YOZGAT ÇAYIRALANDA KARDA FIRTINADA ELİM AYAĞIM DUSTERİM

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vetaytek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,098

vetaytek

Ana Kamp
Yer
YOZGAT/ÇAYIRALAN
40-45 CM KARDA ORJİNAL LASTİKLERİYLE ZORLANMADAN İLERLEMENİN VERDİĞİ ZEVK ANLATILAMAZ...

271220111500

271220111511

271220111517

160120121603

160120121597

Etiketler
Ynt: YOZGAT ÇAYIRALANDA KARDA FIRTINADA ELİM AYAĞIM DUSTERİM

elbette ki memnunsunuzdur ama bence lastikleri ümit beyin gibi alırsanız
daha sağlam yere basarsanız..
hem de buzlanma olayında size daha faydalı olur..
sadece öneri vermek açısından.....

Evet kazasız belasız bir etkinlikden dömek güzel, Şanslı bir gün geçirmişsiniz. Dusterin üzerindeki 4 mevsim lastiklerle bu tip faliyetler tam bir maceraya dönüşebilir, kar tipi (sulu veya kepekli kar) değiştiğinde aynı performansı bulamassınız, ayrıca lastiklerin fren mesafesi ve tutunması pek iyi değil. 4 mevsim lastik demek bence kışı 10 dereceden aşağı düşmeyen yerlerde geçerli. Uygun lastik aracın olmazsa olmazı..

Abi karda ne güzel gezmişsin birde şu cm yazmasanız şimdi gezerdin gezemezdin seyreyle

sizlere kesinlikle katılıyorum lastik çok önemli ancak maddi durumlardan bu sene böyle olmak zorunda kaldı.seneye kesinlikle alacağım da bf goodrich terrain at mi almalıyım önemli olan karda tutuşu özellikle bu sene kar yoğun yağdı heryer karla dolu.cm olayına da gelince kimin ne dediğini boşverelim arkadaşlar göz var nizam var tabi abartmakda yanlış ancak çok kabiliyetli bir araba çok memnumum tıpkı sizler gibi...

Standart lastiklerin çekişi karda çekişi güzel. Buzda hiç yok. Ayrıca kar ve buzda frenleme hiç yok.
Ben bu lastiklerle Ankarada karda ilerliyodum içimden vay be bu lastikler karda da iş yapıyo falan dedim. Ama benimle birlikle 0 km Linea araç da Pirelli yaz latikleriyle ilerliyordu.
Lastiklerimize karda güvenmeyelim.

katılıyorum kesinlikle orjinal lastiklere güvenmemeli seneye goodrıch terrano almayı düşünüyorum onlar iyi iş yapar herhalde

dopamin' Alıntı:
Abi karda ne güzel gezmişsin birde şu cm yazmasanız şimdi gezerdin gezemezdin seyreyle
Abi mesafe gitgide düşüyor.
Önce 80 di
sonra 50-60 oldu
şimdi 40-45.
Seneye bakalım kaç cm olacak.

vetaytek' Alıntı:
katılıyorum kesinlikle orjinal lastiklere güvenmemeli seneye goodrıch terrano almayı düşünüyorum onlar iyi iş yapar herhalde
Bende seneye kış için aşağıdaki sıralamaya göre bir lastik düşünüyorum.
Goodyear UG SUV
Brigestone Blizzak LM25
Continental Conticrosscontact winter
Lassa Competus Winter

youngsun' Alıntı:
Bende seneye kış için aşağıdaki sıralamaya göre bir lastik düşünüyorum.
Goodyear UG SUV
Brigestone Blizzak LM25
Continental Conticrosscontact winter
Lassa Competus Winter
bf goodrich veya bridgestone dualer at2 revo da düşünü bence

youngsun' Alıntı:
Bahsettiğiniz lastikler 4çekerler için ideal ancak benimki 2 çeker, bu yüzden safkan kış lastiği daha çok işimi görür gibime geliyo.
başlıktan hareketle ben aracınızı 4x4 olarak düşünmüştüm,4x2 olduğuna göre haklısınız...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR