Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,186
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 309,117

Yalıtımı nasıl buldunuz? Hangi modelini kullandınız, hangi yıl imal edilmişti?
Maxi kullanıyorum, bu yıl aldım. 100 -150 k lık bir ürünün yalıtımı gibi değil tabi. Henüz Antalya sıcağı görmedi, ama burada 2 yıldır maxi kullanan arkadaşım, yaz kış içinde yaşıyor, yazın yanmıyor, kışın üşümüyor ve yağmurlarda içinde yüzmüyor.

Maxi kullanıyorum, bu yıl aldım. 100 -150 k lık bir ürünün yalıtımı gibi değil tabi. Henüz Antalya sıcağı görmedi, ama burada 2 yıldır maxi kullanan arkadaşım, yaz kış içinde yaşıyor, yazın yanmıyor, kışın üşümüyor ve yağmurlarda içinde yüzmüyor.

? Teşekkürler.

Eşimle beraber videodan izlediğimiz kadarıyla Pino 430 dream modelini çok beğendik. Eşim özellikle karavanı Adrialardaki gibi panoramik camlı olsun istiyordu. Panoramik var, plexi camlar var,.Gezmek için hem 5.25 kadar hantal değil hem de içi çok kullanışlı görünüyor. 136bg 320 tork tam otomatik mevcut binek aracımı da değiştirmem gerekmeyecek. Banyo kapısı değişse iyi olur. Buğulu cam sürgü pek güzel olmamış. Harici bizim isteklerimize çok uyuyor. Hem kendimize hem de çocuğa yatak kur kaldır derdi yok. Üstelik 4.30!

Eşimle beraber videodan izlediğimiz kadarıyla Pino 430 dream modelini çok beğendik. Eşim özellikle karavanı Adrialardaki gibi panoramik camlı olsun istiyordu. Panoramik var, plexi camlar var,.Gezmek için hem 5.25 kadar hantal değil hem de içi çok kullanışlı görünüyor. 136bg 320 tork tam otomatik mevcut binek aracımı da değiştirmem gerekmeyecek. Banyo kapısı değişse iyi olur. Buğulu cam sürgü pek güzel olmamış. Harici bizim isteklerimize çok uyuyor. Hem kendimize hem de çocuğa yatak kur kaldır derdi yok. Üstelik 4.30!
--------------------------------------------------------------

Çok iyi bir karar vermişsiniz.
Benim de çok beğendiğin bir model.
Ufak bir değişiklik yaptı Faruk Bey, boy artk standart 4.50.
Bütün özellikler aynı.

Fusel dostumuz gidip görüşerek düz 4.50 modelini aldı.
Zannederim Haziranda teslim alacak.

Faruk Bey ile görüşerek, banyoda istediğiniz ufak tefek detay değişiklikleri yapabilirsiniz.
Beğendiğiniz modeli ben de çok beğeniyorum,
rahatlıkla tavsiye ederim.

Kararınız hayırlı olsun.
Kararlı iseniz, bu sezona yetişmek için acele etmelisiniz.

Çokiyi bir karar vermişsiniz.
Bütün özellikler aynı.

Faruk Bey ile görüşerek, banyoda istediğiniz ufak tefek detay değişiklikleri yapabilirsiniz.

Kararınız hayırlı olsun.
Çarşamba günü görüştüm 4.30 boyutunu yapmıyorlarmış. 4.50 boyutunu üretiyorlar.standart 67.500+kdv denildi

Çok iyi bir karar vermişsiniz.
Bütün özellikler aynı.

Kararınız hayırlı olsun.

@AKMühendis

Kararımız bizi de heyecanlandırdı. :smiley: Karamürsele yolumuz düştüğünde muhakkak gidip görüp Faruk Bey ile de nasipse görüşeceğiz. Boy 4.50 olsun varsın. Gerektiğinde 5-6 kişilik kalınabilir olması çok iyi. Webasto, pis su ve g.enerji sistemi ilave ederim sanırım. Wc işi nasıl olur bilemedim. Ben siparişi sonbahar başında vermeyi planlıyorum ki toprakla uğraştığım için parası hasat sonrası hazır olsun. Bu yaz işim dolayısıyla bir yerlere gitme şansım zaten pek yok. İlk plan 2021 şubat tatili için. :smiley: Tabi dünya normale dönerse.

Hayırlı olsun. Yeni siparişleri zaten normalde eylülde teslim etmeyi planlıyor pino karavan. Ödeme noktasında anlaşıp karavanı yaptırmaya başlayabilirsiniz.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herkese merhaba. Bugün biz de Erba 3.75 karavan siparişi verdik. Birkaç defa Onur beyle görüştüm telefonda bu hafta içi. Pek pazarlık yapmadım, burdaki değerli arkadaşlardan da aldığım tüyolar nedeniyle. Ama sonuçta, hem bir eşantiyon isteğimi iki yaptılar, hem de toplam fiyatta benim pazarlığını yapmadığım bir fiyat yazdılar sipariş formuna. Yüksek rakamlar değil bunlar ama gönlümü kazandıklarını söyleyebilirim.
Bu vesileyle de forumun değerli üyelerine teşekkür ederim. Bir yılı geçen karavan merakı-araştırması bugün sonlanmış oldu. Karavana kavuşmamıza daha çok var ama olsun, yolun başında olsak da çokça ilerlemiş hissediyoruz.
Çokça okuyup, öğrenme zamanı. Bu da bir fırsat aslında.
Selamlar, sevgiler.

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın doğru bir karar vermişsiniz satın aldıktan sonrada yardıma ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olacaklarından emin olun şimdi burada isim vermek istemiyorum ama bir çok üretici ile karavanlarını aldıktan sonra görüşemiyorsunuz bile, alana kadar yani

Sevgili Dostlar,
Karavan konusu bizim ailemiz için yeni olmakal beraber, kamp yapmak, gezip yeni yerler görmek en zevk aldığımız konuların başında gelir.
Bugüne kadar Ankara, Kocaeli, Çanakkale yakınlarında günübirlik aracımız ile gidebildiğimiz yere kadar gidip dönmeli kısa gezilerimiz oldu.
Çok kalabalık olmayan, ulaşımı binek arabalar ile gidilebilecek yerler bizim çok ilgimizi çekmiyor. Mümkün mertebe zor koşullar daha hoşumuza gider. Aracımız zaten bu koşullara uygun.
Beklentimiz yaz gezileri değil, daha çok sonbahar ve yoğunlukla kış.
Bu nedenle kendimize içinde rahat edebileceğimiz, yağmur veya kar yağışı altında orman içinde, kıyısında konaklayabileceğimiz bir karavan sahibi olmak. Hali ile bu çekme karavanın offroad kullanımına uygun olması gerekiyor. Aracımız üzerinde 32 inch lastik bulunmakta, mevcut durumda olan off road karavanların bir kısmı bizim kriterlerimizi karşılar mı? Bilgim yok.
Beklentilerimiz nedir, kısaca özetlersem.
3 kişiyiz, oğlum ve ben 187 cm boyundayız. Eşim için boy konusunda bir sıkıntı yok. 3 kişinin rahatça yatabileceği bir iç tasarım bizim için şart. Ayrıca ayakta durabilmek isterim. Bazı karavanların iç yüksekliği bizim boy kriterlerimizin çok altında. KAravanın içinde kış zamanı oturup, kar yağışını veya yağmuru izlemek en büyük hayalimiz. Hali ile açılır camlar mutlaka olmalı düşüncesindeyim. Banya, WC, mutfak mutlaka olacak.
Bu kriterler doğrultusunda önerileriniz, tavsiyeleriniz neler olabilecektir.

Sormak istediğim bir diğer konu, XYZ firmasının üretmiş olduğu standart bir karavanı, şasesini güçlendirerek ve bizim offroad araçlarına uyguladığımız gibi, yükseltme kiti modifikasyonu yaparak, yerden yükseltmek mümkün olur mu? Böyle uygulama yapan veya modifikasyon yapan aramızda var mı?

Cevaplarınız, yorumlarınız için teşekkür ederim.

Selamlar, saygılar...
Burak

Erba 3.75 off road modeli uygun
İç yüksekliği 2 metre
Oturma grubundan oluşan yatak 1.8 eninde
2 m uzunluğunda
1.80 yatakta 3 kişi yatar
Off road modeli daha yüksek ve etli

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat Bey,
Doğru Erba 3.75 bir çözüm. Teşekkür ederim, ama bunun alternatifi bir çözüm üretilebilinir mi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.