Yolda .... Lazım Oldu!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dinozor izci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,343
Yer
Ankara
Diyelim uzun bir tura çıktınız, yolda karavanla ilgili bir malzeme lazım oldu. Mesela atık parçalayıcı kimyasalınız tükendi. Bir yerde 2-3 günden fazla da kalmıyorsunuz.

Yerleşim yerleri dışında, internetten sipariş verip bir adreste kargo bekleme imkanı da olmayacağına göre, malzemeye ulaşmanın en pratik yolu ne olabilir?

Örneğin benzin istasyonlarının marketlerinde ampul, vs. gibi ufak tefek yedek parçalar ve ihtiyaç maddeleri bulunabiliyor. Karavan için de ihtiyaç maddeleri satan birine rastlayan oldu mu?

Etiketler

Evet, belli bir programa bağlanmak kaydıyla bu mümkün tabii. Ancak, yolda uğrayıp halledebileceğimiz bir yer yok sanırım. Henüz memleket karavancılığı bu kadar benimsemedi. Oysa benim bu "çok havalı" benzinliklerden ne umutlarım var...

Evet, belli bir programa bağlanmak kaydıyla bu mümkün tabii. Ancak, yolda uğrayıp halledebileceğimiz bir yer yok sanırım. Henüz memleket karavancılığı bu kadar benimsemedi. Oysa benim bu "çok havalı" benzinliklerden ne umutlarım var...
bır benzınlık bu malzemeyı bulundursa ayda veya yılda kac tane satar tabıkı surum olmayacagı ıcın pahalı satacak normaldede pahalılar bu malzemeyı zorda kalan harıcınde kım alacak..

Yapı malzemesi satan büyük marketlerde genellikle kamping malzemeleri de bulunur. Bir bakmakta fayda var.

Diyelim uzun bir tura çıktınız, yolda karavanla ilgili bir malzeme lazım oldu. Mesela atık parçalayıcı kimyasalınız tükendi. Bir yerde 2-3 günden fazla da kalmıyorsunuz.

Yerleşim yerleri dışında, internetten sipariş verip bir adreste kargo bekleme imkanı da olmayacağına göre, malzemeye ulaşmanın en pratik yolu ne olabilir?

Örneğin benzin istasyonlarının marketlerinde ampul, vs. gibi ufak tefek yedek parçalar ve ihtiyaç maddeleri bulunabiliyor. Karavan için de ihtiyaç maddeleri satan birine rastlayan oldu mu?
Yolların bize sunduğu çözümler çok fazla, rahat olun gezmeye devam.
Örneğinizi düşünürsek.
Her sabah kaset boşaltırsınız bir problem olmaz. Kimyasal'a gerek kalmaz.

Yolların bize sunduğu çözümler çok fazla, rahat olun gezmeye devam.
Örneğinizi düşünürsek.
Her sabah kaset boşaltırsınız bir problem olmaz. Kimyasal'a gerek kalmaz.
Doğru, haklısınız. Ancak, kimyasalı bunu yapmamak ve katı atıkları parçalamak için kullanıyoruz. Sıkıntılı bir durum olur ama mecbur kalınınca yapacak başka bir şey de yok...

Doğru, haklısınız. Ancak, kimyasalı bunu yapmamak ve katı atıkları parçalamak için kullanıyoruz. Sıkıntılı bir durum olur ama mecbur kalınınca yapacak başka bir şey de yok...
2020 yılında aldığımız kimyasal geçen hafta bitti. Aldığım yenisi de herhalde daha fazla bir süre yeterli olur. Türkiye gezilerinde kimyasal kullanımımız yok denecek kadar az. Biz 1/ 2 günden fazla aynı yerde kalmadığımız ve tatil amaçlı kullanmadığımız için sorun olmuyor. Kendi kimyasalımızı da hazırlamak aslında sorun değil. Evin gençleri bizle gezmediklerinden kullanım sınırlı.
Tuvalet siz örneklediğiniz için konu oldu. Aslında yolların çözümü gerçekten çok zengin. Bir şey aramaya gerek yok. Gerek yurt içi , gerek yurt dışı, 8m2 bir araç da ihtiyaç olabilecek her türlü ihtiyaç, yapı ve normal marketlerde bulunabilir.
Uzun olarak nitelendirdiğiniz geziler 90 gün üzeri ise zaten bu sorunları çoktan çözmüşsünüzdür. 🖐️🖐️🖐️

Benim kimyasal da ikinci yılında hâlâ bitmedi. Kimyasal içime sinmiyor, zorunlu değilsem kullanmıyorum. Bende ki mantık ilk gördüğün/fırsatta yerde wc az dolu olsa da boşalt. Rampa derdim yoksa da suyu da ona göre tedarik ediyorum.

Karavan içinde mutlaka bir engez sandığı (tamir çantası) yapılmalı. Kritik öneme sahip ürünleri sayıca tutmakda da fayda var. Özellikle koli bandı güzel sağlam olanlarından. Her işi yarıyor :smiley:

2020 yılında aldığımız kimyasal geçen hafta bitti. Aldığım yenisi de herhalde daha fazla bir süre yeterli olur. Türkiye gezilerinde kimyasal kullanımımız yok denecek kadar az. Biz 1/ 2 günden fazla aynı yerde kalmadığımız ve tatil amaçlı kullanmadığımız için sorun olmuyor. Kendi kimyasalımızı da hazırlamak aslında sorun değil. Evin gençleri bizle gezmediklerinden kullanım sınırlı.
Tuvalet siz örneklediğiniz için konu oldu. Aslında yolların çözümü gerçekten çok zengin. Bir şey aramaya gerek yok. Gerek yurt içi , gerek yurt dışı, 8m2 bir araç da ihtiyaç olabilecek her türlü ihtiyaç, yapı ve normal marketlerde bulunabilir.
Uzun olarak nitelendirdiğiniz geziler 90 gün üzeri ise zaten bu sorunları çoktan çözmüşsünüzdür. 🖐️🖐️🖐️
Son derece haklısınız, ne diyeyim...
Ancak, yollarda herhangi bir ihtiyacı karşılamak gerektiğinde onu temin edebileceğini bilmek gibi konfor yok.
Biraz fazlaca tedbirliyimdir. Yolculuk planlarken, olası ya da olanaksız her türlü sorun gerçekleştiğinde ne yapacağımı da planlarım.
Ben 49 yıldır otomobil kullanıyorum. Bugüne kadar benzin istasyonlarındaki -gıda dışında- hiç bir ihtiyaç maddesini satın almışlığım yok. Çünkü hepsinden yanımda zaten vardır :smiley: Ama onların (ampul, yağ, cam suyu, bagaj lastiği, vs) orada, benzinlikte olduğunu bilmek, hiç bir şeye değişilmez.
Yeni ve "çekme" karavancı olarak aklıma gelen olası sorunları tahmin bile edemezsiniz. :smiley: Tabi bunlar beni karavan zevkini yaşamaktan alıkoyamaz ama çözümleri de olsa ne güzel olur... :smiley:

bu durumda en yakın marketten arap sabunu alın tuvalet kimyasalı yerine onu bolca koyun su ile karıştırın kullanın

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri