Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,186
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 310,104
Bana yazdığınız bu cevabı moderasyona rapor ediyorum. Bilginize.

Tabiki edebilirsin. Bende bir form sitesinde bilgi fikir paylaşımı yapmak isteyen insanlara karşı takındığın yanlış tavrın ile yazdığın “boş işler bunlar” mesajını rapor ediyorum.
İlah gibi saygı duyulmayı beklerken zerresini göstermiyorsun. ;))

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu insan olmanın gereği olan saygıdır ve ben bunu bekliyorum ama nafile. sizin insan olamadığınız çok açık. Lütfen artık bana yazmayın. sizinle muhattap olamayacağım.

Bu insan olmanın gereği olan saygıdır ve ben bunu bekliyorum ama nafile. sizin insan olamadığınız çok açık. Lütfen artık bana yazmayın. sizinle muhattap olamayacağım.

Tamam sen neden o insanın fikrine saygı duymuyorsun. Benim de demek istediğim aynı şey ama sen hep bana hep bana dersen olmaz ki abi. Tamam bundan sonra ne sen ne ben alıntı cevap yapmayalım saygılı olalım birbirimize başkalarına ve onların fikirlerine.
Boş olan fikirler değil kafalardır...!!!!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Size göre boş olabilir ancak insanların merak ettiği ve araştırdığı bir konu. Yasalar uygulanmak için yürürlüğe konulmuş metinler. Bugün karavan sayısının azlığı veya başka nedenlerle uygulanmıyor olabilir ancak bu uygulanmayacağı anlamına gelmez. Şu günlerde karavana olan ilginin devletin dikkatini çekmemesi imkansız. Anladığım kadarıyla bu zamana kadar üreticiler denetimden tamamen uzak bir üretim yapmışlar. 1400 kglik karavanları 750 kg altı diyerek ruhsatsız olarak satmışlar. Ancak bunun bu şekilde devam edeceğini sanmıyorum. Karavan sayısı çoğaldığı ve benim gibi birçok yeni karavancı edindiği karavanlarla yollara çıkacağı için muhtemel karavanların karıştığı kaza sayısı artacak. Bunuda gözönünde bulundurmak lazım. Zira Allah korusun yaşanacak kazada diğer tüm yönlerden kusursuz olsanız dahi ağırlık yönünden yasalara göre hareket etmediğiniz anlaşılırsa yok yere kısır atfedilebilir.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
--------------------------------------------------

Fusel nickli arkadaşımızın tahsili, meşgalesi hukuk ile ilgilidir.
O bakımdan önerilerini dikkate almakta yarar var.
Bir de diğer 2 arkadaşımızdan, ricamız, ortamı germeyin lütfen.
Neticede abi- kardeşsiniz. :smiley:

Tamam özür dilerim,
Yazdığım şey yanlış anlaşıldı,
Kişileri hedef alan bir paylaşım yapmadım.
Kendi fikrimce bu iş boş bir iş.
Onu beyan ettim yalnızca.
Bunu karavanında keyif yapan bir adam olarak
yazdım.
Hiçbir zaman 735 kg mıyım yoksa 740 kg mı diye korkularım olmadı.
Böyle korkuları olanlar boşuna korkmasın,
Kimse karavanları tartmıyor. (nokta)
Diğer arkadaş bana hakaret ediyor.
Onunla muhattap olmak istemiyorum.
Ama mesele onun anladığı gibi değil.
Gereksiz bir şeyi boşu boşuna büyüten birisi o.
Benim her şeyim yasal,
O arkadaşın söylediği ipinle kuşağınla geziyorsun gibi sözleri,
sadece kendi kalitesini ortaya koyar.
Nitekim yasal olmayan hiçbir şey yapmıyorum ben.
O1 belgem, karavanımın faturasıyla beraber her zaman yanımda.
Soran yok.

Bugün karavan sahipleri kamyonlar ve tırlar gibi yolda tartım istasyonlarından geçerken tartılmak zorunda değiller ancak bir gece yarısı khk'sıyla bu değişirse 750kg altı karavanların bir çoğu fazla ağırlıklarını atmak zorunda kalacak. Bu sebeple ciddiyeti olan bir konu bu. Bugün bir şey olmayabilir ama hiç olmayacağı anlamına gelmez. Ben de bu ciddiyete @pasolvon üstadın 'bence kimse 750kg altı almamalı' önerisi üzerine vardım. Artık ehliyetimi yükseltip bu sıkıntıyla dolaşmayacağım bir karavan düşünüyorum.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Beni etiketlemişsiniz teşekkür ederim. Ancak 2 yerde nacizane düzeltme yapmak isterim.

Birincisi kimse 750kg altı almasın demek istemedim. İnsanların tercihleri kendilerinedir. O konuda yönlendirme yapmam.

Benim dediğim ruhsatsız karavan fikrinin beni rahatsız etmesi ve çok korkulan muayene'nin kolay bir işlem olduğuydu.

İkincisi ise burada pek çok değerli karavan üstadı var. O kadar üstadın yanında ben kendimi ancak çırak mertebesinde görürüm.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beni etiketlemişsiniz teşekkür ederim. Ancak 2 yerde nacizane düzeltme yapmak isterim.

Birincisi kimse 750kg altı almasın demek istemedim. İnsanların tercihleri kendilerinedir. O konuda yönlendirme yapmam.

Benim dediğim ruhsatsız karavan fikrinin beni rahatsız etmesi ve çok korkulan muayene'nin kolay bir işlem olduğuydu.

İkincisi ise burada pek çok değerli karavan üstadı var. O kadar üstadın yanında ben kendimi ancak çırak mertebesinde görürüm.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sizin o ifadeyle anlatmaya çalıştığınız şeyi çok iyi anlıyorum ve aynı hissi paylaşıyorum o yüzden burada belirtme gereği duydum yanlış anlaşılmasın.

Yılların karavancılarına tabi ki saygım sonsuz burada bilgi paylaşımlarına ne kadar teşekkür etsem az. Ayrıca ben karavan ile ilgili ne öğrendiysem birkaç ayda bu platformda öğrendim o yüzden hemen hemen hepiniz gözümde üstat sayılırsınız.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir fikiri savunabilirsiniz, doğru bulabilirsiniz
Bir başkası tersini savunabilir,size katılmayabilir
Bu durumda agresiflik göstermek yanlış oluyor
Saygılı olalım
Herkes fikrini belirtebilir
Siz çok takıntılı olabilirsiniz
Bir başkası çok rahat olabilir
Bir başkası da orta derecede
Kimsenin kanunları boşverin,uymayın dediği yok
Şu anda bu konuda yeterince denetim yok
5 yıl öncede yoktu,10 yıl önce de yoktu
20 yıl önce de yoktu
Tabi ki 1 tondan fazla belgesiz bir karavanla gezmek mantıksız,
Ancak O1 belgeli,faturalı bir karavan 780 kg çıkarsa kendini parçalayıp,ah vah edecek halde olan kişinin ben aşırı obsesif olduğunu düşünürüm
polis tartıya sokarsa 500 tl cezanı ödersin
30 kg yükü çekici araca aktarıp yoluna devam edersin
Kaldı ki kimsenin kimseyi tarttığı da gerçekten yok

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir fikiri savunabilirsiniz, doğru bulabilirsiniz
Bir başkası tersini savunabilir,size katılmayabilir
Bu durumda agresiflik göstermek yanlış oluyor
Saygılı olalım
Herkes fikrini belirtebilir
Siz çok takıntılı olabilirsiniz
Bir başkası çok rahat olabilir
Bir başkası da orta derecede
Kimsenin kanunları boşverin,uymayın dediği yok
Şu anda bu konuda yeterince denetim yok
5 yıl öncede yoktu,10 yıl önce de yoktu
20 yıl önce de yoktu
Tabi ki 1 tondan fazla belgesiz bir karavanla gezmek mantıksız,
Ancak O1 belgeli,faturalı bir karavan 780 kg çıkarsa kendini parçalayıp,ah vah edecek halde olan kişinin ben aşırı obsesif olduğunu düşünürüm
polis tartıya sokarsa 500 tl cezanı ödersin
30 kg yükü çekici araca aktarıp yoluna devam edersin
Kaldı ki kimsenin kimseyi tarttığı da gerçekten yok

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haklısınız. Bu kadar can sıkmaya gerek yok. Esas mühim olan güvenlik.

Alt yapı taşıdığınız kiloya uygun mu? Stabilizatör var mı? ATC var mı? Frenli mi? Çekici araç bu karavanı çekmeye ve durdurmaya uygun mu vs vs?

Birde naçizane fikrim standart donanımda 750 kg alti olsun yeter. Öyle bir zorunluluk gelirse o zaman çaresine bakılır.

Herkese iyi akşamlar aranıza yeni katıldım ancak üye olmadan gizli gizli yazılarınızı okuyup bilgi sahibi olmaya çalışıyordum. Karavan almaya karar verdiğimiz andan beri içimizde kelebekler uçuşuyor yüreğimiz pır pır atıyor. Şu dönemde ki karavan fiyatlarına bakınca çok üzülüyorum neredeyse Avrupa fiyatlarına yakın. Hele carpento dolap ve ocağı modellere koymadan satıp onlar için de ekstra ücret istemesi çok garip geldi. Aklımda boyut ve fiyatı olarak güney karavan maxi modeli vardı siz değerli üyelerin hakkında ki yorumları ve bu modeli alan mutlu üyeleri görünce artık yerimde duramıyor bir an önce Ankara ya gidip canlı canlı modeli gördükten sonra siparişimi vermek istiyorum. Keşke Erba 4,10 modelini üretmeye devam etse seri üretim sadece 5,25 yapıyoruz dediler. Olsun biz de Ender abimizin elini öperiz hep güzel anılarla Ender abimizi anlatırız. Herkese sevgiler saygılar

ONEPLUS A5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herkese iyi akşamlar aranıza yeni katıldım ancak üye olmadan gizli gizli yazılarınızı okuyup bilgi sahibi olmaya çalışıyordum. Karavan almaya karar verdiğimiz andan beri içimizde kelebekler uçuşuyor yüreğimiz pır pır atıyor. Şu dönemde ki karavan fiyatlarına bakınca çok üzülüyorum neredeyse Avrupa fiyatlarına yakın. Hele carpento dolap ve ocağı modellere koymadan satıp onlar için de ekstra ücret istemesi çok garip geldi. Aklımda boyut ve fiyatı olarak güney karavan maxi modeli vardı siz değerli üyelerin hakkında ki yorumları ve bu modeli alan mutlu üyeleri görünce artık yerimde duramıyor bir an önce Ankara ya gidip canlı canlı modeli gördükten sonra siparişimi vermek istiyorum. Keşke Erba 4,10 modelini üretmeye devam etse seri üretim sadece 5,25 yapıyoruz dediler. Olsun biz de Ender abimizin elini öperiz hep güzel anılarla Ender abimizi anlatırız. Herkese sevgiler saygılar

HAyırlı olsun şimdiden kararınız. Ben siparişimi gitmeden telefonla vermiştim. Heyecanınızı anlıyorum. Tekrar hayırlı olsun.

Hayırlı olsun şimdiden. Bende yeni model olan Bombe'yi sipariş ettim Ender Bey'e. Sadece buradaki yorumlara güvenerek. Bir insan hakkında bir tane mi kötü yorum olmaz. Güle güle kullanın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,411
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR