Yük Taşımak İçin Kızak Arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,050

EKARAIS

Şimdi orada olmak vardı demek yerine oraya git
Yer
İstanbul
Kış kampında kamp yerine araba ile gidilemediğinde kullanmak için kızak kullanılabilir diye düşündüm. Filmlerde görüyoruz. Özellikle kutup ekspedisyonlarında bu tip kızaklar kullanıyorlar. Gerçi köpekler çekiyor ama yine de kullanılabilir.

Böyle kızak nereden bulunur ya da nasıl yapılır?

Selamlar

Etiketler
Ynt: Yük Taşımak İçin Kızak Arıyorum

Eski anadol kaportalarından yapabilisiniz fakat onuda koymak için tavana aparat yapmak lazım .

Cem,
Hatırlarsan kamp yeri olarak yolun karşısında 200 mt civarında ileride arabaların giremeyeceği bir yer önermiştiniz İsmail'le birlikte. Yürümek gerekiyordu. O aklıa takıldı. Alüminyum'dan ya da Adnan beyin dediği gibi polyesterden çok hafif bir kızak olsa 30-40 kg yük elle çekilir diye düşünüyorum. İki tane halat bağlanır. İki kişi çekeriz.

Resimdeki gibi birşey olsa iyi olmaz mı?

42 Cao Jun SkiArcticQuestpicture

Altı düz olması lazım yoksa yumuşak karda saplanır. Bir konu daha var bayır aşağı giderken sizi geçer.

Bayır aşağı giderken önden değil de arkadan çekmek lazım. Altı düz olması konusunda da haklısınız. Aslında bir çift kayak bir insanı taşıyor. Kayak üstüne alüminyum borudan bir konstrüksiyon yapılsa nasıl olurdu?

alışveriş merkezlerinde satılan çocuk kızakları var plastik ve hafif, bunların üstünde ufak tefek değişiklikle istefiğin şekle getirebilirsin gibi geliyo bana ....

abi resimde göterdiğin kızağın aynısı çocuk kızakları demiştimya 30ytl filan. Biraz ip ekleyip, üstünede ahtopot bagaj tutucuları koydun mu tamam dır.

Bir de bu resmi buldum. Evet çoğunlukla altı düz olanlar kullanılıyor. Marketlere bakacağım.

IMG 2667wi

Metro markette büyükçe kızak satışı yapılıyor, bana oldukça güzel gelmişti...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,084
Kaydolan Son Üyemiz
muraska6105

Çevrimiçi üyeler

Geri