli işler yapan yerli firmalarımız zaten mevcut olmakla beraber biz firma olarak mutlak suretle 750 kg altı ürünmüz ile onlarla sadece bu kategoride rekabet edeceğiz. Tatlı bir rekabet içinde ve kullanıcılar açsısından ulaşılabilir olmak ana gayemiz olacak.

Çünkü şunu çok iyi bilen bir ekibiz, gerek Tesla gerekse IBM gibi dünya devleri kısa sürede zengin olmak maksatlı kurulmayıp öncelik olarak insanlığa hizmet edebilmek,inovatif girişimlerde bulunabilmek maksadıyla kurulan şirketlerdi.

Belki bazı üyelerimiz karavan üretimi konusunu abarttığımızı düsünecektir ilerleyen zamanda,ama biliyoruz ki otomobil üreterek avrupa devleri ile yarışmamız "kısa vadede" pek mümkün olmamasına karşın karavan üretimi gibi işçilik maliyetlerinin avrupada çok yüksek olduğu bir sektörde ülke olarak kısa zamanda parmakla gösterilen bir firma olmamak için hiçbir neden yok..

Karavanlarımızın ilk teslimatları planlar dahilinde en erken Temmuz başında olması düşünülüyor. Olağan üstü bir durum olmaması durumunda belirtilen tarihte karavan almayı düşünenler için bir ön bilgi olabilir bu.

Sağlıcakla kalınız...

Temmuz başına teslimat planlıyorsanız üretilmiş bir prototip vardır sanırım. Fotoğraf veya çizim şeklini de görmek isteriz. Bende yakın zamanda karavan alacağım için ona göre karar verebilirim.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayın @Demirak ve @dnz35 umuyoruz ki Karavan üreticileri camiasına yeni bir soluk getireceğiz. Hali hazırda gerçekten kaliteli işler yapan yerli firmalarımız zaten mevcut olmakla beraber biz firma olarak mutlak suretle 750 kg altı ürünmüz ile onlarla sadece bu kategoride rekabet edeceğiz. Tatlı bir rekabet içinde ve kullanıcılar açsısından ulaşılabilir olmak ana gayemiz olacak.

Çünkü şunu çok iyi bilen bir ekibiz, gerek Tesla gerekse IBM gibi dünya devleri kısa sürede zengin olmak maksatlı kurulmayıp öncelik olarak insanlığa hizmet edebilmek,inovatif girişimlerde bulunabilmek maksadıyla kurulan şirketlerdi.

Belki bazı üyelerimiz karavan üretimi konusunu abarttığımızı düsünecektir ilerleyen zamanda,ama biliyoruz ki otomobil üreterek avrupa devleri ile yarışmamız "kısa vadede" pek mümkün olmamasına karşın karavan üretimi gibi işçilik maliyetlerinin avrupada çok yüksek olduğu bir sektörde ülke olarak kısa zamanda parmakla gösterilen bir firma olmamak için hiçbir neden yok..

Karavanlarımızın ilk teslimatları planlar dahilinde en erken Temmuz başında olması düşünülüyor. Olağan üstü bir durum olmaması durumunda belirtilen tarihte karavan almayı düşünenler için bir ön bilgi olabilir bu.

Sağlıcakla kalınız...

Hayırlı olsun. Yeni bir başlık altında, var ise üretim fotoğrafları yada taslak çizimlerinizi paylaşırsanız üyeler için de aydınlatıcı olur. işlerinizde başarılar dilerim.

Selamlar,
Aranıza yeni katıldım, uzun zamandır forumu okuyordum ama Güney Karavan dan çekme 3,50 Midi 4 yataklı Yeni modeli sipariş edince yazmaya da karar verdim. Ender Abi çok kafa dengi tecrübeli ve hoşsohbet bir insan, bıkmadan tüm sorularıma cevap verdi sağolsun. Yeni 3,50 cam tavanlı 2 ranzalı ve bir çift kişilik yatak toplamda 4 kişilik modeli 25+KDV ye sipariş ettim. Teslim 15 haziran.. Saygılar Sevgiler..
güle güle iyi günlerde kullanın. karavanonızın planını paylaşabilir misiniz. saygılar

Sağlıcakla kalınız...

Hayırlı olmasını temenni ederim. Karavancılıkla ilginiz ve tecrübeleriniz hakkında biraz bilgi almak isteriz. Eski mesajlarınızdan pek anlaşılmıyor.

Düşünceleriniz keyifli görünüyor. Yapmış olduğumuz eleştiriler bu konuda ortada. Bunları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Bilhassa satış öncesi doğru insanlarla proje geliştirmek ve satış sonrası destek çok önemli.

Ha bir de mümkünse ürün özgün olsun. Çakma kontenjanı doldu artık

Lansman sonrasında yapıcı eleştirilerimizi tabi ki esirgemeyiz.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

iyi dilekleriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim

Kendimi tanıtmak adına kısaca bahsetmem gerekirse;

Yaklaşık 12 yıllık gezenbilir üyesiyim.
36 yaşında evli ve 1 çocuk babasıyım. Kimya mühendisi ve Çevre görevlisiyim.

Meslek hayatım boyunca üretim,laboratuvar,ısıtma-soğutma teknolojileri ve endüstriyel su arıtma konularında tecrübelerim bulunmakta olup,endüstriyel tasarım konusunda özel bir ilgim bulunmakta.

Sahip olduğum bilgi birikimini toprak altına götürmek yerine paylaşmanın daha değerli olduğunu düşünüyorum.

Uzun yıllar gerek forumumuzda gerekse başka mecralarda edindiğim bilgileri harmanlayarak özlenen "Karavan tasarımı" konusunda yoğunlaşmaya karar verdim. Aslında bu bugün alınmış bir karar değil,temelleri 2017 yılında atıldı. Çünkü karavan üretimi bir anlık hevesle yapılacak bir iş kesinlikle değil.

Sonuç olarak,ciddi anlamda karavan almaya karar veren her birey ilk etapta günlerce ve hatta belki haftalarca detaylı bir araştirma yapiyor,hata yapmak istemiyor. Oysaki Bir araba alma süreci daha kısa sürüyor. Çünkü karavan bir yaşam tarzı,ailenin bir parçası gibi benimseniyor.

Bu minvalde,kafaları daha fazla karıştırmamak ve herşeyin şeffaf olması gayesiyle "Minimum zamanda maximum fayda elde etmek" felsefesiyle tüm açıklamalar aynı gün yapılacak.

1-) Firma adı,Marka adı
2-) Üretim yeri
3-) Web sitesi,Youtube kanalı,sosyal medya hesapları
4-) Karavan çizimlerinden ziyade bizzat karavanın 360 derece incelenebileceği görsel bir uygulama.
5-) Satış ve sipariş safhaları
6-) Su sızdırmazlık,aerodinami ve dayanıklılık testlerini içeren videolar
7-) Bu sektörde eşine henüz rastlamadığımız garantörlük şartları.

Bu ve buna benzer bilgiler aynı günde paylaşilacak olup sabrınız için ve anlayışınız için şimdiden teşekkürler..

Alper ÖZKAN

iletişim:
ozkanalper@gmail.com

Başlık sanki açılma amacının dışına çıkıyormuş gibi.

Tamam hayırlı olsun henüz belirsiz ürünümüz, ürününüz hayata geçip, kullanıcılar kullanmaya başladığında eksi ve artıları burada olmalı sanki.

Ürününüzün tanıtımı için bir başka başlık açma yolunuz var.

Sonrasında başlıklar amaçlarının dışına çıkıyor, böyle olunca.

Bu benim fikrim.

iyi dilekleriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim

Kendimi tanıtmak adına kısaca bahsetmem gerekirse;

Yaklaşık 12 yıllık gezenbilir üyesiyim.
36 yaşında evli ve 1 çocuk babasıyım. Kimya mühendisi ve Çevre görevlisiyim.

Meslek hayatım boyunca üretim,laboratuvar,ısıtma-soğutma teknolojileri ve endüstriyel su arıtma konularında tecrübelerim bulunmakta olup,endüstriyel tasarım konusunda özel bir ilgim bulunmakta.

Sahip olduğum bilgi birikimini toprak altına götürmek yerine paylaşmanın daha değerli olduğunu düşünüyorum.

Uzun yıllar gerek forumumuzda gerekse başka mecralarda edindiğim bilgileri harmanlayarak özlenen "Karavan tasarımı" konusunda yoğunlaşmaya karar verdim. Aslında bu bugün alınmış bir karar değil,temelleri 2017 yılında atıldı. Çünkü karavan üretimi bir anlık hevesle yapılacak bir iş kesinlikle değil.

Sonuç olarak,ciddi anlamda karavan almaya karar veren her birey ilk etapta günlerce ve hatta belki haftalarca detaylı bir araştirma yapiyor,hata yapmak istemiyor. Oysaki Bir araba alma süreci daha kısa sürüyor. Çünkü karavan bir yaşam tarzı,ailenin bir parçası gibi benimseniyor.

Bu minvalde,kafaları daha fazla karıştırmamak ve herşeyin şeffaf olması gayesiyle "Minimum zamanda maximum fayda elde etmek" felsefesiyle tüm açıklamalar aynı gün yapılacak.

1-) Firma adı,Marka adı
2-) Üretim yeri
3-) Web sitesi,Youtube kanalı,sosyal medya hesapları
4-) Karavan çizimlerinden ziyade bizzat karavanın 360 derece incelenebileceği görsel bir uygulama.
5-) Satış ve sipariş safhaları
6-) Su sızdırmazlık,aerodinami ve dayanıklılık testlerini içeren videolar
7-) Bu sektörde eşine henüz rastlamadığımız garantörlük şartları.

Bu ve buna benzer bilgiler aynı günde paylaşilacak olup sabrınız için ve anlayışınız için şimdiden teşekkürler..

Alper ÖZKAN

iletişim:
ozkanalper@gmail.com

Alper Bey bu bölümde (ҫekme karavan) kendinize bir bașlık aҫarak devam ederseniz iyi olur. Böylece konular karıșmaz ve yazdıklarınız kolay bulunur.

@lautreamont haklısınız konu dışına çıkmaya başladı sanki.

Eleştriler başlığı altında olamız hasebiyle daha üretimin en başındayken "yapısal" taleplere yönelik "ürün/donanım çeşitlendirmesi" yapabilmek maksadıyla yazmıştım aslında. Yani ürettikten sonra "yapısal" değişimler zaman aldığı için eleştrileri daha şimdiden ciddiye alıp daha iyi bir ürün çeşidini en başından sunabilmek maksadindaydim.

Kusura bakmayın,heyecanımıza verin.

Şahsım adına konuyu burada kapatıyorum,bir sonraki paylaşımım belirttiğiniz üzere başka bir başlık altında ve tüm bilgilerin tek kalemde paylaşıldığı bir başlık olacak nasipse..

iyi akşamlar dilerim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri