Yerlİ Çekme Karavanlarimiz...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 165
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,920
Bir de 200.000 tl olan şu en boş avrupa karavan hangisidir acaba ? Ben daha düşük fiyata full olanları gördüm ama siz hangisini diyorsunuz acaba 200.000 ve bomboş ?

3d çiziminde olan görseli de yapabiliriz diye anlayabiliriz.her karavan bir degildir.gerçek olarak fiyatlar gerçek resimdekinden anlaşılmalı. Bu karavanın dış hatlarını değiştirmediğimiz sürece üzerinde istediginiz görseli yapabilmeye muktediriz.siz yeterki benden ne istediğinizi söyleyin nasil birşey istediğinizi söyleyin ben onu da bu karavanın üzerine çizer hatta bitmis bir karavani 3d olarak sizi içinde gezdiririm.mikser dedim çünkü emeğe saygınız olmadığınızı sezdim.birkac konusmaniza da şahit oldum.ortalığı karıştırmak algı yapmak için forum sayfalari size bu özgürlüğü vermez ve vermemelidir.ben magirus yapmadim ben karavan yaptım adı da Mavera ama magirus degil.

Bence imalatcilar forumda polemige girmemeliler, beceremiyorlarsa hic yazi yazmamalilar.
Fiyat, teklif vs sirket emaili ile olmali.

Son düzenleme:

Ben arkadaşın benimle iletişime geçmesi için telefonumu yazdim.forumdan konuşup tabiki birşey yazmayacağım.bana ulaşsın da whatsapp yazdim gsm yazdim sms yazdım.forum sayfalarini takip bile etmek istemiyorum bir üretici olarak.okusamda rast gelsemde cvp yazmak hiç istemiyorum.magirus benzetmesi emege saygısızlık yapması sessiz kalınamaz.ben o magirus dediği karavanı 7 ay modelleme çalışması kalıplama calismasiyla zeminiyle birlikte monoblok olarak ürettim.hic kimse mükemmel degildir.lakin bir kişinin forum sayfasina özgürce karalama veya mikserlik yapmasına müsaade etmem.kisiye davrandığı gibi yaklaşırım.

Mahmut bey...
Birincisi ben Mavera için cok kötü cok cirkin demedim sadece görüntü olarak Magirus minibüse benzemiş dedim. Opel veya Ford bir araba çıkarınca , arkadan aynı Corolla ya benzemiş dediğinizde bu cok çirkin , iğrenç olmuş anlamina mi geliyor yoksa tasarimda oradan esinlenmişler anlamina mi geliyor ? Emege saygısızlık bunun neredinde ?
İkincisi , iddia ettiğiniz gibi emeğe saygi göstermeyen biri olduğum izlenimine sahip olmanıza sebep olacak iki tane mesajimi bulup yazin lütfen ya da özür dileyin... Üçüncüsü , cok çirkin olmuş diyecek olsam hiç öyle kivirmam direk yazarım , leyli modelinizin bence çok kötü göründüğünü yazdığım gibi... ki birçok karavansever de aynı seyleri yazdı ...
Dördüncüsü , elestiriye gelemiyorsaniz ya bu işi bırakın ya da foruma girmeyin... Eleştiriler sayesinde ürünlerinizin gelişeceğini unutmayın , ben de yıkıcı degil yapıcı eleştiriler yapan biri oldugumu her şekilde size ispatlarım. Isterseniz size daha önce yazdigim "neden avrupalı karavan neden yerli karavan" icerikli mesajımı tekrar okuyun.
Beşincisi , ilk cizimler farklı olabilir ortaya cikan son ürün farkli olabilir... Doğrudur ama o zaman bir fiyat vererek ilan koyuyorsanız , o fiyatı karşılayan ürünü oraya koyarsınız , rastgele birkac fotoğraf degil... Iste bunum için Avrupa karavan... çizimde şık pencereli kapı , gerçek üründe depo kapısı gibi dümdüz bir kapı , kusura bakmayın hayvan terli , yemez...
Hadi sonuncusu ; k.yenipazar@diamakina.com.tr işte size iş mailim. Gönderin lütfen fiyat teklifinizi. Gerçi avrupa karavanlar illa ki sms whatsapp filan istemiyor fiyat icin , direk ilanda yazıyor ancak kişiye özel son pazarlığı yüzyüze yapıyor ama olsun. Ben iş mailime bekliyorum teklifinizi , buradan herkese yazarım teklifinizi nasil olsa adamına gore başka başka fiyat vermezsiniz. Tabii ki ödeme koşulları , vadesi , ön ödemesi herkesin bütçesine göre değişeceği icin son pazarlığı yüzyüze yaparız ve iste o aramızda kalır. Şimdi lütfen polemiği bırakın ve benim her maddeme de cevap yazmayin , sadece fiyat teklifinizi gönderin. Emeğe saygısız olduğumu gösterdiğini iddia ettiginiz mesajlarimi da boşuna aramayın merak etmeyin özür falan istemiyorum sadece fiyat teklifinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Büyük bir yanlış anlaşılma söz konusu anlaşılan.

@kyenipazar41 'i forumdaki yazılarından az çok bilirim ve takip ederim. Öyle tanımı yapıldığı gibi karıştıran herhangi bir konusuna denk gelmediğimi belirtmek isterim. Evet forumda bu tanıma uygun taraf tutan kişiler var ancak @kyenipazar41 ',in onlardan biri olmadığını objektif olarak söyleyebilirim.

@Mahmut Mustafa GÜNDOĞDU 'yu ise gerek üretim yaptığı Tuzla'da gerekse fuarda görüşmüş birisi olarak onun da nasıl bir emek harcadığını ve beyefendiliğini gözlerimle gördüm.

Tahmin ediyorum forum hararetiyle ve yanlış anlamalarla maksadı aşan yazışmalar olmuş. Bence hiç gerek yok. Göndersin Mahmut usta teklifi tatlıya bağlansın gitsin.

Bu arada magirus efsanedir :smiley:

Azimle üretme isteğine sahip olan kişiye hep saygı duymuşumdur, burada da bunu görüyorum. Ancak ne var bunda alınacak, araç gerçekten magurus'a benziyor arkadan, benim de dilimin ucundaydı çıkaramamıştım. Ayrıca (40.kez yazdığımızı) magurus'un tasarımını da yapan insanlar var, onlar da emek harcadı, neden kötü bişeymiş gibi özdeşleştiriyoruz. Ayrıca hepimizi defalarca binip gitmedik mi bu araçlarla:smiley:

Diğer bir konu ise ben de yerli üreticilerin artık fiyat ve model özellikleri konusunda "şeffaflaşması" taraftarıyım. Şimdi bunu da yanlış anlamayalım lütfen. Çoğu üreticide dışardan çekilmiş 2 fotoğraf var sadece, bazılarında fiyat da yok... Neden böyle ??

herkese tekrar merhaba , iki aile , iki araçla (henüz karavansız) ufak bir bükreş ve transilvanya turundan sonra şükür evimize döndük. inşallah bir dahaki sefer karavanla olur :smiley:

öncelikle belirtmek isterim ki forumda yazışmakla yüzyüze görüşmek arasında dağlar kadar fark var , o yüzden artık polemiğe girmemeye daha fazla özen göstererek Mahmut beyle yazışmaya çalışacağım , sonuçta ben de emeğe saygı duyuyorum tabii ki ve gerçek anlamda tanışmadığım birini sadece internet ortamındaki hislerle yargılamak istemiyorum.

Yalnız Mahmut bey henüz teklifini de göndermediğinden Mavera Karavanla ilgili fikir de yürütemiyorum.
Bilmiyorum belki Mahmut bey beni ciddi alıcı olarak görmedi mi acaba ?

Mahmut ustam haber bekliyorum , iş mailime gelen birşey yok ?

Masaldım bir üretici olarak buradan kimseyle polemiğe girmek degil.yaptigim birseyin cok çok iyi herkesin begenisini alırım heh iste bu varmi üstüne söz söyleyen diye bir egomda yok ve kimsenin haddine de degil.benimde degil.'''el elden üstündür'''
Biz kimseyi örnek almayan yeniliklere açık olan müşterilerimizinde yada karavan yaşantısı olan kişilerin tecrübelerine kulak asan dinleyen öngörüleri sayan tartan bir yapımız var.herkesin önerisi bizim için önemlidir.icabinda saatlerce yüzyüze hatalarımızı yüzümüze dostane bir şekilde vuran kişileri hürmetle karşılarız dinleriz. sonuçta ''' çok okuyanmi bilir gezen mi''' bence gezenbilir.hatta gezenbilir.com
Biz insanların yasantilarini örnek alır ona göre insanlara sunum yapar ona göre karavan üretmeye çalışıyoruz.bizim önceliğimiz yaşanan karavan deforme olmasi zarar görme bakim gerektirmesi kenar çıtalarının açılması su almasi toz almasi seyir halinde zeminden çürümesi gibi bir icat demeyelimde TÜRKİYE şartlarına tasidik ve üretiyoruz.bu yoldada ilerlemezten zerrece şüphe duymuyoruz.buraya kadar bizim işimiz.bundan sonra ki iç dizayn olmasi gerekenler arka stoplarin görseli kullanis itibarı ile cihazlar için de bir çizgimiz yok.sonucda bir karavana sahip olmak herkes ister.ama ozellikler tam bir avrupa malzemede olabilir yari avrupa yari yerli de olabilir tamamen yerlide olabilir.ben illa böyle üretirim paran varsa al yoksa alma deme lüksüm yok.
Leyli modelimiz bazı müşterilerin çok begenisini almış bazılarının nefretini kazanmış bir tasarım.konusuldu söylendi edildi ters denildi vs vs. Sonucda ben monoblok yaptim değişik yaptim kimseyi taklit etmedim ama yaptım. Yaptim oldu demiyorum ama yaptım. Bu bir tasarım.belki biseylerden esinlendim belki ruh halim ozaman böyle birşey uretmemi istedi belki ben bunu uretmek istedim.he bu arada bunuda söyleyeyim.ben leyli modelini seviyorum.icerisi çoğu karavanlara göre küçük ama kullanisli ve içi kocaman fetah heh bu dedirtiyor.
Mavera modeli için de ne derseniz diyin üzerinde daha çok oynayacagim.onuna cam koyacagim renk çalışması yapacagim yeni figürler oluşturacağım vs vs. Kapısı için de bireyler diyecek olursam eğer , belki yakından bakmadiniz.kapi çercevesi kullanmadim.z şekilde çerçevesi var ve cift fitilli.tazikli suyu da vursanız içeri su almaz.kalinligi 75 mm içi opsiyon olarak degistirilebilir askılık çöp kutusu gazetelik cepler veya cam veya alt açılır üst açılır iki parca olabilir.mavera modelinde belki hızlı trene esinlendim ama sizin için magirus olmuştur bir müşterim gelir oooo uzay mekiği der diğeri gelir muhteşem der diğeri bu yüzüyormu diye sorar deniz altı deniz üstü otobüs minibus moto karavan zanneden bile var atkadan goren.varsin sizde magirus deyin pekte önemli degil.biz yapalim da takdir sizlerin.ureten değil kullanan sahip olan yasayacak bunlarda.tercihi kararı da bize vermek düşmez.dunya bir sunum.kim ne sunarsa.ben bunu sundum ne mutlu bana.
Bu arada forumlara girecek takip edecek kadar fazla vaktim olmuyor.iyi yada kötü yorumlariniz için herkese teşekkür ederim.ara ara takip edecegim elimden geldiği kadar katılmaya çalışacağım.
kyenipazar41 size ahdım var whatsappda verseniz sms de verseniz mailde verseniz yüzyüze görüşmeden fiyat vermeyecegim buda size özel sadece
Hayırlı günler karavanli yaşamlar mutlu günleriniz olsun.Herkesin gönlündeki karavan kensinin olsun diyorum.

merhaba.

ben zaten Mahmut ustamdan fiyat teklifi gelmeyeceğinden emindim ama birşey demek istemedim.

Kendisinden fiyat talep eden gerçek bir alıcıya böyle davranma lüksünü bulduğuna göre Mahmut ustamız doymuş...
Egom yok ,eleştirilere açığım diyor fakat kendine göre açık. Yani sadece beğendiklerine açık.
Hiç kimseden esinlenmiyorum , kimseyi örnek almıyorum diyor ama bence başarıya ulaşmış modellerden bazı şeyleri örnek almakta bir sakınca yok.
Yapılan her hatayı "ama ben monokok gövde yapıyorum kimsede yok" diye savunmak da ayrı bir mesele , monokok olunca leyli gibi ters mi görünmek zorunda , ne alaka ?
Sızdırmadıktan , çürümedikten sonra bence monokok şart değil... Bunca yıldır Bürstner , Adria , Hymer monokok diye tutturmadığına göre ...
Mahmut ustam yoksa Almanlar arayıp "Bu monokok işini nasıl yapıyorsun , bize de öğret" dediler de o yüzden mi bu konuya bu kadar önem veriyorsun ?

Neyse Mahmut ustam uzatmaya gerek yok , sen fiyat vermezsen verenle anlaşırız , tek üretici değilsin allaha şükür , yüzyüze tanımakla sosyal medya çok farklı o yüzden polemiğe girmeyeceğim demiştim , hem bu sebeple hem de fiyat vermeyen satıcıyla ne işim olur diyerek yazımı noktalıyorum. Size hızlı tren esinlenmelerinizle hayırlı günler.

Forumda ve Fuarda ürünü gösterip, satmaya çalışıp, burada "ilgileniyorum, fiyat istiyorum" diyen birisine fiyat verilmediğini ilk kez duydum.

Elbette bir satıcı olarak ürününüzü satıp/satmama konusunda karar üreticinin. Ama burada okuduğum kadarıyla öyle aman aman bir durumda yok.

Monoblok tartışmasına bende katılmıyorum. Amacı kaliteli ürün satmak olan şirket, birçok blok üründe de o kaliteyi sunar ve karavan su almaz çürümez vb.

Leyli modeli benim için küçük. Ben 750 kg altı ek donanımlarla bile 750 üstü olmayacak yani gerçek 750 kg altı karavan bakıyorum. Ve buna karşılık 4 kişi olması, tuvalet/banyosunuz ayrı olması gibi detaylar benim için artıdır.

Mavera modelinizin fuar videolarını da inceledim. Boyutuna göre iyidir, kalitelidir, asla sözüm yok. Ancak tasarım konusunda bence daha iyi olabilir. Ön bölüm sanki kapsül gibi herhangi bir pencere güneşlik olmaması bana anlamsız geldi. Bunlar ek maliyettir, risktir. Yaparsınız, yapmazsınız elbette siz bilirsiniz. Ama dediğim gibi tasarım olarak bir karavan takipçisi olarak beğenmedim.

Şuan Carpento ile ilgileniyorum. Ve bütçemi ayarlayana kadar ortalama 1 yıllık bir sürem var. Ortiz de belirttiği gibi bir ürün yaparsa ona da bakarım. Tasarım&hafiflik&kullanışlılık beklentimi karşılıyor. Birkaç önemli hususu da hallettiler mi tam olacak. (Tuvalet bölümünde dolap, Duş perdesi, mutfak bölümüne birkaç güncelleme ve TV eklenmesi.)

Neyse, Allah herkesin gönlüne göre versin.

Sevgiler,

UMARSAN isimli yeni bir üreticimiz olmuş , ben mi yeni gördüm acaba ? Malum sitede ilanı var , RENA karavan 5.20

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR