Yükseltme yani Lift Kit Taktıktan sonra Konfor ve Sarsıntı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ersinmisin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,623

ersinmisin

şükürler olsun...
Selam ben Nissan Navara aracımı 20-30cm yükseltmek istiyorum fakat off road yapmıyorum sadece şehir içinde kullanıcam sizce sarsıntı ve konfor olayı nasıl olur[attachment=1] tavziyelerinizi bekliyorum, Teşekkürler.

LIFT KITS NAVARA D40

Etiketler
Ynt: Yükseltme yani Lift Kit Taktıktan sonra Konfor ve Sarsıntı

Bahsettiğiniz 20-30 cm yükseltme söylendiği gibi kolay yapılamaz malesef. Siz limitlerinizi yaklaşık 10 misli galan geri çekerseniz kolay ,ucuz ve sürüşü etkilemeyecek şekilde yapılır.
Ancak caddede yukarıda gezeceğim diye yapıyorsanız hiç bulaşmayın, cebiniz para dolu olsa bile tadınız kaçacaktır.

teşekkür ederim, demek istediğiniz 3-4 cm lik bir yükseltme sorun olmaz diyorsunuz bu yükseltmeyi lift kit ilemi yoksa sadece lastik ebatını yükselterekmi yada her ikisi ilemi yapmalıyım nedersiniz...

ersinmisin' Alıntı:
teşekkür ederim, demek istediğiniz 3-4 cm lik bir yükseltme sorun olmaz diyorsunuz bu yükseltmeyi lift kit ilemi yoksa sadece lastik ebatını yükselterekmi yada her ikisi ilemi yapmalıyım nedersiniz...

Araziye girmeyecekseniz hiç bulaşmayın. Lastik ebadını değiştirmek çekişi etkiler.Yükseltmek konforu etkiler.Bu etkilerin hepsi negatif tarafa doğrudur.

cevapların için çok teşekkür ederim, ben şöyle yüksek kaba tekerlekli bir araca binmeyi hayal etmiştim hatta ailece ama sanırım sadece hayalde kalmaya devam edecek:smiley:

ersinmisin' Alıntı:
cevapların için çok teşekkür ederim, ben şöyle yüksek kaba tekerlekli bir araca binmeyi hayal etmiştim hatta ailece ama sanırım sadece hayalde kalmaya devam edecek:smiley:

bencede hiç bulaşmayın ..dertsiz başınıza dert alırsınız...

kısa yoldan alın bir hılux olsun bitsin hem daha masrafsız hemde daha gösterişli hemde şimdiki aracınızdan daha yüksek :smiley:

ersinmisin' Alıntı:
Selam ben Nissan Navara aracımı 20-30cm yükseltmek istiyorum fakat off road yapmıyorum sadece şehir içinde kullanıcam sizce sarsıntı ve konfor olayı nasıl olur[attachment=1] tavziyelerinizi bekliyorum, Teşekkürler.

Benim araca "mega lifted L200" topiğinden bakabilirsiniz. Resimdeki tarzda yükselttim. Amortisörler doğru seçilirse konfordan fazla fedakarlık etmezsiniz.

Şehir içinde yükseltme pek akıllı işi değil.

resimdeki kitten türkiyede kullanan Bülent abi var navara bölümünde resimleri varı görmek isterseniz.

uçankarga' Alıntı:
kısa yoldan alın bir hılux olsun bitsin hem daha masrafsız hemde daha gösterişli hemde şimdiki aracınızdan daha yüksek :smiley:

Navara da daha güçlü motora sahip daha konforlu e nolucak peki şimdi ? Hilux Navara'dan 30 cm yüksekde bizmi bilmiyoruz ?

darktreys' Alıntı:
Şehir içinde yükseltme pek akıllı işi değil.

resimdeki kitten türkiyede kullanan Bülent abi var navara bölümünde resimleri varı görmek isterseniz.

Resimler varsa görmek isteriz..

Tempus' Alıntı:
Navara da daha güçlü motora sahip daha konforlu e nolucak peki şimdi ? Hilux Navara'dan 30 cm yüksekde bizmi bilmiyoruz ?
cicegim neden direk girdin konuya az gezdireydin :smiley::smiley::smiley::smiley::smiley::smiley::smiley: adi ustunde gezenbilir :smiley::smiley:

+ olarak 5 cm flanş ve daha büyük lastikler düşünün...

Feyzi navara

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.