Yurt Dışından Vebasto (dizel Isıtıcı ) Alımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Gkhn060638 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 111
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,999
Ben siparişi iptal ettim arkadaşlar. Gümrük vergilerindeki artış ve aracı satma düşüncem iptalde etkili oldu.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Ürün gelsin tabanını kalınlığına göre yol izlersiniz eğer tabanı kalınsa ısıtıcının kendi civata uçları yetmiyor ilk attığım videoda yapan arkadaş gibi araya bir yükseltici koyup yapabilirsiniz. Screenshot 20200530 093015 Screenshot 20200530 092944 Screenshot 20200530 092928
Matkabın ucuna takılan yuvarlak testereler uygun olur dekupaj testereyle zor olur ısıtıcıyı yerleştirdikten sonra gerisi kolay zaten ilk attupım videodaki arkadaş montajını yapıyor onu izleyin kendiniz yaparsınız aynısı zaten

Ürünü bu sabah ptt den teslim aldım. 80 lira vergi, 8 lira gümrük işlem ücreti 80 kuruş damga vergisi ödedim : ) Kutuyu açmaya fırsatım olmadı henüz. İlk fırsatta montajını deniycem..

Ürünü bu sabah ptt den teslim aldım. 80 lira vergi, 8 lira gümrük işlem ücreti 80 kuruş damga vergisi ödedim : ) Kutuyu açmaya fırsatım olmadı henüz. İlk fırsatta montajını deniycem..
Siz çok şanslıymıssınız bana ötv vergi vs 425 tl çıkarttılar Ankarada. Siz nereden çektiniz

Son düzenleme:

Siz çok şanslıymıssınız bana ötv vergi vs 425 tl çıkarttılar Ankarada. Siz nereden çektiniz
ptt şubesinden gidip aldım.
neden bu kadar fark olduğuna ilişikin 1-2 not ve tahmin ileteyim.
aliexpress ten alışveriş yapıyorsanız eğer "standart shipping" ya da "china post" varsa bunları seçin.
neden olduğunu bilmiyorum ama gümrük işiyle uğraşan bir komşum böyle yap demişti.
tahminim, bu DHL özel firma. neticede gümrük işlemleri için daha fazla işlem ücreti yazmış olabilirler.
kamu kurumları nispeten daha uygun rakam yazıyorlar. (benimkinde 8 TL gümrük işlem ücreti)
bir de bazı satıcılar eğer talep ederseniz kutu üzerine daha düşük bir bedel yazıyorlarmış. vergi de burada yazan değer üzerinden hesaplanıyor galiba.
benimkinde talep etmememe rağmen düşük bedel yazmışlar. sanırım bundan rakam nispeten küçük çıktı.

yine de her halukarda diğer markalardan uygun fiyata gelmiş sizinki de. İnşallah kullanırken sıkıntı yaşamazsanız da aradaki farkı bir zaman sonra affettirir cihaz :smiley:

ptt şubesinden gidip aldım.
neden bu kadar fark olduğuna ilişikin 1-2 not ve tahmin ileteyim.
aliexpress ten alışveriş yapıyorsanız eğer "standart shipping" ya da "china post" varsa bunları seçin.
neden olduğunu bilmiyorum ama gümrük işiyle uğraşan bir komşum böyle yap demişti.
tahminim, bu DHL özel firma. neticede gümrük işlemleri için daha fazla işlem ücreti yazmış olabilirler.
kamu kurumları nispeten daha uygun rakam yazıyorlar. (benimkinde 8 TL gümrük işlem ücreti)
bir de bazı satıcılar eğer talep ederseniz kutu üzerine daha düşük bir bedel yazıyorlarmış. vergi de burada yazan değer üzerinden hesaplanıyor galiba.
benimkinde talep etmememe rağmen düşük bedel yazmışlar. sanırım bundan rakam nispeten küçük çıktı.

yine de her halukarda diğer markalardan uygun fiyata gelmiş sizinki de. İnşallah kullanırken sıkıntı yaşamazsanız da aradaki farkı bir zaman sonra affettirir cihaz :smiley:
Gümrükte takıldığı için bende Yenimahalle PTT gümrükten aldım.Kredi kartı extresini ve siparişin ekran görüntüsünü aldılar.İtiraz ettiğimde tutara bazen gümrükte gözden kaçtığını ve düşük fiyatla çıktığını söylediler.Ayrıca yıl sonu teftişlerde bunların açığa çıktığını ve kişilere tekrar hesap çıkarttıklarını söylediler ama bana inandırıcı gelmedi. Kimseye böyle bir hesapta çıkmasın zaten devlet sadece sade vatandaşı soyuyor. Isıtıcı güzel görünüyor ve umarım ikimizde arızayla karşılaşmadan kullanırız Mustafa Bey

2 yıldır kullanıyorum herhangi bir sorun olmadı. kampta ve terasta kullanıyorum. Çalıştırma koşullarına uyduğunuz zaman herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız. Koşulları sağlamadığınız zaman tüm ürünler ( en iyi diye bildikleriniz bile) tehlikelidir. Gezenbilir ailesinin kurban bayramı kutlu olsun.

Uygun fiyata kabin ısıtıcı arıyorum. İkinci el olarak satmak isteyen arkadaşlardan alabilirim. Telefon numaram 5387245352

Ben aliexpressten aldığım ısıtıcıyı karavanıma monte edemeden karavanımı sattım. Yeni karavanımda da soba olduğu için webasto geldiği haliyle kutusunda durmakta. Bana 1150 liraya mal oldu. İsterseniz bu fiyattan verebilirim.

Ben aliexpressten aldığım ısıtıcıyı karavanıma monte edemeden karavanımı sattım. Yeni karavanımda da soba olduğu için webasto geldiği haliyle kutusunda durmakta. Bana 1150 liraya mal oldu. İsterseniz bu fiyattan verebilirim.
Ozel mesaj attim size

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar bir sorum olacak. Benim de kullanmakta olduğum Çin malı diesel ısıtıcı için Ankara'da kışa girmeden önce genel bir bakım yapacak, mevcut bazı sorunlarımı giderebilecek bir usta tavsiyeniz var mıdır?

Saygılarımla,

Burak

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR