Yerlİ Çekme Karavanlarimiz...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 165
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,899
Ben anlamıyorum , aynı marka aynı model , aynı fotoğraflar , özelliklerinin olduğu liste de aynı ,birinde 95.000 TL , diğerinde 105.000 TL . İki ilanda farklı isimler var , mesaj atıp sordum ikinci ilana , üretici misiniz diye , evet diye cevap yazdı... Tekrar yazdım bir ilan daha var farkı nedir diye , cevap bekliyorum.

Çok ilginç neden yerli üreticiler satış konusunda böyle tuhaf yollar izliyor , amatörce davranıyorlar ?
Zaten 95.000 TL olan fiyat işi zora sokuyor (105.000 TL ise daha da zor...)

Şimdi cevap geldi...
"O ilan da bizim aslında , full olanı 120.000e kadar çıkıyor" dedi...

Çok mu zor , 95.000 TL Özellikler şu:
105.000 TL Özellikler bu:
120.000 TL Özellikler bu :

diye yazmak...

Satmamaya mı çalışıyorlar anlamıyorum. Kaldı ki piyasaya yeni giren bir firma 40 Yıllık Avrupalı üreticinin rakamını veriyor , o da ayrı bir nokta ?

Son düzenleme:

verilen cevap tam olarak şu aslında "o ilan da bizim aslında bir fark yok""sormak istediğiniz varsa cevaplayabilirim"
aslında fark yok diyorsunuz ama fark bi 10.000 liracık kadar var...

ben tek tek o var mı , bu var mı diye sorana kadar neden opsiyonel donanım fiyat listesi konulmaz ki ?
Hadi liste konulmadı , 10.000 TL extra ödediğimiz için önceki ilana göre ne extra var bu karavanda onu bilebilsek ?

çok mu gizlidir , otomobilciler neden yazıyor o zaman , Golf Midline şu özellliklerdedir , fiyat budur , Golf Highline ilaveten şunları bulundurur atıyorum cruise control ve cam tavan fiyatı da budur...

Neden karavancılarımız böyle bir yol izlemiyor ?

Bir de ilanda "kısıtlı sayıda" yazmışlar , aman acele edeyim kalmaz sonra.

Ortiz karavan fiyat güncellemiş...
Ancak maalesef euronun artış oranının da üzerinde...
Yapmayın işte bunu...

Herkese merhaba. Bugün sapanca etkinliğinde tanıştığım Akcelik makina üretimi pigeon karavan kullanan var mi acaba , forumlarda birçok markaya ilişkin konuştuk fakat bu pigeonun bahsi açılmadı sanki ? Fiyat olarak ve iç dizaynin , yerleşimin de tamamen alıcıya göre şekillendirilebilmesi bana çok cazip geldi de.

Yalnız malzemeye örnek vermek gerekirse banyoda ve dolaplarda kontraplak kullanılıyor ve sudan etkilenmeyeceği söyleniyor , bu konuda fikirlerinizi alabilir miyim ?

Herkese merhaba. Bugün sapanca etkinliğinde tanıştığım Akcelik makina üretimi pigeon karavan kullanan var mi acaba , forumlarda birçok markaya ilişkin konuştuk fakat bu pigeonun bahsi açılmadı sanki ? Fiyat olarak ve iç dizaynin , yerleşimin de tamamen alıcıya göre şekillendirilebilmesi bana çok cazip geldi de.

Yalnız malzemeye örnek vermek gerekirse banyoda ve dolaplarda kontraplak kullanılıyor ve sudan etkilenmeyeceği söyleniyor , bu konuda fikirlerinizi alabilir miyim ?

Adı yeni yeni duyulmaya başladı. Ben de bu markadan pek bahsedilmediğini farkettim. Bir marka daha var çok merak ettiğim ve kamplarda da görmediğim. O da emeksan karavan. Nedense bu forumda hiç adı geçmemiş ancak köklü bir firmaya benziyor.

Ben şöyle bir liste yapmıştım fuar sonrası. Belki işinize yarar.

Yerli Çekme Karavan Üreticileri

merhaba , evet listenizden haberdarım , teşekkür ederim.

Yalnız bildiğim kadarıyla CRAWLER İstanbul değil de KOCAELİ/Kartepe firması.

Çalışmanız için teşekkürler

merhaba , evet listenizden haberdarım , teşekkür ederim.

Yalnız bildiğim kadarıyla CRAWLER İstanbul değil de KOCAELİ/Kartepe firması.

Çalışmanız için teşekkürler

Üretim Kartepe'de bildiğim kadarıyla. Ancak kendi sitelerindeki iletişim bölümünde belirttikleri gibi showroom olarak Kadıköy/Göztepe'de yerleri. O nedenle İstanbul olarak yazdım.

Mahmut ustamız fiyatta yenileme yapmış ve O belgesi aldığını belirtmiş.
Bu karavanı hiç alıp kullanan var mı?
Bana göre yola/trafiğe uygun olmayan bir uzunluğu var;
ama mokampçılar için iyi bir alternatif olabilir diye düşünüyorum.
Kullanan veya kullanan ile sohbet eden bir arkadaşımızın
yorumlarını merak ediyorum.
Taraf tutmadan yazılmış kullanıcı yorumları, benim için değerlidir.

MAVERA DIŞI BİZDEN İÇİ SİZDEN TİP ONAYLI TEK VE CİFT DİNGİL Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 604417383

Walla arkadaşım değil 82 senelik 150 senelik bile olsa alüminyum gövde de korozyon olmaz sağlam ve kalıcıdır, haliyle dediğin gibi bu devirde insanlar teknolojik yeniliklerin yanında görsel anlamda da beğendikleri ürünleri alıyorlar o nedenle görüntünün de önemi büyük ama sadece görüntü o ürünün kalıcı olmasının önüne geçer beraberinde fonksiyonellik de çok önemli.

ERBA amerikan airstream firmasının ürününü taklit ediyor ve etsinde bence bundan bi yanlış yok ama kendinden de birşeyler koyarak bunu yapmalı, aşağıdaki görüntüdede bu karavan modelinin halen satışı yapılıyor ve üretiliyor, içine de bakacak olursak oldukçada kullanışlı ve kaliteli görünüyor, hal böyle oluncada tercih sebebi oluyor.

Airstream Globetrotter Çekme Karavan
Airstream2BGlobetrotter2B25C32587ekme2BKaravan TeknOlsun

Airstream2BGlobetrotter2B25C32587ekme2BKaravan TeknOlsun 2

Airstream2BGlobetrotter2B25C32587ekme2BKaravan TeknOlsun 3

Airstream2BGlobetrotter2B25C32587ekme2BKaravan TeknOlsun 5

Airstream2BGlobetrotter2B25C32587ekme2BKaravan TeknOlsun 6

Airstream2BGlobetrotter2B25C32587ekme2BKaravan TeknOlsun 7

Amerika başlangıç fiyatı 103.900 $
Bu ürünün isteyeceğimiz birkaç ekstra ile türkiyeye geldiğini ve vergilerden sonraki rakamını düşünün!!!
Web Sitesi: Globetrotter 2019 Overview | Airstream

Birleşim yerlerinin perçin olmasının sıkıntı olacağını zannetmiyorum, savaş uçaklarında bile perçin kullanılıyor ve maliyetide çok düşük, işim gereği matbaa ve ambalaj sektörü ile iç içeyim ve kullandıkları tüm yapıştırıcı kimyasallar ülkemizde üretilmiyor yurt dışından geliyor, yapışma mukavemeti ne kadar fazla olursa ücreti o oranda artıyor buda maliyeti düşürmek için bir çözüm aslında perçin kullanmak.

Bence görsellik + sağlamlık + fonksiyonellik + teknoloji tercih sebebi olmalı. Avrupa karavanlar o nedenle bayaa bi önümüzde ama yapacağımıza inanıyorum.
-------------------------------------------------------------------------

Bu karavanlar bana sefertasını hatırlatıyor.... :smiley:
Gençler bilr mi, pek zannetmediğim için açıklıyayım:
Sefertası eskiden dar bütçeli esnaf ailesinin hanımının,
dışarıdan yiyip masraf yapmasın diye;
eşinin öğle vakti yemesi için,
evde pişen yemeği koyduğu,üstü sıkı kapaklı aluminyum yemek tasları idi...

Markayı ve modeli küçümsediğim sanılmasın,
dış görüntünün bana verdiği his bu.
Zevkler tartışılmaz, bunu çok beğenenler de olablir.

Ben de eski, önü metal uzun çubuk ızgaralı otomobilleri ve
çok şekilsiz rus kamyonet ve bineklerini zevkle seyrediyorum .. :sweatsmile:
Dacia Duster de bana çok kaba ve hantal görünüyor ve bu özelliği ile
ilginç geliyor.

Son düzenleme:

NK nasıl bir firma anlayamadım...
Şu işe bakınca,neden düzgün esnaflık yapmadın bu güne kadar,
diye sorası geliyor insanın..

Stoklarla sınırlı Kampanya 3500 bora Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 592207378

Resimdeki karavan, eğer görüldüğü gibi frenli çekiye sahipse,
bayağı cazip görünüyor..

Ah bir de görüntünün altında düzgün bir imalat olsa,
inan kazanırsın usta.
Şu " Az zamanda- çok ve çabuk kazanma " hırslarımızdan vazgeçebilsek..

NK nasıl bir firma anlayamadım...
Şu işe bakınca,neden düzgün esnaflık yapmadın bu güne kadar,
diye sorası geliyor insanın..

Stoklarla sınırlı Kampanya 3500 bora Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 592207378

Resimdeki karavan, eğer görüldüğü gibi frenli çekiye sahipse,
bayağı cazip görünüyor..

Ah bir de görüntünün altında düzgün bir imalat olsa,
inan kazanırsın usta.
Şu " Az zamanda- çok ve çabuk kazanma " hırslarımızdan vazgeçebilsek..
Epey görünür olmaya başladı bu model.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şu ilan açıklaması benim midemi bulandırdı.
Adam 3 haftada anlamış gibi malın ne olduğunu...!

" 2019 HAZİRAN ÜRETİMİ ŞİMDİLİK 3 HAFTA KULLANDIK KARAVAN HAYATINI ÇOK SEVDİK AİLECEK 6 MT LİK DAHA BÜYÜK BİR MODEL SİPARİŞ VERDİK..

İÇERSİNDE 2 KATLI RANZA OTURMA GRUBU MUTFAK 90 LT A++ BUZDOLABI TEK GÖZ NURGAZ OCAK DUŞAKABİN PORTATİF TUVALET 100 LT TEMİZ SU DEPOSU HİDROFOR VAR.

EXTRADAN 2 ADET 100 AMPER EXRON GEL AKÜ 1200 VATT İNVERTER 2X165 = 330 VATT SOLAR PANEL 2X3 MT TENTE BASAMAK FRENLİ TEKERLER 1000 KG TORKSİYONLU DİNGİL EL FRENLİ VE ARAÇ FRENE BASTIĞINDA FREN YAPAN ALKO KAPLİN YEDEK LASTİK VE JANT ARKA TARAFTA BİSİKLET VEYA MOTOR KOYMAK İÇİN PLATFOR KAPIDA VE CAMLARDA SİNEKLİK VARDIR
ÜZERİNDEKİ SOLAR PANEL VE AKÜLERLE DIŞARIDAN ELEKTRİK ALMADAN BUZDOLABI ,HİDROFOR VE AYDINLATMA SORUNSUZ ÇALIŞMAKTADIR.."

Komik geliyor bu açıklamalar bana..
Adam 3 haftada karavan konusunda uzman kesilmiş ve 6 metreye geçmeye karar vermiş..
Üzerine bir sürü güzel ekstralar koymuş..
Ve satayım kurtulayım kabilinden bir fiyat koymuş..:confused:
Bu tip sahte ifadeler ne kadar gerçekçi olabilir...

"Gözümüz gibi sevdiğimiz karavanımızı üzülerek satıyoruz. !! "
Muazzamdır.. ama adamcağız satıyor.!!
"Çook sevdiğimiz karavanımızı üzülerek satıyoruz, maddi sıkışıklıktan." ..
Yoksa satmazdı... :smiley:
"15 gün önce aldım, motokaravana geçemeye karar verdiğimden , satıyorum "..
Yoksa satmazdı adam bu mükemmel karavanı.. !!!

Yalanın büyüğü bu..
İlan sitelerine bakın, motokaravan ilanlarının sayısı,
çekme karavan sayısından en az %25 fazladır,
ki çekme karavan kullanan sayısı motokaravan sayısına göre
misli misli fazla olmasına rağmen.
Motokaravan bir heves ile alınır ve sonra bakılır ki,
boş ve gereksiz bir satınalmaymış..(Çoğu kullanıcı için bu böyle maalesef. Birisi de benim.. ! )
Para çok fazla ise, ölü bir yatırım olarak elinde tutanlar oluyor.
Yılda en fazla 1 ay kulanacağınız bir araca dünya kadar para bağlıyorsunuz...
Ha hayatının en az yarısı motokaravanda geçenlere bir şey diyemem..
Neyse konuyu çekme karavan-motokaravan tartışmasına çevirmiyeyim...

Sevgili İNCE , bak sana pası attım..
Bizi gülümsetecek bir cevap bekliyorum merkez EDİRNE den . :sweatsmile:

Son düzenleme:

Akın abi sen şimdi böyle yazınca ben karavanı satışa çıkartmaktan korktum :smiley:

Şaka bir yana kısa haftasonu kampları için kullanabileceğim 750 altı O1 sınıfı bir modele geçeceğim. Yani karavanı küçülteceğim. Yoksa 1,5 ton aleti itmesi çekmesi insan üşeniyor haftasonu 2 günlük küçük kamplar için.

Yine yerliden gideceğim sanırım. Güney Maksi, May 3600 ya da Ortiz 3.80'den birine karar vereceğim. Abartı ek donanıma da kaçmamaya karar verdim. Karavandaki termosifonu bir kere olsun kullanmadım mesela, klimayı da sadece 1 gün kullandım, 1 gün için kapladığı yeri haketmiyor doğrusu. Güneş panelim yolda işe yarıyor buzdolabını rahat çalıştırıyor ancak anladım ki benim kamp anlayışımda onun da yeri yokmuş. Yolda da buzdolabını çalıştırmayıversin. Buz aküsüyle hallederiz o işi.

Yani yeni ufak karavanda ek donanım olarak sadece çocuklar küçük olduğu için uydu ve TV ile soğuk zamanlar için dizel ısıtıcı yeterli olacak.

Falan sebebten dolayı satılıktır diye not yazılan falan sebeblerin hepsi palavradır.Sattığı malın en azından bir öyle kötü sebebi var ki farkında olmadan o kötü sebebi maskelemek için bahane uyduruyor.
Tekne satarkende standart bahane:küçük geldiği için.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri