Yunanistan'da 7 Hafta, Mayis-temmuz 2016

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan grkn-sa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 184
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,786
Merhaba ben de hemen hemen aynı dönemde kendi aracımla bir seyahat planlıyorum. Küçük çocuğum olduğu için bu kadar geniş kapsamlı bir gezi yapmam mümkün değil. 10 günlük bir süre için ortalama bir yerde en fazla iki gün konaklamalı özellikle tavsiye edeceğiniz yerlerin isimlerini alabilir miyim ?

Tşk.
sn. burcinhan neyi kast ettiğinizi biraz daha açık yazarsanız, size yardımcı olabiliriz.
Mesela nasıl konaklayacaksınız, çocuğunuz kaç yaşında, nereleri görmek istiyorsunuz?

Etiketler
sn. burcinhan neyi kast ettiğinizi biraz daha açık yazarsanız, size yardımcı olabiliriz.
Mesela nasıl konaklayacaksınız, çocuğunuz kaç yaşında, nereleri görmek istiyorsunuz?
Merhaba
Çocuk 3 yaşında
Otelde konaklayacağım
Müze, ören yeri, kilise ve cami ziyareti yapmayacağım.
Deniz ve doğa kurgulu bir gezi planlıyorum

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ocak ayı sonrasında takibi unutmuşum(!)...
Bu ılık Eylül Pazar'ımda keyifle gezinin tamamını okudum , fotoları ve harita koordinatlarını gezdim.
Harika bir Yunanistan Rehberi olmuş.
Paylaşımlarınız için teşekkür ederim .

Nice gezilere , sağlıkla :smiley: :smiley:

Ocak ayı sonrasında takibi unutmuşum(!)...
Bu ılık Eylül Pazar'ımda keyifle gezinin tamamını okudum , fotoları ve harita koordinatlarını gezdim.
Harika bir Yunanistan Rehberi olmuş.
Paylaşımlarınız için teşekkür ederim .

Nice gezilere , sağlıkla :smiley: :smiley:
Sayin iklil konyalilar; Gezide oldugumuz icin hemen cevap yazamadik. Begeniniz icin cok tesekkurler. Biz de sizin gezinizi keyifle takip etmistik. Biz de nice gezilere diyoruz. Sevgiler.

Gürkan bey keyifli geziler.yeni gezi yazılarınızı merakla bekliyorum.sağlıcakla kalın.nerede olduğunuzu da merak ediyorum açıkçası.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gürkan bey keyifli geziler.yeni gezi yazılarınızı merakla bekliyorum.sağlıcakla kalın.nerede olduğunuzu da merak ediyorum açıkçası.

Sayin maranga44; tesekkurler. Agustos basindan beri Turkiye'deyiz. Goller Bolgesi gezisi yapip, bayramdan sonra Ege kiyilarini gezmeye basladik. Su anda Kusadasi'na bagli Guzelcamli'dayiz. Burada kilometrelerce uzayan bir halk plaji ve belediyenin ucretsiz olarak halkin hizmetine sundugu yuzlerce gunes semsiyesi var. Bir bucuk aydir ilk defa boyle temiz ve duzenli bir belde goruyoruz. Aydin Belediyesini bu basarilarindan dolayi kutlamamak elde degil. Ekim'de eve dondukten sonra fotograf ve notlarimizi duzenleyip gezi anilarimizi paylasmaya baslamayi umit ediyoruz. Umariz bu sene siz de gezip gordugunuz yerleri bizlerle paylasirsiniz.

Gürkan bey cevabınız için teşekkür ederim.mağlesef yaşım 45 henüz emekli olamadığımız için Karavanli gezilerimiz 2,3 gün sürüyor sonra tekrar çalışma o nedenle çok önemli yazılmaya değer gezilerimiz olmuyor.sizin gezi yazılarınızı okuyoyarak gelecekte gitmeyi düşündüğüm yerler hakkında fikir sahibi olmaya çalışıyorum.şu an mersindeyim A17a4c2e10563445b6d377ab419b9ae7 3cb2513ea80d2f20db52ac1662c87619 282b41585c65d3b33cafba7a4a891d3c

Gürkan bey cevabınız için teşekkür ederim.mağlesef yaşım 45 henüz emekli olamadığımız için Karavanli gezilerimiz 2,3 gün sürüyor sonra tekrar çalışma o nedenle çok önemli yazılmaya değer gezilerimiz olmuyor.sizin gezi yazılarınızı okuyoyarak gelecekte gitmeyi düşündüğüm yerler hakkında fikir sahibi olmaya çalışıyorum.şu an mersindeyim

KOORDiNATLARI nedir bu güzel manzaranın acaba ?:smiley:
282b41585c65d3b33cafba7a4a891d3c

Önce cevap için teşekkür ederim.Sonra birazcık,az dozda küçümseme:
Neymiş efendim çok güzel memleketmiş.Kıh kıh.
Benim gariban 2001 Fiat ducato 2.8 TDİ 12.5 m3 her yeri düz manuel.Hatta camları elle açıp kapatıyorum,kapıları teker teker kilitliyorum.Motoru eski usul kara dizel,yanıcı ne verirsen onunla çalışır,her zaman lokanta artığı yanık kızartma yağı ile çalışır gider.
Durumu böyle olunca öyle sebebsiz yere arıza çıkartmaz daha doğrusu bu güne kadar hiç mi hiç arıza çıkarmamıştır,benimle her yere gider gelir gariban....
Sayın ince999, 22.01.2017 tarihli yazınıza 03.01.2018 de cevap yazıyorum. Bende de 4,5 yıldır eski sistem lpg/benzinli binek araç var. 90.000 km yol yaptım, şehir içinde çok az, şehir dışında hiç yolda kalmadım. Yurtdışı turu da düşünüyorum. Öyle beyinli meyinli araçlarla yurtdışı gezilerde arıza olursa masraflar uçar gider anlaşılan.

Sayın grkn-sa harika bir gezi yapmışsınız. Hem de yazar titizliğinde anlatmışsınız. Konaklama yerlerini işaretlemeniz de çok güzel. Büyük emek harcadığınız belli. Düşünüyordum, artık gezi olanaklarını araştırmak şart oldu. Teşekkürler.

Sayın grkn-sa harika bir gezi yapmışsınız. Hem de yazar titizliğinde anlatmışsınız. Konaklama yerlerini işaretlemeniz de çok güzel. Büyük emek harcadığınız belli. Düşünüyordum, artık gezi olanaklarını araştırmak şart oldu. Teşekkürler.
Bu konuda size ilham verebildiysek ne mutlu bize. Begeniniz icin biz de tesekkur ederiz.

Merhaba grkn-sa
bizde karavanımızla Yunanistan seyahati planlıyoruz yazılarınızın tamamını birkaç sefer okuduk eşimle, emeğinize sağlık çok güzel bir bilgi kaynağı olmuş
Size birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim
- karavanınıza temiz su ikmalini nerelerde ve nasıl yaptınız
- lavabo gideri suyunuzu nasıl ve nerelerde attınız
- tuvalet suyunu nerelerde nasıl boşalttınız
Çok teşekkür ederim
Cem ÇE

Cem Bey, paylasimlarimiz icin gosterdiginiz ilgiye tesekkur ederiz.

Yunanistan'da su bulmak sorun degil. Yol kenarinda Turkiye'deki gibi cesmelere rastliyorsunuz. Ayrica dizel aldiginiz petrol istasyonlarindan da deponuzu doldurabilirsiniz. Icme suyu icin biz onceleri marketlerden sise suyu aliyorduk. Tadi pek de guzel degildi. Sonra ozellikle daglik yerlerden gecerken gordugumuz cesmelerden akan sularin cok daha guzel oldugunu kesfettik. Ondan sonra bir daha marketlerden su almadik.

Gri su denen lavabo suyunu, yerlesim bolgelerinden uzak yerlerde yol kenarinda topraga birakabilirsiniz. Biz yatlarda kullanilan, cevre dostu, TURMEPA bulasik deterjani kullaniyoruz. Bu nedenle cevreye hic bir zarari olmadigini bildigimiz icin icimiz rahat. Bu bulasik deterjanini buyuk Migros'lardan (5M) alabilirsiniz. Her ne kadar cevreye zarar vermese de gri suyu sehir disinda, yerlesim merkezlerinden uzakta bosaltiyoruz. Cunku motokaravandan atik su bosaltmak o bolgede yasayan insanlarda hosnutsuzluk yaratabilir.

Tuvaletlerin bosaltilmasi konusu tuvaletin tipine gore degisiyor. Kasetli tuvaletlerde cogunlukla agir kimyasallar kullanildigi icin KESINLIKLE dogaya veya tuvaletlere dokulmemesi gerekiyor. Bunlar sadece ozel bosaltma yerlerine dokulebilir. Ama kasetli tuvaletler icin dogayla ozdes kimyasallar da bulmak mumkun. O zaman bunlar tuvaletlere de bosaltilabiliyor.

Size ve esinize guzel bir tatil diliyoruz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.