Yükseltme Kiti Zj Kasa Için

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oxsigen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,854

oxsigen

Yeni Üye
Merhabalar, grandcherokee 4.0 aracımıza yükseltme kiti taktıracağım, şuanda 10cm get mevcut hiç memnun değilim kit ile durumu değiştirip, alt takımdaki masraflardan da kısmen kurtulmayı düşünüyorum. istanbul da değişim için tavsiye edebileceğiniz servis usta ve hangi markanın kiti daha konforlu ve yumuşak olur, arazi amacım yoktur tamamen güvenlik ve konfora yönelik bir güncelleme yapmayı planlıyorum, ebay ve aliexpress gibi sitelerdeki kitleri incelledim türkiye ile ortalama %30 %40 fiyat farkları mevcut bu tarz sitelerden sipariş verenler oldumu bu şekilde satın almaya çalışsam sorun yaşarmıyım? şimdiden yorum yazma zahmetinde bulunacak herkese teşekkürler.

örnek kit fiyatı ebay: Jeep Grand Cherokee ZJ 3.5” Suspension Lift Kit 1993-1998 (6 Cylinder Models) | eBay

Etiketler
öncelikle aracı iyi bir servise götürün, 10 cm lik get olmaz, olsa da aracınızın stabil bir şekilde yürümesi şansa olur.
zaten 3,5" lik kit aracı ortalama 9cm yükseltir.

verdiğiniz linkteki kit en basit versiyonu, gümrükte sorun amortisörler yüzünden çıkabilir. diğer yandan kargo parası da çok yüksek tutar ki altında 999$ olarak gözüküyor, yani TR den almak daha ucuz..

ama önce iyi bir servis bulup aracı gösterin derim

öncelikle aracı iyi bir servise götürün, 10 cm lik get olmaz, olsa da aracınızın stabil bir şekilde yürümesi şansa olur.
zaten 3,5" lik kit aracı ortalama 9cm yükseltir.

verdiğiniz linkteki kit en basit versiyonu, gümrükte sorun amortisörler yüzünden çıkabilir. diğer yandan kargo parası da çok yüksek tutar ki altında 999$ olarak gözüküyor, yani TR den almak daha ucuz..

ama önce iyi bir servis bulup aracı gösterin derim
merhaba cevabınız için teşekkürler rot-balanscıdan alt takımdaki bozuk parçaların listesini çıkartmıştım amortisörler,virajdenge çubukları,rotbaşları bilimun diğer parçalar arızalı sorunlu zaten seslerde mevcut alt kısımda, sorunu çözmek adına aynı masrafı kite yapıp çözüm üretebilmek için böyle düşünmüştüm yoksa arızalı sorunları parçaları değiştirip getleri 5cm yapıp yoluma devam ederim ortalama 2-3 bin tl bir rakam şuandaki durum.

rica ederim, durum şimdi netleşti.
hangi şehirdesiniz?

öncelikle amaç aracın bozuk parçalarını değiştirirken yükseltmek mi yoksa hazır bozukken böyle bir çözüm ile devam etmek mi?
benim tavsiyem sizin de yazdığınız gibi 5cm / 2" lik get ile devam etmek olur, kit sonrası özellikle kamber kaster açıları ile uğraşacaksınız, sonrasında şaftı değiştirmek gerekecek.
bir de yükseltme yapılacaksa aracın yürüyen aksamı kusursuz olmalı.. bunların hepsi de ekstra masraf demek.
öncelikle yeni kit takmış ve eski parçalarını satanlar oluyor, özellikle facebook da 4*4 parça satışı yapan gruplar var bir bakın derim.
kendiniz sıfır parça alıp devam edecekseniz de piyasayı iyi araştırın ve fiyatları karşılaştırıp devam edin..

rica ederim, durum şimdi netleşti.
hangi şehirdesiniz?

öncelikle amaç aracın bozuk parçalarını değiştirirken yükseltmek mi yoksa hazır bozukken böyle bir çözüm ile devam etmek mi?
benim tavsiyem sizin de yazdığınız gibi 5cm / 2" lik get ile devam etmek olur, kit sonrası özellikle kamber kaster açıları ile uğraşacaksınız, sonrasında şaftı değiştirmek gerekecek.
bir de yükseltme yapılacaksa aracın yürüyen aksamı kusursuz olmalı.. bunların hepsi de ekstra masraf demek.
öncelikle yeni kit takmış ve eski parçalarını satanlar oluyor, özellikle facebook da 4*4 parça satışı yapan gruplar var bir bakın derim.
kendiniz sıfır parça alıp devam edecekseniz de piyasayı iyi araştırın ve fiyatları karşılaştırıp devam edin..
istanbuldayım yedpadan toptancıdan alt takımdaki parçaları biraz uyguna toplayıp, tanıdık ustamda değiştirteceğim. extra olarak difransiyel yağlanacak ve şafta ayar yapılacak. sonra yola devam, mevcut getleri mi kestireyim yoksa 2 inç olarak sıfırmı alayım sizce? Yükseltmek istememin sebebide bozuk parçalar değişsin daha güvenli ve konforlu hale geleceğini söylemişleri bu sebeple böyle bir istek içinde oldum yoksa yüsekltmek yada arazi gibi bir derdim yok :smiley:

öncelikle tanıdık usta önemli ama daha da önemlisi bu ustanın Jeep den anlaması.
bence sadece Jeep ler ile uğraşan bir usta/servis e gidin bir baktırın araca, ondan da fikir ve fiyat alın. usta iyi olabilir ama bu araçların dilinden anlamadıktan sonra ilerisi için problem çıkarabilir.

bozuk parçalar değişince tabi ki konfor özellikle de güvenlik artar. ama kit taktığınızda konfor bozulur, aracın statik dinamikleri değişir.

ben olsam önce bir servis bulur fikrini alırım, getleri yeniden kestirir 2" ile gezerim (yükselmesi önemli değil ise orijinal hali en sağlıklısıdır ama yükselmiş araçtan sonra bir anda göze küçük gelebilir), amortisörler fln da değişince araç çok iyi hale gelecektir, tabi orijinalinden bir tık daha sert olanı seçerseniz virajlara yatma olayı azalır tabi konfor da bir tık düşer..
dif yağlanacak derken yağları değişecek sanırım? evet ise burada kullanılacak yağın orijinalliği çok önemli, bunlar değişirken şanzıman yağlarını da kontrol ettirin, bir de yaz geliyor bu motorları en büyük düşmanı hararet, soğutma sistemini iyice kontrol edin, özellikle sıvı geçen hortumlar çok eski ise problem çıkarabilir.

öncelikle tanıdık usta önemli ama daha da önemlisi bu ustanın Jeep den anlaması.
bence sadece Jeep ler ile uğraşan bir usta/servis e gidin bir baktırın araca, ondan da fikir ve fiyat alın. usta iyi olabilir ama bu araçların dilinden anlamadıktan sonra ilerisi için problem çıkarabilir.

bozuk parçalar değişince tabi ki konfor özellikle de güvenlik artar. ama kit taktığınızda konfor bozulur, aracın statik dinamikleri değişir.

ben olsam önce bir servis bulur fikrini alırım, getleri yeniden kestirir 2" ile gezerim (yükselmesi önemli değil ise orijinal hali en sağlıklısıdır ama yükselmiş araçtan sonra bir anda göze küçük gelebilir), amortisörler fln da değişince araç çok iyi hale gelecektir, tabi orijinalinden bir tık daha sert olanı seçerseniz virajlara yatma olayı azalır tabi konfor da bir tık düşer..
dif yağlanacak derken yağları değişecek sanırım? evet ise burada kullanılacak yağın orijinalliği çok önemli, bunlar değişirken şanzıman yağlarını da kontrol ettirin, bir de yaz geliyor bu motorları en büyük düşmanı hararet, soğutma sistemini iyice kontrol edin, özellikle sıvı geçen hortumlar çok eski ise problem çıkarabilir.
ağır bakımları geldi tüm sıvaların değişmesi lazım bu işlem için şamzıman yağı ve filtreler dahil bostancı jeep garajdan fiyat aldım orada halledecekler, daha önce çok sıcak zamanlarda aracı antalyada kullanırken hareret durumu olmaması için termostatı iptal etmiştik. dediklerinize uyacağım bilgiler için teşekkürler, aracın motor suyunuda komple değiştirip antifirizli şekilde ekleteceğim. ufak bir su kaçağıda mevcut onuda kontrol ettireceğim ayda bir gösterge (yol bilgisayarında) uyurı veriyor yarım litre felan ekleme yapıyordum. Lastik ölçülerimde 245/70r 16 2 inçte sıkıntı çıkarırmı bilginiz varmı

Son düzenleme:

ağır bakımları geldi tüm sıvaların değişmesi lazım bu işlem için şamzıman yağı ve filtreler dahil bostancı jeep garajdan fiyat aldım orada halledecekler, daha önce çok sıcak zamanlarda aracı antalyada kullanırken hareret durumu olmaması için termostatı iptal etmiştik. dediklerinize uyacağım bilgiler için teşekkürler, aracın motor suyunuda komple değiştirip antifirizli şekilde ekleteceğim. ufak bir su kaçağıda mevcut onuda kontrol ettireceğim ayda bir gösterge (yol bilgisayarında) uyurı veriyor yarım litre felan ekleme yapıyordum. Lastik ölçülerimde 245/70r 16 2 inçte sıkıntı çıkarırmı bilginiz varmı
2" de sıkıntı çıkarmaz, servis için ise başka bir yerden de fiyat alın ve karşılaştırma yapmadan gitmeyin derim. işlem bittikten sonra da mutlaka servisten biri ile deneme turuna çıkın, 5dk lık bir tur olmasın... bunu da en başta belirtin ve kesin söz alın, aracı iyice dinleyin. burası gezenbilir ama Jeep de "çeken bilir"

Doğru tercih bostanjı jeep garage. Uğur Usta samimi dürüst adamdır.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR