Yugun 2022, Güçlü Mini Kampervan Ve Pirikamp Ile Gezilerimiz...

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 246
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,979

Etiketler

gezgin14

Kamp I
Mesajlar
193
Tepkime puanı
121
Çeken araç çok güçlü olsa bile yere tutunabilme gücüyle sınırlıdır. Bunun ötesinde motor gücü üretse de araç zaten patinaj çekecektir.
1.5 aracımla (Lada) istesem daha yıllarca gezerdim.
Bir kere dumlupınar rampasında yol çalışması yüzünden teke düşmüştü yol. Orada bire düşmek zorunda kaldım ve ikiye geçemedim. Kilometrelerce birinci viteste tırmanmak zorunda kaldım. Ancak ben ladama ekstra düğmeli fan taktırmıştım. Onu açtım ve hiç problemsiz etabı bitirdim.
Bir keresinde de yeni foça ve eski foça arasında bire kadar düşmek zorunda kalmıştım ama orası yüzde oniki eğimdi.

Birinci karavanım Çelebi içi boş 470 kg civarındaydı. İlk göz ağrım olan bu karavanla da çok anılarım vardır. Kendim yaptığım için her şeyini çok iyi bilirdim. Bu karavanla park ettiğim yerde ilgilenemedim ve elimden çıktı. (Aslında çalındı demem mümkün. Benim isteğim dışında akıllının birisi bu karavanı belediyenin çekip götürdüğü yerden sahiplenmiş) İşte böyle elden çıktı. O zaten tam olarak karavan konforu sunan bir model değildi, bir minikaravandı ve içinde mobilyası da yoktu. Her ne ise oldu bitti.

Benim Çekme karavan deneyimim on yılı buldu. Ama çok uzaklara da gitmiş değilim. Karda kışta kullanmamak lazım bana göre.

Zemin kuruysa hiçbir şeyden korkmayın derim.
Karavana veda zormuş hocam. Motokaravan yapma hevesiyle Güney maximi sattım ama giderken bir burukluk hissederek arkasından bir fotosunu aldım. İyi bir ailenin alması beni biraz rahatlattı.
 


yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Mesajlar
14,174
Tepkime puanı
3,530
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Şeker Portakalı, Brezilyalı yazar José Mauro de Vasconcelos'un tüm dünyayı etkisi altına almayı başaran 1968 tarihli dram ve çocukluk romanıdır. Brezilya'nın Minas Gerais bölgesinde yaşayan fakir bir ailenin beş yaşındaki oğlu olan ve hayal gücü çok gelişmiş olan Zeze adlı bir çocuğun başından geçenleri konu edinir. Vikipedi
 

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Mesajlar
14,174
Tepkime puanı
3,530
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Bu haftasonunu kendime kitap okuma haftasonu ilan ettim. Sokaklar buzz gibi soğukken, evimde özgürce kitap okuyacağım. Herkese güzel bir Cumartesi gününde sevgiler...
 

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Mesajlar
14,174
Tepkime puanı
3,530
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Karavana veda zormuş hocam. Motokaravan yapma hevesiyle Güney maximi sattım ama giderken bir burukluk hissederek arkasından bir fotosunu aldım. İyi bir ailenin alması beni biraz rahatlattı.
Aslında benim de satmak zaman zaman aklıma geliyor, lakin karavanın varlığı da insana kendini iyi hissettiren bir şey bence...
 

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Mesajlar
14,174
Tepkime puanı
3,530
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
IMG_20220115_165431_106.jpg


Aslında elimde uzadıkça uzayan, Bir türlü beni sarmayan şu kitabı yarım bıraktım. Bazen yarım bırakmak gerekiyor...
 
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,723
Mesajlar
1,497,069
Kayıtlı Üye Sayımız
170,156
Kaydolan Son Üyemiz
abdsahin

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst