Yurt Dışından Vebasto (dizel Isıtıcı ) Alımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Gkhn060638 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 111
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,135

Etiketler
bence gözünüzde fazla büyütüyorsunuz.Webasto da ilk çalıştırma önemli,buzdolapları gibi ilk çalıştırma da yüksek enerji çekiyorlar.Devrini bulduğu zaman normale dönüyor.En kötü ihtimal,webastoyu çalıştırmadan hemen önce aracı 1 dk.çalıştırıp webastoyu o sırada çalıştırırsınız.Servis şoförlerinin çoğunluğu webasto kullanıyor ve ikinci bir aküleri yok.

Aldım açık sahada test ettim ve hâlâ kullanıyorum. Yazlık çadırı ısıtıyor açık alanda. Enerji tüketimi kızdırma bujisi aktif iken 130 watt, sonrasında tam güçte ( pompa 5hz ile çalışırken) 40 watt. Uzaktan kumanda ile ısı veya pompa frekansı ayarı yapılıyor. En yüksek güçte 8 saatte 1 litre civarı yakıt tüketimi oldu.

Kendi test videom ve ürün linki

Video: https://youtu.be/XUI9BKp6d9s

TRY 1,321.35 | (Ücretsiz kargo-5 KW 12 V) dizel için havalı ısıtıcı Kamyon Tekne karavan RV otobüs-Eberspacher yerine D4, Webasto dizel ısıtıcı
TRY 1,321.35 | (Ücretsiz kargo-5 KW 12 V) dizel için havalı ısıtıcı Kamyon Tekne karavan RV otobüs-Eberspacher yerine D4, Webasto dizel ısıtıcı

bence gözünüzde fazla büyütüyorsunuz.Webasto da ilk çalıştırma önemli,buzdolapları gibi ilk çalıştırma da yüksek enerji çekiyorlar.Devrini bulduğu zaman normale dönüyor.En kötü ihtimal,webastoyu çalıştırmadan hemen önce aracı 1 dk.çalıştırıp webastoyu o sırada çalıştırırsınız.Servis şoförlerinin çoğunluğu webasto kullanıyor ve ikinci bir aküleri yok.
buzdolaplarının kalkış anındaki elektrik talebi için kondansatör takan karavancılar vardı.
ilk deneyen de Doğan Böncü (doğan 124) olması lazım. forumda sabit konusu var.
bu dizel ısıtıcılar için de benzer bir uygulama düşünülebilir belki..

Aldım açık sahada test ettim ve hâlâ kullanıyorum. Yazlık çadırı ısıtıyor açık alanda. Enerji tüketimi kızdırma bujisi aktif iken 130 watt, sonrasında tam güçte ( pompa 5hz ile çalışırken) 40 watt. Uzaktan kumanda ile ısı veya pompa frekansı ayarı yapılıyor. En yüksek güçte 8 saatte 1 litre civarı yakıt tüketimi oldu.

Kendi test videom ve ürün linki

Video: https://youtu.be/XUI9BKp6d9s

Bu ısıtıcıdan bende aldım. Ancak dün mazotu bittiği için mazot koydum. Daha sonra E-03 hatası verip duruyor. Bu güne kadar ara sıra veriyordu aynı hatayı. Aracı çalıştırıp ısıtıcıyı açarsam devreye giriyordu. Hata vermiyordu. Şimdi ise ne yaptıysam E-03 hatasını geçemiyorum. Karşılaşan var mı bu durumla. Ne yapmam gerekiyor. Telefon numaram 0535 2902351

Yaklaşık 2 aydır araştırma yaptım ve Çin malı dizel ısıtıcılarla ilgili deneme videolarından yorumlara kadar her şeyi çok detaylı olarak inceledim.
Bu kişisel bir araştırma olduğu için kendimi inandırana kadar 2 aylık bir süre geçti. Sonunda ikna oldum ve yaklaşık 20 gün önce sipariş verdim. Bir kaç haftaya ürün gelmiş olur.
İlk etapta karavanım olmadığı için test çalıştırması yapıp uzunca bir süre depoda bekleyecek. İki çocuk okutunca biri Üniversitede) bazı planları mecburen ötelemek zorunda kalıyoruz. Ülkemiz şartları.

Rusya'dan ABD'ye kadar bir çok ülkede kullananların yorumlarını ve videoları izledim.
Benzinle bile çalıştırmayı deneyen çılgınlar var. :smiley:
O tarz insanların bile çalıştırıp halen yaşadıklarını gördükten sonra alınabileceği konusuna kesin karar verdim.
Zaten dünyadaki bir çok marka orada kendi ürünlerinin üretimini yaptırıp satıyor. Bir çoğunun üzerinde üretim yeri zaten Çin olarak yazılı.

Kendimce tercih sebeplerim

- Avrupa markaların aşırı pahalı olmaları
- Çin ısıtıcıların güç ve performans olarak Avrupa markalara benzer özellikte olmaları
- Hiç bir olumsuz yorum ve videoya rastlamamış olmam.
- Güç olarak yüksek, fiyat olarak düşük olmaları. (Isıtma gücü olarak, enerji tüketimleri aynı)
- Sistem ve yapı olarak neredeyse Avrupa ve Çin ürünlerinin fiziksel olarak % 99 benzer olmaları.
- Yedek parçaların birebir uyumlu olması. (Buji vs.)
- Çin ürünlerinin yeni teknolojiyi daha iyi kullanması (dijital ekran, uzaktan kumanda vs.)
- Fiyat performans olarak Çin ürünlerinin ağır basması.

Alman Ebarspacher ve Webasto markalarında ısıtma güçleri 2 kW ve fiyatlar herkesin malumu. Ben Çin versiyonunu 8 kW ısıtma gücü olarak tahmini gümrük vergileriyle birlikte Çin'den 1.000 gibi bir maliyete alıyorum.
Zaten gümrük vergisi vs. ödediğimiz için takılma veya illegal bir durum söz konusu değil. Serbest piyasa herkes istediğini tercih edebiliyor.

Linkini paylaşıyorum:

US $103.45 23% OFF|Otomobiller ve Motosikletler'ten Isıtma ve Fanlar'de 12V 8KW oto kaloriferi hava dizel isıtıcı 8kw LCD anahtarı uzaktan kumanda + susturucu park karavan RV karavan kamyon tekneler otobüs AliExpress'da

9YMZ3Z

Ömer Bey, size katılıyorum. Daha önce de yazdığım gibi maalesef ülkemizde Çin mallarına karşı bir tereddüt var. Çin' de her kalite mal bulmak mümkün, siz ne isterseniz adamlar onu temin ediyor. Mercedes bile elektrikli otomobil bataryasını Çin' den alıyor. Ancak bizim ithalatçılarımız beş para etmez şeyler getirdiği için böyle bir algı oluşmuş. Çin' de üretildiği halde farklı ülkelerden gelen başta telefon olmak üzere bütün teknolojik ürünleri kullanırken hiç sorun olmuyor ama doğrudan Çin' den gelince burun kıvırıyoruz. Belki de Çin' de üretim dursa dünya duracak haberimiz yok. Isıtıcınızı güzel günlerde kullanın, selamlar...

Bir tarihte, sırf yerli diye bir ürün aldım.
Web sitelerine % 100 yerli kendi imalatımız vs. bir sürü destanlar yazmışlar.
Bende katkım olsun diye bu ürünü tercih ettim.
Ürün geldi, maalesef Uzakdoğu üretimi çıktı.
Sadece üzerine firma kendi etiketini bastırmış ve yerlileştirmiş.

Burada iki lira olan ürün Çin'de 1 lira. Buradaki tüccarlar etiket değişimi ile bir çok ürünü fahiş kar marjlarıyla satıyorlar. Bir de yerlileştiriyorlar!

Yerli, milli yerine artık bütçeye uygun mu değil mi uzun zamandır bunun hesabını yapıyorum.

Güzel temennileriniz için tekrar teşekkür ederim.

İki defa çıkmış tam silemediğim için böyle kurtaralım :smiley:
Verdiğiniz linki açıp inceledim.Yakıt tüketimine bakıp biraz huylandım.Şimdi bu ısıtıcın tam güçte ısıtma değerinin 8 kilowat olduğunu kabul ederek bu ısıtma değerini verecek olan yanmış mazotun miktarını hesaplayınca bununda saatte 0.7 litre kadar olduğunu buldum.kendi izahatında çok daha az yakıt miktarı vermiş bilginize

Verdiğiniz linki açıp inceledim.Yakıt tüketimine bakıp biraz huylandım.Şimdi bu ısıtıcın tam güçte ısıtma değerinin 8 kilowat olduğunu kabul ederek bu ısıtma değerini verecek olan yanmış mazotun miktarını hesaplayınca bununda saatte 0.7 litre kadar olduğunu buldum.kendi izahatında çok daha az yakıt miktarı vermiş bilginize
Sizden korkulur,dedektif gibi iz sürüyorsunuz:smiley:

Bu ısıtıcıdan bende aldım. Ancak dün mazotu bittiği için mazot koydum. Daha sonra E-03 hatası verip duruyor. Bu güne kadar ara sıra veriyordu aynı hatayı. Aracı çalıştırıp ısıtıcıyı açarsam devreye giriyordu. Hata vermiyordu. Şimdi ise ne yaptıysam E-03 hatasını geçemiyorum. Karşılaşan var mı bu durumla. Ne yapmam gerekiyor. Telefon numaram 0535 2902351

E03 voltaj hatası olması lazım. Kitapçık içinde hata kodları vardı. Sigorta yuvası sağlam mı. Ve gerekir ise içini açıp enerji kablolarına bakın. Gevşek vs olabilir

Ömer Bey , yerli üretim oyunu maalesef hem tüketicinin kafasını karıştırıyor hem de fırsatçıların ekmeğine yağ sürüyor. Ben '' Yerli Malı Yurdun Malı Herkes Onu Kullanmalı '' diye yetiştirilen kuşaktanım, ama artık kullanacak yerli malı kalmadı gibi birşey . Eskiden '' Türk Malı '' ibaresi ve gerçekten yerli ve milli üretim yapan sümerbank, şeker fabrikaları ve demir çelik fabrikaları vb kurumlar vardı. Ne yazık ki '' TÜRK '' kelimesinden rahatsız olanlar sayesinde ülkemizde senelerce halka hizmet etmiş tüm kurumlar özelleştirme adı altında birilerine peşkeş çekilmiş ve yerli üretim diye bir saçmalık üretilip tüm dünyada amerikanın ve emperyalizmin adeta simgesi olan coca cola bile etiketine yerli üretim yazmaya hak kazanmıştır. Çünkü bir şeyin yerli üretim olması için son şeklinin ülkede bulunan bir tesiste verilmesi yeterlidir. Bu mantıkla aklınıza gelebilecek her şeyi dünyanın herhangi bir yerinden temin edip Türkiye' nin herhangi bir yerinde işleyip yerli üretim diye satabilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.