Yugun 2022, Güçlü Mini Kampervan Ve Pirikamp Ile Gezilerimiz...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,200
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 263,734
Arabada cep telefonumla vakit geçiririm. Telefonumda internet, bir miktar oyun, Ders çalışma programları gibi özel programlar bulunur. Telefonumu 10000 mah'lık bir powerbanktan şarj ederim. Bu powerbankı da ertesi gün araçtan şarj ederim. Enerji konusunda bir sıkıntım olmuyor...

Etiketler

Bugün Güçlü'nün içerisindeki gülle gibi ağır yatak tahtasını söktüm ve taşımak için de komşum Ali Bey'i çağırdım. Birlikte bir de el arabası yardımıyla taşıdık gülleyi. Evin baş köşesine koyduk. Güçlü 4+1 koltuklu formatına dönüştü. Bir süre için de öyle kalacak...

Evet sevgili karavanım PİRİKAMP'ı daha çok kullanabilecek birisine kazandırmak için ilana çıktık. Artık gerçekten motokaravan istiyorum. Karavanım 2017 Model Güney Midi olup 85.000 TL istiyorum. İnşallah hayırlı bir satış gerçekleşir.

Hakkınızda hayırlısı olsun. Allah gönlünüze göre versin .
Evet sevgili karavanım PİRİKAMP'ı daha çok kullanabilecek birisine kazandırmak için ilana çıktık. Artık gerçekten motokaravan istiyorum. Karavanım 2017 Model Güney Midi olup 85.000 TL istiyorum. İnşallah hayırlı bir satış gerçekleşir.

Bugün Güçlü ile Angara caddelerinde gezdik. Peugeot minibüslere baktık. Baktıklarımız içimize sinmedi. Feleğin çemberinden geçmiş gibilerdi. Özellikle karavan yaparken yarım kaldığı söylenilen ama bana göre eskiden kokoreç arabası yapılmış bir araç vardı. Çalıştıramadılar. Aküsü bitmiş meğerse. Ama kimbilir neleri vardır. Araç alma aşamasında özellikle hidrolik direksiyonlu uzun kasa J9 bakacağım. Buna kesin karar verdim.
Dönüşümü kendim yavaş yavaş yapacağım. Yapamadığım bölümleri yaptıracağım. Aracımda Güneş Paneli ve Jel akü olmayacak. Aracın aküsünden harcanacak direk. Elimdeki üç sistemli buzdolabını kullanacağım. Su sistemini en basit ve ilkel şekilde yapacağım. Karavanımın her yerinden sadelik, ekonomiklik ve kullanışlılık fışkıracak. Böyle bir karavan olacak.
İsmini ise henüz tam karar vermemekle birlikte letafet veya zerafet koymayı düşünüyorum.
Karavanımda porta potty kullanılacak. Şofben koymayı düşünmüyorum. Yıkanma suyu ocakta ısınacak az bir şey o da çok çok gerekli durumlarda belki. Araca ekstradan havalandırma taktırmayı da düşünmüyorum.

Minibüste birkaç ufak değişiklik yapıp minibüs ruhsatıyla kullanmayı düşünüyorum. Üç sistemli dolabı ve porta potty'i hangi minübüse koysanız o bir karavan olur zaten. Madem ki biz kampçıyız ve gittiğimiz yerde yerleşmiyoruz o zaman aracımızı da tamamen basit kurulumlarla dönüştürebiliriz düşüncesindeyim.

Aklıma bir zamanlar idolüm olan Cavid Hocam'ın çekyatlı panelvan çözümü geldi. Önemli olan donanım değildir. Bana göre de onunla ne yaptığınızdır. Benim çözümüm de gayet iptidai olacak ve koltuk sökmeden veya en az koltuk sökerek uygulanacak bir değişiklik olabilir.

Motokaravana geçmek için gereken en büyük adımı atmışsın hocam

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR