Yine Güneşi Gördük Ve Içimiz Kıpırdamaya Başladı.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mustafa DOĞAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,386
Merhabalar. İddia ediyorum böylesini ilk kez göreceksiniz. Biz iki görme engelli arkadaş, hiçbir deneyimimizin olmamasına rağmen, geçen yıl kamp işine merak sardık. Oturun oturduğunuz yerde dediğinizi duyar gibiyim ama pek öyle değil işte. Geçen yıl arkadaşın arabasını arkadaşın kardeşi çokta hevesli olmamakla birlikte kullandı ve kampımızı yaptık. Hatta paylaşımlarımızı da yaptık link şurada.
Karabük Ovacık Belen Yaylası Civarı
İlk gün, karabük Ovacık Karagöl'e gittik. Yolda çok zaman kaybetmiştik ve hava kararmak üzereydi. O bölgtede metruk tesis olduğunu biliyordum. Gider gitmez ilk iş ormanın derinlerine daldık. Her yer kızılcık ağaçlarıyla örülüydğ. 2 metre yüksekliğinde, 1 metre genişliğinde yeşil bir tünelden gecenin 11.30 sıralarında yirmi dakika ilerledik ve bir akarsuya denk geldik. Tamam dedik burada biraz oturulur ve sohbet edilir. Sigaraları yakmaya hazırlanırken, ben dedimki kızılcık var, su var, eksik olan tek şey ayı... Şoförlüğümüzü yapan çocuk abi o da var dedi. Meğer suyun karşısında kayanın üzerinde oturuyormuş. Adam hiç ayı görmediğinden bilemiyor. Tarif et Mesut'cuğum dedim. koyun gibi falan mı? "Abi ne koyunu öküz gibi boğa gibi bir şey. 1 metre genişliği vardır bunun. Gözgöze gelip duruyoruz" dedi. O zaman geri dönüyoruz çünkü bu ayı dedim. Kafasını falan sallamaya, kulaklarını oynatmaya başlayınca dönüşü hızlandırdık. Buradan okuduklarımın ve çocukluğumun ormanda geçmesinin faydaları oldu. O tünel gibi patikada yürürken şarkılar söylemiş, 5 dakikada bir havaya ateş etmiştik halbuki. O geceyi orada, terk edilmiş restoranda geçirdik. Sonra da yukarıda linkini paylaştığım bölgeye gidip çadır kurduk ve 5 gece 6 gün kaldık. Ateşin çıkur kazılarak içinde yakılmasını, ve doğaya zarar verilmesini minimuma indirecek tedbirler alınmasını sağladım. Çünkü arkadaşlar Konya'dan geliyorlardı ve ormana yabancıydılar. Arabamızı kullanan arkadaş, bir havuzda boğularak rahmetli oldu. Biz iki görme engelli arkadaş yine kanımız kaynamış temmuz ayını bekliyoruz. Ancak bu kez arabamız olmayacak. Arkadaşım, "Artık ailemden birini götüremem. Kardeşim havuzda boğulduğunda beraberdik" diyor. Yerden göğe kadar da haklı. Linkteki resimleri kör gözümle ben çektim. Bakalım bu yaz neler olacak?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri