Yerli Üretim Mini Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan berkutay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,051

berkutay

Ana Kamp
Yer
Sarıyer/İST
Yerli üretim mini karavan fiatıda makül ...Ankara daki arkadaşlar bakıp detayları yazarlarsa sevinirim..

Sil

Sil 188

Sil 190

Etiketler
Sizin yapmaktan vazgeçtiğiniz karavan bundan çok daha kaliteli ve çok daha profesyonel görünüyor, fiyatı lastik ve jant parasından daha ucuzsa hemen alın, yok biraz daha pahalıysa kalsın...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sizin yapmaktan vazgeçtiğiniz karavan bundan çok daha kaliteli ve çok daha profesyonel görünüyor, fiyatı lastik ve jant parasından daha ucuzsa hemen alın, yok biraz daha pahalıysa kalsın...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ynt: Yerli Üretim Mini Karavan

fiyatı konusunda değil de teknik olarak bir eleştiride bulunmak istiyorum.
dingil ekseni karavanın ağırlık merkezinden daha geride. bu demektir ki yük lastiklerden çok öndeki kapline binecektir. bu da araçta denge sorununa yol açabilir. araç düz yolda bile sürekli bir yüke maruz kalacaktır, bu yakıt tüketimini çok arttırır. hatta karavana ekstra yük yüklendiğinde bunu ağırlık merkezinin gerisinden dengelemek mümkün olamayacağından uzun yolda hem karavanda hem de araçta harmonik hareketlere sebep olur diye düşünüyorum.

Arkadaşlar kendi sitesinde daha fazla resim var.Benim ve diğer arkadaşların yorumları sadece gördüğümüz resimlerden yola çıkılarak yapılıyor .Fazla detay resimleride yok lakin pazarcı römörkü gibi geldi bana ..sadece kapalı kasadan ibaret .Yağmur için düşünülen su oluklarımı desem bilmiyorum çok kötü sonradan birisi saç koymuş gibi.Çamurluklarda iyi durmamış.Başka şeylerde var ama genel olarak iyi değil..İçinin detayları görülmediği için yorumsuz..Seyfettin Hocamın dediği gibi sudan ucuz ama kapışılırmı bilmem.
Bunları yazarken üretici arkadaşı kötülemek değil sadece daha iyiye ulaşması için yapılan eleştiri olarak düşünülsün.Yapılan bir ürün var ortada şekil değişikliği biraz özen ve az bir detay katmakla iyi olabileceğini düşünüyorum.Diğer aynı benzer karavanlarla karşılaştırmak haksızlık zaten biri 5000 tl diğerleri 2katı ve daha fazla sadece kendi çapında değerlendirmesi yapılmalı.

Maddiyat meselesi birazda bir pino yada caretta ile kıyaslanmaz.Bana kalsa tabiki pino alırım(biraz daha ucuz olsa 6500lira gibi )sonraki tercihim caretta (ben yürüyen yatak diyorum caretta ya başkada bir işe yaramaz zaten)olurdu .Geliştirilebilir daha iyi olabilir diye düşünüyorum.Seri üretim olmayan Ülkemizde yapılan bu tür karavanlar her an değiştirilebilir çok dert değil..

Kara kalem çalışmalarımdan birkaç adet ..Boş zaman değerlendirmesi.Çok güzel olmayabilirler ama .Ülkemizdeki üreticilerde bence yazıp çizip örnek çalışmalarda bulunmalı.

Milattan önce yurt dışında yapılan karavanlarada bir bakmak lazım..Karavancılık farklı birşey alıp bir kamp alanına koy altında otlarla bütünleşsin....Daha sonra dışına bahçe kaçak bir oda depo yap....İlanlarda gördüğüm satılık karavan iyi yerde manzaralı yerinle birlikte devir edilebilir.İlanlar bile ülkemizdeki anlayışı açıklayabiliyor...bunada saygı duyarız .Tercih meselesi...Ben bir karavan alacaksam gezerim yoksa tekerlekli sabit bir yazlık çadır olarak kullanmak abes.....

Ülkemizde yapılan karavanlarla gezersek dağılır deforme olur diyemi düşünüyorlar acaba...Kafanızı şişirdim nerden nereye geldim bakmayın kusuruma kalın sağlıcakla

Fotoraf1206

Fotoraf1207

Fotoraf1204

bu karavanların 850 kg lik 4 kişilik olanını (güney karavan) 2 yıl kullanmıştım,iş görüyor,bir sürü yeri gezdim bu karavanla,ama malesef 3. sınıf,herşeyi kalitesiz,uzun vadeli kullanmak isteyenler,kalite isteyenler yanaşmasın,ancak işimi görsün yeter diyenler alabilir,kalite düşük ama fiyat iyi,bence 3-5 yıl sorunsuzca iş görür,ondan sonra dökülmeye başlar

omnitemporal' Alıntı:
bu karavanların 850 kg lik 4 kişilik olanını (güney karavan) 2 yıl kullanmıştım,iş görüyor,bir sürü yeri gezdim bu karavanla,ama malesef 3. sınıf,herşeyi kalitesiz,uzun vadeli kullanmak isteyenler,kalite isteyenler yanaşmasın,ancak işimi görsün yeter diyenler alabilir,kalite düşük ama fiyat iyi,bence 3-5 yıl sorunsuzca iş görür,ondan sonra dökülmeye başlar

Kantara girdiniz mi,yoksa etiket ağırlığını mı söylüyorsunuz?

kantara girmedim,etiket ağırlığı öyle ama muhtemelen kantarda 1 ton çıkar

berkutay' Alıntı:
Yerli üretim mini karavan fiatıda makül ...Ankara daki arkadaşlar bakıp detayları yazarlarsa sevinirim..
Benim 2007 de Motokaravan zannederek satın aldığım Tavuk kümesini imal eden aynı imalatçının ürünü.
Ben olsam almam.Niyemi? bedavaya verseler adam etmek için 2 karan parası giderde ondan. Tecrübe edildi tarafımdan.
Alacaksanız Pino gibi kalitesi kanıtlanmış ürünleri tercih edin derim. Selamlar.

Merhaba,

Benim de ilk karavanım Güney karavan yapımıydı. Karavancılıkla ilgili bir çok şeyi ilk karavanımda öğrendim. İki senede 10 bin km'den fazla yol yaptım... Güzel anılar yaşadım... Çok fazla olumsuzluk yaşadığım da gerçek... Ancak yaşadığım problemlerde; markayım diyen firmalardan çok daha sağlam bir satış sonrası hizmet aldım. Şuan kullandığım karavanımla arasında her şeyiyle dağlar kadar fark var mı? Var! Kalite problemi Var mı? Var! Daha fazla para verip daha kalitelisini alır mısınız? Alırsınız!

Ancak burada irdelenmesi gerek durum şu;
Güney Karavan sahibi Ender Ağabey'i iyi tanırım. Hiçbir zaman yalan söyleyerek satış yapmaz. Karavanın kalitesini de işçiliğine de bilir ve alıcıya hayal kurdurtmaz. Hatta çok standart bir lafı vardır: "Bu kadar paraya böyle karavan ciğerim !!!" Bence ilk yıllarından bugüne kadar oldukça da geliştirdi kendisini...

Ender Ağabey'in karavanını alacaksanız;
* Ya karavancılığa yeni başlayacaksınızdır ve marka firmaların 2 haftalık kiralama için biçtiği değer fiyatına karavan sahibi olmak daha mantıklı gelir...
* Ya da "diğer firmalara vereceğim paranın üçte birine karavan alıyorum... Amannn... bana yeter sanki ömrümümü geçireceğim" derseniz...
* Ya da benim gibi, "Ne kadar kötü olabilir ki?" diyerek araştırmadan ve hayalleriniz gerçekleştirmenin gazıyla alıp çıkarsınız...

Ben bundan sonra Güney Karavan çok büyük değişimler yaşayıp, Türkiye standartlarına göre çok kaliteli üretümler yapmadıkça Ender Ağabey'den Karavan almam... Ancak bu benim maddi gücüm ve kaliteye verdiği önemle ilişkilidir. Güney Karavan'dan karavanını alıp çok mutlu seyhatler yapan, verdiği paranın karşılığını alan ve tanıdığım bir çok insan da var. Güney Karavan'ı bu şekliyle değerlendirmeliyiz.

Saygılarımla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.