Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,186
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 310,310
Tuvalet için porta potti portatif tuvalet veriyoruz ve arka bagaj kısmı bu ebatlara uygun olarak yapıldı. Kullanım için kemalc beyin söylediği gibi 120x120x190 ebatlarında bir duş çadırı veriyoruz. Karavanınızın yakınında istediğiniz yere duş-tuvaletinizi konumlandırabiliyorsunuz. Bu sayede hem tuvalet kokusundan kurtulacaksınız hemde duş almak için karavanın için kirletme derdiniz olmayacak.
-----------------------------------------------------------------------------
Çok alakasız bir öneri...

Bu işin yazı var
kışı var..
yağmuru var, donu var,..
çamuru var, çayırı çimeni var..

Böyle bir öneri, karavancılığa uygun mu sizce...

-----------------------------------------------------------------------------
Çok alakasız bir öneri...

Bu işin yazı var
kışı var..
yağmuru var, donu var,..
çamuru var, çayırı çimeni var..

Böyle bir öneri, karavancılığa uygun mu sizce...

Sayın AKMühendis
Karavancılığı tanımını yapmak tabii ki haddimiz değil. Ancak şöyle bir alaka kurabiliriz.

Karavan tatilleri büyük oranda deniz ve doğa amaçlı yapılıyor. En azından bizim gözlemlediğimiz kadarıyla. Özellikle yaz sıcağında karavan içinde tuvalet yapmanın ve bu tuvaleti karavanda muhafaza etmenin zahmetini Ve rahatsızlığını bilirsiniz. Siz rahatsız olmasanız bile karavanda eşiniz çocuğunuz bu rahatsızlığı hisseder. Ben şahsen yıllarca içinde banyo olan bir karavan kullanmama rağmen tuvalet için bahsettiğimiz yolu izledim. Halen de bu şekilde kullanıyorum.
Karda kışta tatil amacı güden karavancılar için sadece tuvalet değil aynı zamanda kullanım hacmi gerekecektir. Bu durumda min 4,5mt bir karavan ihtiyacı olacaktır ve bu karavanı o koşullarda çekebilecek araçta gerekecektir. Bu durumda 1.4 motor arabası olan kimse karavancı olamazdı.
Karavancılığı belirli bir kalıba sokmaktansa farklı ihtiyaçlara cevap aramaktan büyük keyif alıyoruz. Bu amaçla karavanımızın büyük modelinide çıkartıyoruz.
Umarım sizin ihtiyaçlarınıza uygun bir karavanda üretebiliriz. Bu bağlamda fikirleriniz bizim için çok önemli.
Yorumunuz için teşekkür ederiz
Selamlar

Sayın AKMühendis
Karavancılığı tanımını yapmak tabii ki haddimiz değil. Ancak şöyle bir alaka kurabiliriz.

Karavan tatilleri büyük oranda deniz ve doğa amaçlı yapılıyor. En azından bizim gözlemlediğimiz kadarıyla. Özellikle yaz sıcağında karavan içinde tuvalet yapmanın ve bu tuvaleti karavanda muhafaza etmenin zahmetini Ve rahatsızlığını bilirsiniz. Siz rahatsız olmasanız bile karavanda eşiniz çocuğunuz bu rahatsızlığı hisseder. Ben şahsen yıllarca içinde banyo olan bir karavan kullanmama rağmen tuvalet için bahsettiğimiz yolu izledim. Halen de bu şekilde kullanıyorum.
Karda kışta tatil amacı güden karavancılar için sadece tuvalet değil aynı zamanda kullanım hacmi gerekecektir. Bu durumda min 4,5mt bir karavan ihtiyacı olacaktır ve bu karavanı o koşullarda çekebilecek araçta gerekecektir. Bu durumda 1.4 motor arabası olan kimse karavancı olamazdı.
Karavancılığı belirli bir kalıba sokmaktansa farklı ihtiyaçlara cevap aramaktan büyük keyif alıyoruz. Bu amaçla karavanımızın büyük modelinide çıkartıyoruz.
Umarım sizin ihtiyaçlarınıza uygun bir karavanda üretebiliriz. Bu bağlamda fikirleriniz bizim için çok önemli.
Selamlar
-----------------------------
Tekraren başarılar diliyorum.

Son düzenleme:

Valla gece yarısı çişe kalktığımda tuvaletimin karavanın içinde olmasını tercih ederim. Sıcak falan hikaye, geceleri sıcak falan olmuyor. Bunu ancak karavanı hiç yaşamamış kampçılara böyle (sizin açıkladığınız gibi) açıklayabilirsiniz. Karavan kullanmış ve karavanda tuvaletin (vede duşun) önemini idrak etmişler bunu yemezler.

Sayın AKMühendis

Selamlar
-----------------------------
Tekraren başarılar diliyorum.
Efendi, kendini bilen insanların yolu açık olsun,diyorum.
Yeni ürünlerinizi merakla bekliyorum.

Valla gece yarısı çişe kalktığımda tuvaletimin karavanın içinde olmasını tercih ederim. Sıcak falan hikaye, geceleri sıcak falan olmuyor. Bunu ancak karavanı hiç yaşamamış kampçılara böyle (sizin açıkladığınız gibi) açıklayabilirsiniz. Karavan kullanmış ve karavanda tuvaletin (vede duşun) önemini idrak etmişler bunu yemezler.
Sayın Yücel Bey
Öncelikle "yemezler" şeklindeki yorumunuza "estağzfurullah" şeklinde cevap vermek isterim :smiley:
Bir varsayım değil de kendi kullanım şeklimi izah ettim. Yoksa kimseyi kandırmak gibi biramacımız asla olmaz.

Böyle bir imada bulunmayı amaçlamamıştım. Karavanında tuvalet kullanmış birisi bu açıklamaya bu şekilde kanmaz söylemek istediğim şey tam olarak bu. Söylediğimden başka bir şey söylemeye çalışmıyorum. Amacım sizi bir şeyle suçlamak değil. Selamlar...

Ben mini camper trailerleri severim. Tuvaletleri olmasa bile tercih edilebilirler bence. Ama içinde günlerce ve günlerce kalacağınız, sonsuz döngüye sahip olacak araçlar değiller bu bir gerçek. Yaz ve kış karavanını kullanan, karavanını hem ücretli hem de ücretsiz yerlerde kullanan insanlar bunun zorluklarını ve karavanda bazı şeylerin önemini bilirler ki tuvalet ve duş bunlardan belki de en önemlisi...

Ben mini camper trailerleri severim. Tuvaletleri olmasa bile tercih edilebilirler bence. Ama içinde günlerce ve günlerce kalacağınız, sonsuz döngüye sahip olacak araçlar değiller bu bir gerçek. Yaz ve kış karavanını kullanan, karavanını hem ücretli hem de ücretsiz yerlerde kullanan insanlar bunun zorluklarını ve karavanda bazı şeylerin önemini bilirler ki tuvalet ve duş bunlardan belki de en önemlisi...

Yücel Bey
Öncelikle kötü bir amaçla yazmadığınızı tabii ki biliyorum. Yorumunuza biraz ortamı yumuşatmaya çalışarak cevap verdim. Umarım siz yanlış anlamamışsınızdır.
Uzun süreli tatiller söylediklerinize tamamen katılıyorum. Sadece tuvalet değil, buzdolabı hacmi, lavabo ebadı ve hatta fırın ihtiyacı dahi olabiliyor.
Cubic gibi mini camper trailer lar, biraz daha konar göçer veya 8-10 günlük tatiller için efektif oluyor. Türkiye şartlarında uzun tatil imkanı maalesef pek çoğumuzun yok. Haftasonu tatilleri ve yıllık izinler içinse karavanımızın gayet yeterli olduğunu savunabilirim.
Karavancılık yapmak isteyip araba değiştirmek zorunda kalaçak çoğunluk için bir alternatifiz. Bunu piknik sepeti gibi taşısın insanlar istiyoruz.
Selamlar

Karavancılık yapmak isteyip araba değiştirmek zorunda kalaçak çoğunluk için bir alternatifiz.
Bunu piknik sepeti gibi taşısın insanlar istiyoruz.
-----------------------------------------------

Sevimli bir tarif.

Yücel ve ben, karavanda yatılı ve uzun kullanım yapan karavancılarız.
Bu nedenle bu tipler bize uygun gelmiyor.

Ama dediğiniz gibi kullanan çok insan da olabilir/ vardır.

Yücel Bey
Öncelikle kötü bir amaçla yazmadığınızı tabii ki biliyorum. Yorumunuza biraz ortamı yumuşatmaya çalışarak cevap verdim. Umarım siz yanlış anlamamışsınızdır.
Uzun süreli tatiller söylediklerinize tamamen katılıyorum. Sadece tuvalet değil, buzdolabı hacmi, lavabo ebadı ve hatta fırın ihtiyacı dahi olabiliyor.
Cubic gibi mini camper trailer lar, biraz daha konar göçer veya 8-10 günlük tatiller için efektif oluyor. Türkiye şartlarında uzun tatil imkanı maalesef pek çoğumuzun yok. Haftasonu tatilleri ve yıllık izinler içinse karavanımızın gayet yeterli olduğunu savunabilirim.
Karavancılık yapmak isteyip araba değiştirmek zorunda kalaçak çoğunluk için bir alternatifiz. Bunu piknik sepeti gibi taşısın insanlar istiyoruz.
Selamlar

Ne kadar kibar ve üslubu yerindesiniz. Tebrik ederim.

EN ÇOK OKUNAN BAŞLIK BU OLDUĞU İÇİN BURAYA YAZIYORUM :

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

BAŞTA BÜYÜK ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜMÜZ OLMAK ÜZERE,

BU VATAN UĞRUNA CANINI HİÇ DÜŞÜNMEDEN FEDA EDEN,
BU BAYRAĞI YERE DÜŞÜRMEMEK İÇİN KENDİ YERE DÜŞEN
AZİZ ve MÜBAREK ŞEHİT ve GAZİLERİMİZE

ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYOR ve ONLARA
ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUZ.

🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri