Yüksek Tavan Çadır ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan engin. Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,545

engin.

Yeni Üye
Yaz ve bahar aylarında kullanılmak üzere, amatör kullanıma uygun, kurulumu basit, 2 yetişkin + bebeğin rahatlıkla kalabileceği, bagaj alanı bulunan, çift tente, çift kapılı ve en az 150-160 cm yüksekliğinde bir çadır önerebilir misiniz ?
Ferrino Proxes 3 benzeri fakat fiyat olarak daha makul bir çadır arıyorum.

Etiketler
yeni çadır aldığım için geçenlerde çadırları incelemiştim. bu çadırda gözüm kalmıştı. tek kişi için bana pahalı geldi. almamıştım. yeni tip otomatik kurulum. üstündeki ipi çekiyorsunuz 30 sn ' de kuruluyor. 4 kişilik. çift tente. en 240- 240 cm. yükseklik 170 cm.
dolphin rocky otomatik kurulum çadır. internette değişik sitelerde değişik fiyatları var. linklerden birisi aşağıda:

Dolphin Rocky Otomatik Çadır 4 Kişilik

aşağıdaki videoda kurulumu gösteriyor:

Video: https://www.youtube.com/watch?v=o3PGaY46enc

Bizde arpenaz 4.1 var ve almadan önce ferrino proxes 4 serisi ile husky bigless 5 serisini çok incelemistim. Arkadaşlar hepsini yazmışlar. Şu anda yüksek tavan aile çadırı olarak bunlar var. En sağlam husky, en kullanışlı ferrino ve en ucuzu arpenaz.

yeni çadır aldığım için geçenlerde çadırları incelemiştim. bu çadırda gözüm kalmıştı. tek kişi için bana pahalı geldi. almamıştım. yeni tip otomatik kurulum. üstündeki ipi çekiyorsunuz 30 sn ' de kuruluyor. 4 kişilik. çift tente. en 240- 240 cm. yükseklik 170 cm.
dolphin rocky otomatik kurulum çadır. internette değişik sitelerde değişik fiyatları var. linklerden birisi aşağıda:

Dolphin Rocky Otomatik Çadır 4 Kişilik

aşağıdaki videoda kurulumu gösteriyor:

Video: https://www.youtube.com/watch?v=o3PGaY46enc
Bu çadır bana çok kullanışlı gelmedi açıkcası. Teşekkür ederim.

Husky buggles 5 ben 3 kişi kalıyorum çok rahat tavsiye ederim
Ne kadar sürede kuruyorsunuz ? Daha öncesinde incelemiştim bu çadırı ama kurulumu biraz zaman alıyor gibi. Uzun süreli kamplar için aslında çok uygun bir çadır ama ben hafta sonu kampları için 1-2 gecelik kullanacağım. Kurulumu pratik oluyor mu ?

Bizde arpenaz 4.1 var ve almadan önce ferrino proxes 4 serisi ile husky bigless 5 serisini çok incelemistim. Arkadaşlar hepsini yazmışlar. Şu anda yüksek tavan aile çadırı olarak bunlar var. En sağlam husky, en kullanışlı ferrino ve en ucuzu arpenaz.
Benimde fikrim sizinkiyle aynı. 4.1 almayı epey düşündüm aslında ama kısa süreli kamplar için pratik olur mu karar veremedim. Kurulumu çok zamanınızı alıyor mu ?

Benimde fikrim sizinkiyle aynı. 4.1 almayı epey düşündüm aslında ama kısa süreli kamplar için pratik olur mu karar veremedim. Kurulumu çok zamanınızı alıyor mu ?
Kısa süreli derken bir gece için kurmanin mantığı yok en az 2 3 gece olacak ki zahmete değsin. Diğer taraftan birkaç kurulumdan sonra pratik kazanıyorsunuz ve hızlıca kuruyorsunuz. En son kurduğumuzda 20 dakikada kurdum ve sadece 5 dakikalık bölümünde yardım aldım. Sökmek de hemen hemen aynı sürede bitiyor. Tavsiyem ise eger bütçeniz yetiyorsa ferrino >husky>arpenaz şeklinde alın. Arpenaz 4.1 in havalandırma zayıf biraz. Sadece çok aşırı sıcaklarda rahatsız ediyor.

Kısa süreli derken bir gece için kurmanin mantığı yok en az 2 3 gece olacak ki zahmete değsin. Diğer taraftan birkaç kurulumdan sonra pratik kazanıyorsunuz ve hızlıca kuruyorsunuz. En son kurduğumuzda 20 dakikada kurdum ve sadece 5 dakikalık bölümünde yardım aldım. Sökmek de hemen hemen aynı sürede bitiyor. Tavsiyem ise eger bütçeniz yetiyorsa ferrino >husky>arpenaz şeklinde alın. Arpenaz 4.1 in havalandırma zayıf biraz. Sadece çok aşırı sıcaklarda rahatsız ediyor.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Ne kadar sürede kuruyorsunuz ? Daha öncesinde incelemiştim bu çadırı ama kurulumu biraz zaman alıyor gibi. Uzun süreli kamplar için aslında çok uygun bir çadır ama ben hafta sonu kampları için 1-2 gecelik kullanacağım. Kurulumu pratik oluyor mu ?
2kişi 15 dk da tamamen kurup kazıkları çakıp bitirmiş oluyoruz

İki gecede olsa biz kuruyooruz güvenli geliyor bize şu an yaylada kurduk yanımızda decatlonun çadırı var yırtık sahipleri bırakıp gitti biraz rüzgar var bizimkinin ipleri gevşedi sadece oda zemin kum toprak olsa oda olmaz

Bizde Proxes 4 var. 3-4 yıl kadar oldu alalı. aldığımız zaman 1 sefer kullandık şimdiye kadar. Genelde 1 yada 2 gecelik kamplar yaptığımız için diğer zamanlar dome tipi çadırları kullandık hep. Onların kurulumları bir nebze daha pratik çünkü. Proxes in kurulumu bir miktar daha zahmetli, yalan değil. Tek gecelik kalmalar için pratik değil bence. Ama tam bir konfor/keyif çadırı. Özellikle uzun süreli kalmalarda aileler için biçilmiş kaftan. çift odalı, 3 kapılı, yüksek tavanlı ve her 2 odanın da zemini kapalı. Bu orada odalardan sadece biri yatmak için düşünüldüğünden çift katmanlı. Diğer oda tek katmanlı. Ama sıcakta orada da kalınabilir, eşya odası olur, hatta masa konup yemek yenilebilir. O derece yani. Bir de çadır alanı büyük olduğu için çadırı kurmaya daha büyük bir düz arazi gerekiyor. 1-2 gecelik bakir kırsal kaçamaklarında bulduğunuz dar alanlara kurabileceğiniz bir çadır değil malesef.

Yıllardır Husky ve marmot marka çadır kullanıyorum. Size 3 mevsim, 3+ kişilik husky çadır tavsiye ederim. Markası belli olmayan ve kendini kanıtlamamış markalara yönelmeyin. Otomatik çadır tavsiye etmem, hem yer kaplar, hem de arazide arıza yaşama ihtimali yüksektir..! Husky marka çadırın kurulumu son derece basit. Süre ise sizin tecrübenize göre değişir. Ortalama 10-15 dakika da tek basınıza kurabilirsiniz. Ben 3 dakikada kurup, içine giriyorum. Sert rüzgarlı ve karlı zemine ise 6 dakıkada kuruyorum.. Beş on kere kurduktan sonra zaten alışacaksınız.

Yaz ve bahar aylarında kullanılmak üzere, amatör kullanıma uygun, kurulumu basit, 2 yetişkin + bebeğin rahatlıkla kalabileceği, bagaj alanı bulunan, çift tente, çift kapılı ve en az 150-160 cm yüksekliğinde bir çadır önerebilir misiniz ?
Ferrino Proxes 3 benzeri fakat fiyat olarak daha makul bir çadır arıyorum.
Biz de bahsettiğiniz özellikleri sahip bir çadır aradık bir süre ve ucuzunu bulamadığmız için Ferrino Proxes 4 aldık. Bir çok ürüne göre de fiyatı makul oldu, 1550 TL'ye taksit yaptırdık. Yağmur geçirmediğini ve rüzgara dayanıklılığını kullanımımız sırasında tecrübe ettik istemeden :smiley: Uzun süreli kamplarda oldukça konfor sağlıyor ama kurulumu nispeten zor olduğu için kısa sürelilerde yorucu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri