Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,186
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 310,434
Merakla bekliyorum. Ellerinize sağlık. Yazdıklarınız dışında başka güncelleme var mı? Özellikle depo alanları nasıl olacak? Tüp , su ve akü yerleri nereler olacak?

Tüp için karavanın koltuklarından birinin altını karavanın içinden bağımsız dışarıdan kapaklı yaptı ve kapağa merfez koyuyor. Olası gaz kaçağı durumunda içeriye gaz girmeden merfezden tahliye oluyor. Ama bu bölge koltuğun tamamının altı olduğu için dışarıdan kapaklı gayet geniş bir alan sunuyor. İki adette içeride alan var, biri Alt kat ranzanın altı baza şeklinde, ikinci alan diğer koltuk altı. Mutfakta 3 kapaklı dolap var ocağın altında, Ocağın üzerinde bardaklıK ve iki kapaklı dolap var..

Selamlar, yine uzun bir aradan sonra yazıyorum, Güney bombe 370 modeli şuan bitme aşamasına geldi, hemen hemen her gün oradayım ve çok fazla güncelleme ile sona yaklaşıyoruz. Ağırlık olarak 700 den düşük olma ihtimali bir hayli yükseldi. Ben 32 kg akü, 1 adet panel, inverter kablo vs ile 700 kg bekliyorum. İçi neredeyse maksi kadar ferah, yarın tekrar oradayım. Yaklaşık 4-5 güne kadar bitirmiş olup kantara sokarız diye düşünüyorum, fiyatı şuan KDV dahil 35 bin TL. Bu arada sadece Ender Abi değil Ekibi de çok sıcakkanlı.. bir kaç güne hem buradan hemde sosyal medya hesaplarında fotoğrafları paylaşacağım :smiley: merdiven sistemi, üç cephe ve tavana doğru bombe olan çok ferah bir seyir alanı, çiftli Ocak ve lavabonun sığabildiği bir mutfak, 120x70 geniş bir banyo ve 80 cm eninde ranzalar ile gayet güzel gidiyor üretim :smiley:
Eminim çok güzel olacak. Maxi modeli içinde Instagram sayfasında bu camı uygulayacaz diye yazmıştı Ender abi. Ayrıca Maxi modeli için güncelleme varmı. Temmuz ayında Maxi modeli sipariş vermek için Ankara ya gidiyoruz. Yeni ve değişik uygulamalar varmı Maxi için

ONEPLUS A5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sipariş verirken bana dilersem çift katlı olabileceğini fakat araya zamanla toz toprak girip girmeyeceği konusunda garanti veremeyeceğini söylemişti. Bende çift kat istemedim bu sebepten.
Naçizane görüşüm Ender abinin elinde o büyüklükte bir camı çift kat yapıp şişirecek alet yok. Yapabileceğini düşünmüyorum. Ama yaparsa tebrik etmek gerek. Yalıtımı en zayıf yer orası bence de haklısınız ama o nokta da iyi bir perde düşünüyorum sonradan yaptıracağım Araç güneşliği gibi bir tarafı alüminyum bir perde ısıyı geri yansıtabilir diye umuyorum.

Eminim çok güzel olacak. Maxi modeli içinde Instagram sayfasında bu camı uygulayacaz diye yazmıştı Ender abi. Ayrıca Maxi modeli için güncelleme varmı. Temmuz ayında Maxi modeli sipariş vermek için Ankara ya gidiyoruz. Yeni ve değişik uygulamalar varmı Maxi için

ONEPLUS A5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim bildiğim makside bir gelişme yok, bugün bantta bir maksi vardı normal her zamanki gibi devam ediyordu..

Tüp için karavanın koltuklarından birinin altını karavanın içinden bağımsız dışarıdan kapaklı yaptı ve kapağa merfez koyuyor. Olası gaz kaçağı durumunda içeriye gaz girmeden merfezden tahliye oluyor. Ama bu bölge koltuğun tamamının altı olduğu için dışarıdan kapaklı gayet geniş bir alan sunuyor. İki adette içeride alan var, biri Alt kat ranzanın altı baza şeklinde, ikinci alan diğer koltuk altı. Mutfakta 3 kapaklı dolap var ocağın altında, Ocağın üzerinde bardaklıK ve iki kapaklı dolap var..

Menfezi kapağa değilde o kısmın zeminine açsa daha iyi olurdu bence. Malum gaz ağır olduğu için kaçak durumunda zemine inecek ve oradan dışarı çıkacak. Zeminde olmazsa gaz bir miktar orada birikecek ve patlama yapma olasılığı artacak.

Bunu da Avrupa bir karavan şirketinin üretim hattında uzmanından dinlemiştim. Tüp alanına menfez şart ve zeminde olmalı diyordu, birde tüpün ocağa giden borusu bakır olmalı diyordu.

Menfezi kapağa değilde o kısmın zeminine açsa daha iyi olurdu bence. Malum gaz ağır olduğu için kaçak durumunda zemine inecek ve oradan dışarı çıkacak. Zeminde olmazsa gaz bir miktar orada birikecek ve patlama yapma olasılığı artacak.

Bunu da Avrupa bir karavan şirketinin üretim hattında uzmanından dinlemiştim. Tüp alanına menfez şart ve zeminde olmalı diyordu, birde tüpün ocağa giden borusu bakır olmalı diyordu.

Hocam tüp kapağın en alt seviyesinde, zeminde olması tabi ki daha iyi ama kapaktaki de yüksek değil :smiley:
Bakır boru LPG Cide yaptırılabilir ama Güney Karavanda normal ev tipi hortum var.. ben LPG tankı koydurmayı düşünüyorum. O ara bakıra dönerim herhalde..

Hocam tüp kapağın en alt seviyesinde, zeminde olması tabi ki daha iyi ama kapaktaki de yüksek değil :smiley:
Bakır boru LPG Cide yaptırılabilir ama Güney Karavanda normal ev tipi hortum var.. ben LPG tankı koydurmayı düşünüyorum. O ara bakıra dönerim herhalde..

Benim karavandaki aygaz mutfak tüpü 3 senelik ERBA tarafından üretimde konulan tüptü. Benden önceki sahibi 2 sene kullanmış, ben de üstüne 1 sene kullandım, toplamda 1~1,5 ay kadar kamp yaptım. Bu şekilde bir sonraki sahibine geçti. Muhtemelen o da en az 1 sene daha kullanacaktır. İş bu halde LPG tankına gerçekten ihtiyacınız olduğundan ve yatırım maliyetlerini karşılayabileceğinden emin misiniz? Bence siz küçük tüpün bitmesini bekleyip, performansını görüp LPG tankı kararınızı bundan sonra verin.

Benim karavandaki aygaz mutfak tüpü 3 senelik ERBA tarafından üretimde konulan tüptü. Benden önceki sahibi 2 sene kullanmış, ben de üstüne 1 sene kullandım, toplamda 1~1,5 ay kadar kamp yaptım. Bu şekilde bir sonraki sahibine geçti. Muhtemelen o da en az 1 sene daha kullanacaktır. İş bu halde LPG tankına gerçekten ihtiyacınız olduğundan ve yatırım maliyetlerini karşılayabileceğinden emin misiniz? Bence siz küçük tüpün bitmesini bekleyip, performansını görüp LPG tankı kararınızı bundan sonra verin.

Bu konuda çok haklısınız, direk yapabileceğim bir şey değil çünkü hermetik şofben ile birlikte yaptıracağım.. Hermetik şofbeni de taktırmam biraz vakit alacak :smiley:

Bu konuda çok haklısınız, direk yapabileceğim bir şey değil çünkü hermetik şofben ile birlikte yaptıracağım.. Hermetik şofbeni de taktırmam biraz vakit alacak :smiley:
Bir bombanın üzerinde uyumak istemezdim doğrusu. Daha sık tüp değiştirmek niye sorun olsun bilemedim. 30 bar basınç altındaki bir tank nihayetinde.

Gerçi gazlı araba da kullanmam yine aynı durumdan dolayı.

Bir bombanın üzerinde uyumak istemezdim doğrusu. Daha sık tüp değiştirmek niye sorun olsun bilemedim. 30 bar basınç altındaki bir tank nihayetinde.

Gerçi gazlı araba da kullanmam yine aynı durumdan dolayı.

Hocam hermatik şofbende piknik tüpü iki üç duşta biter. Tankı istasyonda doldur 6 ay kafan rahat olsun diye düşünüyorum. Yoksa başka bir avantajı yok..

Hocam hermatik şofbende piknik tüpü iki üç duşta biter. Tankı istasyonda doldur 6 ay kafan rahat olsun diye düşünüyorum. Yoksa başka bir avantajı yok..
Emin değilim 2-3 duşta biteceğine, 10 günlük kampta her gün, çay, kahve, basit yemekler ikili ocakta bitmedi, ama tabi ki çok kişisel bir durum bu. En iyisini ve ihtiyaçlarınızı siz bilirsiniz.

Emin değilim 2-3 duşta biteceğine, 10 günlük kampta her gün, çay, kahve, basit yemekler ikili ocakta bitmedi, ama tabi ki çok kişisel bir durum bu. En iyisini ve ihtiyaçlarınızı siz bilirsiniz.

Çayla kahveyle bitmez tüp hocam da beni düşündüren hermetik şofben, saatte 0,5 kg gaz tüketimi var ortalama ama yine de önce tüple denerim çünkü tankın yatırım maliyeti de çok yüksek :smiley: hatırlatma için teşekkürler

Çayla kahveyle bitmez tüp hocam da beni düşündüren hermetik şofben, saatte 0,5 kg gaz tüketimi var ortalama ama yine de önce tüple denerim çünkü tankın yatırım maliyeti de çok yüksek :smiley: hatırlatma için teşekkürler

Ben eski usul düşünüyorum. Tüpte suyu ısıt kova ile yıkan :smiley: böylece hem depodaki su çabuk bitmez hem tüp ;)

Bende bunun pratik ve ucuz bir çözüm olduğunu her yere yazıyorum
Suyu tüpde ısıt,karavanın su deposuna dök
Ilık duş al
Şofben baca filan derdi yok

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben yılda en fazla 15-20 gün kullanacağım için yılda 3-5 defadan fazla duş almam. Benim için gereksiz ama yılda 3-5 ayı karavanda geçirecek olsaydım şofben isterdim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.