Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,186
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 309,061
İkinci el ilanlara bakıldığında NK karavan üretimi ve yeni alındığı anlaşılan bir çok karavan ilanı olduğu görülmekte. Diğer markalarda bu yoğunlukta bir ikinci el satış olmadığından bu işte bir sorun/gariplik olduğu ortada.
Bende yolda gördüğüm NK karavan sahibine memnun olup olmadığını sorduğumda 750 kg diye satıldığını ancak çok daha ağır olduğunu, genel olarak da memnun olmadığını ifade etmişti. Takdir karavan taliplilerinin.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Önce Ortiz Karavanı ziyaret ettim, extralarla fiat 114 bine çıkınca vaz

114 bine istediğiniz ekstralar olan ithal çiçek gibi karavan alırsınız
Bunlar kafayı yemiş
3.90 boş karavanı 64 bin tl ye satmaya çalışıyorlar
Üstelik sadece deposuna su koysan 750 kiloyu geçer ağırlığı

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

114 bine istediğiniz ekstralar olan ithal çiçek gibi karavan alırsınız
Bunlar kafayı yemiş
3.90 boş karavanı 64 bin tl ye satmaya çalışıyorlar

Az önce aynı şeyi düşündüm. Bürstner premio life 430 kdv dahil 134 bin TL. Ne ararsan var karavanda.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@pasolvon

Babamın rahatsızlanması sebebiyle bakımı ve oğlumla tüm ailenin virüs sebebiyle rahat bir yaz geçirmesi düşüncesiyle karavan için biriktirdiğim parayla İzmir Foça'da 3 katlı kapalı site içinde ev tuttum. Haziran başında oturmaya başladık, Eylül ortasına kadar oradayız.

Karavan kiralaması yaptıktan sonra eşim, karavanda tatil yapmak istemediğini söyledi. Bu sebeple artık 4 kişilik değil oğlumla veya tek başıma vakit geçireceğim 2 kişilik karavan bakıyorum.

@pasolvon

Babamın rahatsızlanması sebebiyle bakımı ve oğlumla tüm ailenin virüs sebebiyle rahat bir yaz geçirmesi düşüncesiyle karavan için biriktirdiğim parayla İzmir Foça'da 3 katlı kapalı site içinde ev tuttum. Haziran başında oturmaya başladık, Eylül ortasına kadar oradayız.

Karavan kiralaması yaptıktan sonra eşim, karavanda tatil yapmak istemediğini söyledi. Bu sebeple artık 4 kişilik değil oğlumla veya tek başıma vakit geçireceğim 2 kişilik karavan bakıyorum.

Kiralamak çok mantıklı bir hareket. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Ben önce kiralayın
Sonra karavan almaya karar verin dediğimde gümbürtü kopmuştu
:smiley:
Bayanlar tatilde de yemek, bulaşık, temizlik vs uğraşmak istemiyor

@bartek

Sağolun. Aile/sağlık/baba konusunu konuşmayalım zaten yeterince sıkınıcı haberler alıyoruz.

Yaşım 33. İllaki karavanım olacak, illaki kamplara devam ederim. Foça'da zaten çok imkanım oldu. Balığa çıktım, kampa çıktım.

Hatta şuan Balık/tekne konusu daha ağır basıyor. Tek başıma yaparken daha çok mutlu oluyorum. Kamp olayında eşim ilgisini kesince, oğlum daha küçük olduğundan tek başıma biraz anlamsız kalıyor. (Çadır kampı) Karavan biraz daha anlamlı olacak. Önümüzdeki yıl bakacağım, şu arkası tek kişiik masa/yatak kombinasyonları çok ilgimi çekiyor. Kısa kalma bile olsa yatak kurmak ve masa yapmak kesinlikle 4 metre altı karavanda zorlandığım bir durum oldu. (sağ kolum engelli olması sebebiyle yaşadığım olumsuzluk gereği söyledim.)

Keşke param olsa Hotomobil çok iyi bir karavan deneyimi sundu. Dobloyu direk motokaravan olarak alıp ÖTV avantajım olur diye düşünüyordum hatta firmada böyle bilgi vermişti/paylaşmıştım. Ancak vergi dairesi engel olmuş, ÖTV'siz olarak alınamıyormuş. Neyse...

Ayrıca otomatik vites mercedes motokaravanda kiraladım. Çekmeye göre daha az zevk aldım. (Kendi adıma)
Sonuç olarak büyük ihtimal çekme Doğa ya da Pigeon Karavanı tercih edip, yaşım kamp yapmaya izin verene kadar kullanacağım :smiley:

Obitta Karavanlar Kulübü Grubumuzu da, KTK(Karavan - Tekne - Kamp) Gönllüleri çatısı altında toplayıp, web sitesini öyle kuracağım.

Tüm iyi dilekler sizin olsun.

Son düzenleme:

Karavancılar şaşırdı ve şımardı.
Ortizin güdük kaz yavrusu bile alınacak paraları çoktan aşmış.

ER-Ba nın kalitesi çok düzeldi ve fiyatları da uygun.
Ama onda da sıra çok uzamış..

Son düzenleme:

Dinçerin bir yargısına iştirak ediyorum.
Pandemi sonrası, çekme karavanlar başa dert olacak,
alıcı bulamayacak.

Çünki Güzel Yurdumda henüz,
karavan kültürü/alışkanlığı yok.
Bu alışlar, deprem korkusunun ha berisi..

Son düzenleme:

Sahibinden.com da karavanların fiyatları sıfır fiyatlarını geçiyor. Bu hemen alayım hemen tatile gideyim anlayışının mı bir sonucudur acaba?

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erba için konuşacak olursak, uzun bekleme süresinden haberdar olup, hemen karavan satın almak isteyen alıcılardan aradaki vaktin ücretini almak isteyen satıcılar var diye düşünüyorum. Aynı şeyi otomotivde galeriler yapıyor. Bayide olmayan, aylar sonra teslim edilebilecek aracı liste fiyatının üstüne satıyorlar, alıcıya da "gel bekleme bende istediğin araç var" diyorlar.

Bir de karavan işinden cidden bihaber bir kitle var. "merhaba karavan almak istiyorum ne önerirsiniz?" seviyesinde olanlardan bahsediyorum. Tam yolunacak kaz onlar şimdiki piyasada. Bazı firmalar da bu kitleye iyi satış yaptılar. Bu kitlenin sektördeki iyi firmalardan haberi dahi yok. Bunun da ikinci elde fark yarattığına inanıyorum. Bazı ikinci el satıcılar firmaların yaptığının aynısını bu karavan meraklısı bilgisiz kitleye yapıyorlar/yapmaya çalışıyorlar. İşe yaradığına da inanıyorum. Sarı sitedeki onlarca malum marka ilanı işte bu sebeple alıcı bulacaktır.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR